The Equalizer 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

The Equalizer 3

umarim iyi olur, ikincisi pek iyi degildi sanki
İyiydi de, dövüş ve çatışma sahneleri çok abartı ve baştan savma idi. Daha bir kora kor geçmesi lazımdı.
Koca takımı 3-5 tane çapulcu ile uğraşıyormuşcasına harcadı geçti, halbuki karşısındaki adamlar da en az kendisi kadar iyi olması gerekir normalde.
CIA'in Special Activities Division'ından bahsediyoruz yani. Bu adamlar hep DEVGRU, CAG gibi özel birimlerden seçilen kaymak tabakanın kaymak tabakası operatörlerdir çünkü.

biraz genel yorum olacak - 1e az biraz, 2ye ise agirlikli olarak degindigim sonlarda * 3e tahmin ve beklenti bazli degindigim nacizane mesajim ;

*denzel'in oyunculugunu begenirim. keza, yonetmen ve ekurisi olan antoine fuqua'yi da...

kanimca her ikisi de bu seriyi fena goturmuyor .

biraz john wick'in golgesin de kaldi gibi. . .

serinin 2.filmi ozelinde en dikkat cekici buldugum sahneler ;
giris sahnesi - rotasi turkiye olan tren yolculugunda - tren de olan diyaloglar ve aksiyon,,,cok basariliydi bir cok yonden....
+
finaldeki uzun peak ,cok zor sartlar altinda cekilen(hurricane) sekansi cok basarili buldum. sesler , yakin ve uzak cekimler, kus bakisi cekimler, dogal hava sartlarinin xfaktor olusu vs derken , oyunculuklarin cok basarili olusu ile tatmin edici bir film izlemis olarak sinema dan ayrildim.

kanimca 2. film > 1.filmin bir tik iyisi, , ,
1.yi sevenler bunu da sevebilir. bir anlamda misiri patlatip icecegi alip sinema veya evde ekran karsisina gecip izlenecek bir film. ozellikle ses sistemi olanlar icin ayri bir lezzet soleni....

diger yandan ,
2.film - konulari dolayisiyla - keske 80lerdeki gibi tekrardan TV dizisi olarak yer alsaymis siritmazmis,, bir anlamda yazik olmus film olarak islenmesi. ek olarak 2. filmin vibe'ini *true dedective 1.sezona benzettim.

2.filmde kahramanimiz uluslararasi sular da .

ilk filmde pek anlatilmayan denzel'in gecmisine dokunusu 2.filmde deginmelerini olumlu bulmustum karakter ozelinde.

denzel'in , arkadaslarina,komsularina kol kanat germesi yardim etmesi, bizim dizilerimizde de cokca gordugumuz done'ler bir bakima... :)

arti parantez :

meshur replik >

...iki turlu aci vardir , bir tanesi seni acitir , digeri ise seni degistirir...

.

son olarak basa donersek.

bourne serileri, taken, john wick, true dedective ,training day vb sever lerin , equalizer 2 ve genel dunyasini begeneceklerini tahmin ediyorum...

bu vesile ile 3.filmi de merakla bekliyorum.
yanilmiyorsam yeni film - guney italya da cekilmis agirlikli olarak,, meshur harika *amalfi bolgesi ve civari...

hikaye de haliyle orada baslayacak, bi nevi denzel'in oynadigi karakter icin deplasman olacak - hem de en cetin ve en zorlarindan...
karsi tarafta al pacino vs konuk olarak yer alsa kanimca iyi anlamda 2023 un en ters kose durumu *olurdu sinemasal baglaminda.

ekstra kapanis notum ;

dakota fanning'in yeni filmde yer alacak olmasi da ayri bir arti kanimca.
denzel abisi ile 2.defa calisacak. ilki 2004 de man on fire filmi idi .

yeni filmi heyecanla bekliyorum. beklentileri karsilayacak bir is olacagini dusunuyorum. gorusune gore antonie ve denzel avrupa'yi sevdi.
4.film olursa, bu nerede islenir konusu ayri merak edilesi olasilik.......

izleyecek olanlara - iyi seyirler dilerim.

Üst Alt