Haber - TFF'den İstediği 5 Puanı Alamayan Beşiktaş, UEFA'ya Gidiyor! 😂 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber TFF'den İstediği 5 Puanı Alamayan Beşiktaş, UEFA'ya Gidiyor! 😂

1679483157626.png

Beşiktaş, TFF'nin deprem sonrası ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK'nin kalan maçlarında rakiplerine 3 puan yazılması kararını UEFA'ya taşıyor. Siyah-beyazlı yönetim, bu takımların oynadığı tüm maçların geçersiz sayılmasını ve 5 puan kaybettikleri iki maçın yok hükmünde sayılmasını istiyor.

Türkiye'nin yaşadığı deprem felaketi sonrası Hatayspor ve Gaziantep FK, Süper Lig'den çekilmişti. Bunun üzerine TFF, sezonun geri kalan kısmında bu takımlarla oynaması gereken ekiplere direkt 3 puan verileceğini belirtilmişti. Bu duruma itiraz eden Beşiktaş, somut adım atmaya başlıyor.

BEŞİKTAŞ KONUYU UEFA'YA TAŞIYOR
Beşiktaş, TFF'nin Hatayspor ve Gazintep FK'nin kalan maçlarında rakiplerine 3 puan verilmesi yönündeki kararını UEFA'ya taşıyor. Siyah-beyazlı yönetim sadece sezonun geri kalanında değil, tümünde Hatayspor ve Gaziantep FK'nın oynadığı maçların geçersiz sayılmasını istiyor.

ALMANYA ÖRNEK GÖSTERİLECEK
Almanya'da geçen yıl yaşanan sel felaketi sonrası Almanya 3. Ligi'nde mücadelede eden Münih Türkgücü'nün tüm maçları geçersiz sayılmıştı. Siyah-beyazlı yönetim yapacağı başvuruda bu durumu da örnek olarak gösterecek.

Haberler.com - Spor

uefaya giderken edirne civarı boğazından tutup yakaladım..

1059.jpeg

Hayır ne biz ne federasyon ne diğer küçük klüp kimse cevap dahi vermiyor bu çılgınlık ondan birazda. Filozof toplantıda fenerin dedesine salladı yine cevap alamadılar. Bunlarla empati yapamıyorum ama zor 1 duruma benziyor yazık.

5 puan verilmezse 2060'lı, 2070'li yıllarda yönetim olarak dava açıp 1 şampiyonluk daha ekletirler. O yüzden 5 puan verilmesi daha makul olabilir.

Üst Alt