Haber TFF'den, İstifa Eden Uilenberg'e Yanıt


4 Nisan pazartesi günü TFF'deki görevinden istifa eden eski MHK Danışmanı Uilenberg "Bu MHK ve Başkanına güvenemem, destekleyemem. Çalışma yöntemleri adil ve dürüst değil. Tüm hakemler için çok tehlikeli. Devam ederlerse, daha fazla zarar verebilirler." açıklaöasını yapmıştı.

Konuyla ilgili olarak TFF bugün resmi sitesinden bir açıklama yayınladı.


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bünyesinde Merkez Hakem Kurulu’na eğitim danışmanlığı yapan Sn. Jaap Uilenberg’in kamuoyuna yansıyan talihsiz ifadeleri nedeniyle bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

TFF bünyesinde eğitim hizmeti veren bir şahsın; TFF ve MHK’yı hedef alan açıklamalarının kabul edilmesi mümkün değildir. Sn. Uilenberg’in bizzat TFF Yönetim Kurulunun aldığı kararlara yönelik “kara sayfa”, “delice” ve “tehlikeli” gibi ifadelerinin ülkemiz hakemliği ve spor kültüründe asla yeri yoktur. Yıllarca içinde bulunduğu kuruma yaptığı bu saygısızca ve haddini aşan açıklamalarını kabul etmiyor ve açıkça iç işlerimize müdahil olma girişimini de şiddetle kınıyoruz.

TFF ile olan sözleşmesinin 31.05.2022 tarihinde sonlanacak olması ve bu tarihten sonra kendisi ile göreve devam edilmeyeceğini bilmesine rağmen farklı bir algı yaratma çabası ile gerçek niyetini açıkça ortaya koymuştur. Sn. Uilenberg’in hakemlerimiz üzerinde baskı ve kamuoyunda gerçeği yansıtmayan bir algı oluşturma çabasını dikkatlice izliyor, yıllarca TFF’de ücreti karşılığında çalışan Sn. Uilenberg’in mesleki etik kuralları gereğince davranmasını kendisine hatırlatıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Futbol Federasyonu
 
4 Nisan pazartesi günü TFF'deki görevinden istifa eden eski MHK Danışmanı Uilenberg "Bu MHK ve Başkanına güvenemem, destekleyemem. Çalışma yöntemleri adil ve dürüst değil. Tüm hakemler için çok tehlikeli. Devam ederlerse, daha fazla zarar verebilirler."

Onurlu herifmis. Gercekleri dile getirmis

Tebrik ederim
 
Elin oğlu sizin ne bok olduğunuzu anlatmış işte.

Utanmadan bir de çingene gacısı gibi cevap veriyorlar.
 
Üst Alt