TMO Buğdaya Zam Yaptı, Ekmek Fiyatlarına Yansıması Gündemde | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TMO Buğdaya Zam Yaptı, Ekmek Fiyatlarına Yansıması Gündemde

1648633996976.png

Küresel piyasalarda artan buğday fiyatları, iç piyasayı da etkiledi. Yaşanan gelişmelerin etkisiyle TMO, buğdaya zam yaptı. Buğdaya yapılan zam, ekmek fiyatlarına yansıyacak.

Hububat piyasalarında son günlerde üst üste artan buğday fiyatları dalgası ülkemize kadar geldi. Uluslararası piyasalarda yükselen buğday fiyatı sonrası Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) de fiyat artışına giderek, un sanayicilerine sattığı buğday fiyatına yüzde 22 zam yaptı.

TMO, UN SANAYİCİLERİNE SATTIĞI BUĞDAYA YÜZDE 22 ZAM YAPTI​

TMO, un sanayicilerine sattığı ekmeklik buğday fiyatını yüzde 22 artırdı. Anlaşmalı un sanayicilerine satılan ekmeklik buğdayın tonu 2 bin 650 liradan 3 bin 210 liraya çıkarıldı.

BUĞDAY FİYATINA YAPILAN ZAMMIN EKMEK FİYATLARINA YANSIMASI GÜNDEMDE​

Buğday fiyatına zam gelince maliyetlerin yükselmesi nedeni ile fırıncıların da bu zammı ürettikleri ekmeğe yansıtmaları söz konusu.

"ZAM BAYRAMDAN SONRA YANSIR"​

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, fiyatın Ramazan ayı içerisinde değişmesini beklemediklerini, zammın bayramdan sonra yansıtılabileceğini dile getirdi.

İSTANBUL'DA SON ZAM ŞUBAT AYINDA YAPILMIŞTI​

Türkiye genelinde her şehir ekmek fiyatını bağımsız olarak artırmaya devam ederken İstanbul'da da en son zam şubat ayında gerçekleşmişti.

İSTANBUL'DA 210 GRAM EKMEĞİN FİYATI 3 LİRA​

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) 10 Şubat'ta yapılan meclis toplantısında ekmeğe yüzde 31,4 zam kararı çıkmıştı. Böylelikle 210 gram ekmeğin fiyatı resmi olarak 3 liraya yükselmişti.

Haber Merkezi

Uzun zamandir Turkiyeye gitmiyorum. Pandemi, evlilik, iş vs sebebiyle. En son gittigimde somon ekmegini 1 tl ye falan aldigimi hatirliyorum. Suan kaç mesela? Merak ettim

Dün Adana gibi meyve sebzenin ucuz olduğu bir şehirde (normalde pazardan alışveriş yaparım) markette iki adet domatese 11 lira etiketi görünce çok üzüldüm insan nasıl üzülmez domates vb sebzeler bu paralara satılıyorsa yıllardan beri doğru yapılmayan bir çok husus var demektir... Tarım ve hayvancılık belki de bu ülkenin kurtuluşu için en önemli iki üretim birimi olabilirdi maalesef yanlış politikalar bizi bu günlere getirdi ...

Tüpe zam,gaza zam hani bize (z)am .. - YouTube

Üst Alt