Haber - TFF'den 8 Kulübe Daha 'Zemin' Uyarısı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber TFF'den 8 Kulübe Daha 'Zemin' Uyarısı!

1708096391707.png

Türkiye Futbol Federasyonu, 8 kulübe sorumlu oldukları stadyumların zeminlerinin iyileştirilmesi ile ilgili ivedi koduyla uyarı yazıları gönderdi

8 KULÜBE DAHA YAZI GÖNDERİLDİ

TFF, Sakaryaspor, Adanaspor, Gaziantep FK, Adana Demirspor, Antalyaspor, Alanyaspor, Hatayspor, Yeni Mersin İdman Yurdu kulüplerine iç saha maçlarını oynadıkları ve zeminlerinden sorumlu oldukları stadyumların zeminlerinin iyileştirilmesi ile ilgili ivedi koduyla uyarı yazılarını gönderdi.

Daha önce de Rizespor, Ankaragücü ve Kayserispor’a çok ivedi koduyla uyarı yazılarını gönderen TFF zeminlerde iyileştirme olmaması halinde denetimlerini sürdürerek stadyumları müsabakalara kapatabilecek.

HT Spor

Bizim zeminin durumu da içler acısı. Bize yakışmıyor.
Metin Öztürk: "Ben zeminde sıkıntı görmedim."

Stadyumdan Sorumlu Yönetici İsmail Sarıkaya: "Önemli bir İngiliz firma tarafından bakım yapılıyor. Raporlara göre sıkıntı görünmüyor. Sahamızın bütün koşulları standartlara uygundur, aksi takdirde UEFA maçlarını bile oynayamayız."

Ama sahsi dusuncem bir LaLiga veya EPL deki zeminler kadar guzel degil.

Metin Öztürk: "Ben zeminde sıkıntı görmedim."

Stadyumdan Sorumlu Yönetici İsmail Sarıkaya: "Önemli bir İngiliz firma tarafından bakım yapılıyor. Raporlara göre sıkıntı görünmüyor. Sahamızın bütün koşulları standartlara uygundur, aksi takdirde UEFA maçlarını bile oynayamayız."

Ama sahsi dusuncem bir LaLiga veya EPL deki zeminler kadar guzel degil.
Zeminin durumu hiç iyi değil. Canlı gördüğünüzde daha iyi anlaşılıyor.

EPL'ye falan gitmeye gerek yok en basitinden rakibimizin zemini bizden iyi.

3 milyon TL ile Premier Lig zemini​

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre stadyumlarından sorumlu olan Gençlik Spor İl Müdürlükleri ile kullanım sahibi olan kulüpler, fiyatların fahiş olmasından dolayı bakımları aksatıyor. Kulüpler, yerden ısıtmalı stadyumlarda doğalgaz faturasının fazla gelmesinden dolayı gece vanayı kapatıyor ve çimin bakımını da durdurmuş oluyor. Yerden ısıtmalı zeminlerde doğalgaz vanasının kapalı olması çim bakımını durdurur ve çimin ölmesini sağlar. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) çim uzmanının raporuna göre, Premier Lig ayarında zeminlere sahip olmak için yılda 3 milyon TL'lik harcama yapılması gerekiyor.

3 milyon TL ile Premier Lig zemini​

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre stadyumlarından sorumlu olan Gençlik Spor İl Müdürlükleri ile kullanım sahibi olan kulüpler, fiyatların fahiş olmasından dolayı bakımları aksatıyor. Kulüpler, yerden ısıtmalı stadyumlarda doğalgaz faturasının fazla gelmesinden dolayı gece vanayı kapatıyor ve çimin bakımını da durdurmuş oluyor. Yerden ısıtmalı zeminlerde doğalgaz vanasının kapalı olması çim bakımını durdurur ve çimin ölmesini sağlar. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) çim uzmanının raporuna göre, Premier Lig ayarında zeminlere sahip olmak için yılda 3 milyon TL'lik harcama yapılması gerekiyor.
3 milyon tl ne abi bu mu fahiş fiyat?

Bunu da sağlayamıyorsa koyarsın takımlara iç saha yasağını bak bakalım nasıl düzeliyor.

Sen 100 bin dolar masraftan kaçıyorsun diye 3-5 milyon euro maaş adamlar sakatlanıyor. Tff bu konuda çok yavaş kalıyor.

3 milyon tl ne abi bu mu fahiş fiyat?

Bunu da sağlayamıyorsa koyarsın takımlara iç saha yasağını bak bakalım nasıl düzeliyor.

Sen 100 bin dolar masraftan kaçıyorsun diye 3-5 milyon euro maaş adamlar sakatlanıyor. Tff bu konuda çok yavaş kalıyor.

Bana da çok komik geldi meblağ, o yüzden paylaştım.
Doğruysa 3 milyon lira için bu yaşananlar suç sayılmalı.

Ne zaman fenerin maci olur o sahalarda stad kapatma cezasi gelir. Uyari cekmekle olmaz bu is, TFF yerinde olsam belirli bir firma ile anlasir zorunlu olarak bakim yaptirirdim bu stadlara, parayi da yayin gelirlerden keserdim ozaman nasil bakima aliyorkar stadlarini.

Nasılda şikecilerin Ankara’da oynamamaları için yol yapıyorlar ama.
Bu mevsimde zaten en iyi adamları getirsen bile bu zeminler düzelmez.

O Eryaman stadında 1 metrelik çukur olsa dahi fener kupa maçını o stadda oynamalı. Federasyon sıkıysa oynatmasın bu kararından sonra.

Üst Alt