THY Euroleague Top 16 Kuraları 28 Aralık’ta - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

THY Euroleague Top 16 Kuraları 28 Aralık’ta

Cevap: THY Euroleague Top 16 Kuraları 28 Aralık’ta

beyler gruplar için üşenmedim hesapladım, tek ihtimal var.

Real - Panathinaikos - Cantu - Galatasaray

Barcelona - Olympiacos - Malaga - Milano

Cska - Siena - Efes - Bilbao

Fener - Maccabi - Unics Kazan - Zalgiris

Hesap yanlış hacım. Eğer aynı ülkenin takımları aynı gruba düşmeyecekse Fener Malaga'yla eşleşir. Efes Barca'nın grubuna düşer. Cantu da Galatasaray'ın.

Hesap yanlış hacım. Eğer aynı ülkenin takımları aynı gruba düşmeyecekse Fener Malaga'yla eşleşir. Efes Barca'nın grubuna düşer. Cantu da Galatasaray'ın.

daha önceden aynı grupta olan takımlarda eşleşmeyecek diye bir kural da var, o yüzden barcelona nın olduğu grup patlıyor, orda malaga varmış :)

bir de bu var arkadaşlar

Real - Olympiacos - Malaga - Galatasaray

Barcelona - Maccabi - Cantu - Zalgiris

Fener - Panathinaikos - Unics Kazan - Milano

ilk durum ise buydu

Real - Panathinaikos - Cantu - Galatasaray

Barcelona - Olympiacos - Malaga - Milano

Fener - Maccabi - Unics Kazan - Zalgiris

öncelik aynı gruptan gelen takımların eşleşmemesi

transfer yapmayıp devam edersek bidaha el i zor görürüz....bu turda başarı şart....bidahaki sene a lisansı için

Barca - Oly - Efes - Zalgiris

Fener - Siena - Malaga - Milano

Real - Pana - Cantu - Galatasaray

Cska - Maccabi - Kazan - Bilbao

Efes yada ülkerspor bizim grubumuza düşsünmü? Fazla yol, otel masrafı falan yapmayız. :D

Aynı ülke takımları aynı gruba mecburen düşmek zorunda. Başka türlü ayarlanmıyor. En ayarlanmış şekliyle 2 İtalyanı bir gruba düşürmek zorunda kaldım.

Harbiden Kazan'ı farketmedim. Eşleşmemeleri mümkün değil zaten. 4 İspanyol olması işi bozuyor.

Şöyle grup 1.cilerine baktım, şikeciler, Real, CSKA. Hem güç açısından, hem hazır çeteci aziz babaları içerdeyken hile hurdayla yenme olasılıkları azalması bakımından şikecilerle aynı gruba düşelim. Ekstra motive oluruz, 1 galibiyet moraliyle grubu karıştırırız. Diğer takımlar Maccabi, Malaga olur eğer şikecilerle aynı gruba düşersek. Gruptan çıkma ihtimalimiz yükselir.

1. TORBA: Fenerbahçe Ülker, CSKA Moskova, Real Madrid, Barcelona Regal

2. TORBA: Olympiakos, Panathinaikos, Maccabi Electra, Montepaschi Siena

3. TORBA: Bennet Cantu, Unicaja Malaga, Anadolu Efes, Unics Kazan

4. TORBA: Ges**** Bilbao, Zalgiris Kaunas, Emporio Armani Milano, Galatasaray Medical Park

Var olan statüye göre daha önce aynı grupta yer alan takımlar Top 16′da aynı grupta yer alamıyorlar. Keza aynı ülkeden olan takımlar da -mümkünse- eşleşmeyecekler..Anadolu Efes CSKA veya Barcelona’dan; Galatasaray ise CSKA veya Real Madrid’den birisini rakip olarak bulacak.

Not: Kuraların çekilmesini bekleyemeyecek olduğumdan üstte belirttiğimiz kuralı baz alarak çeşitli ihtimaller üzerinde çalıştım. Çıkan sonuca göre “aynı ülkeden olan takımlar -mümkünse- eşleşmeyecek” ibaresi esneyecek. Zira iki kuralın birlikte uygulanma ihtimali bulunmuyor. 4. torba takımının bu esnekliği sağlayacağını var sayarsak, Galatasaray M.P’nin Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes ile statü gereği eşleşme olasılığı bulunuyor ancak ben Fenerbahçe ile Galatasaray’ın aynı grupta yer alma şartını sağlayan bir dağılım ihtimalini henüz bulamadım.

Aynı gruptan çıkan takımların tekrar aynı grupta yer alamayacak olması ve ilk üç torbada yer alan aynı ülke takımlarının birbiriyle eşleşemeyecek olması var sayımlarından yola çıkılarak oluşabilecek kura ise aşağıdaki gibidir:

Fenerbahçe Ülker-Montepaschi Siena-Unicaja Malaga-Armani Jeans Milano

CSKA-Olympiakos-Anadolu Efes-Galatasaray Medical Park

Real Madrid-Panathinaikos-Unics Kazan-Bizkaia Bilbao

Regal Barcelona-Maccabi Electra-Bennet Cantu-Zalgiris Kaunas

Real Madrid - Olimpiakos/Maccabi - Cantu - Biz

kardeş senin yazdığın grupta 3 tane ülke takımı ayrı gruplarda birbirleriyle eşleşmiş, benim gruplarda ise her birinde sadece ispanya dan grup 1. ve 3. olan 1 er takım aynı grupta yer alıyor. Bu durumda önemli olan ayni ülke takımlarının eşleşme miktarı mı yoksa takımların grupları bitirdiği sıra mı ?

uzun lafın kısası, bize efes ya da fener gelebilir ama büyük ihtimalle bilbaoyu ispanyollardan birinin grubuna atıp işi çözecekler

cska gelmesinde kim gelirse gelsin cska gelirse bizim pota altına çadır kurarlar

Üst Alt