# Tolga Ciğerci - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Tolga Ciğerci

Maliyeti fazla değil ise gelsin. Emre ve José gittikten sonra yedekte doğru dürüst orta saha oyuncu kalmadı. Tolga katkı sağlar Selçuk sakatlanirsa yerine oynar, (gelirse) Lucas sakatladiginda yerine Selcuk oynar Tolgayi da b2b olarak kullanırız.

Maç başına koşu mesafesi 13 km imiş.
Bence Leiva ile birlikte orta alan cidden dinamizm kazanır.
Top tekniği de fena değil. Zaten ilk çıktığında bu kadar koşmasına rağmen sahip olduğu tekniği yüzünden yıldız adayı olarak gösteriliyordu.
Tabi full maç performanslarını ben de bilmiyorum. Ama peşin peşin sadece pasaportuna bakarak bir oyuncuya hayır demek de ahmaklık. Mesela Serdar'ı biliyorum. Eren'i de biliyorum. İkisi de Türk. Ama Eren mükemmel olmasa da iyi transferken Serdar yanlış transfer.
Orta sahada sınırlı bilgimle Tolga Ciğerci bana faydalı transfer gibi görünüyor. Merak etmeyin Almanya'dan gelen adamın taktik bilgisi her türlü bizim kekeçlerin üzerindedir. Zaten top kazansa, dinamizm katsa, direnç sağlasa yeter. İleri hattımız oldukça yetenekli.

Maç başına koşu mesafesi 13 km imiş.
Bence Leiva ile birlikte orta alan cidden dinamizm kazanır.
Top tekniği de fena değil. Zaten ilk çıktığında bu kadar koşmasına rağmen sahip olduğu tekniği yüzünden yıldız adayı olarak gösteriliyordu.
Tabi full maç performanslarını ben de bilmiyorum. Ama peşin peşin sadece pasaportuna bakarak bir oyuncuya hayır demek de ahmaklık. Mesela Serdar'ı biliyorum. Eren'i de biliyorum. İkisi de Türk. Ama Eren mükemmel olmasa da iyi transferken Serdar yanlış transfer.
Orta sahada sınırlı bilgimle Tolga Ciğerci bana faydalı transfer gibi görünüyor. Merak etmeyin Almanya'dan gelen adamın taktik bilgisi her türlü bizim kekeçlerin üzerindedir. Zaten top kazansa, dinamizm katsa, direnç sağlasa yeter. İleri hattımız oldukça yetenekli.

13 mü. yok artık.

şuan bu arkadaş tamamen türk olduğu için istenmiyor kimse kusura bakmasın çok kaliteli oyuncu zaten selçuk-leiva 2lisinin 1.yedeği olacak

13 çok abartı değil Selçuk da her maç 11.500 koşuyor.

Sahada 90 dakka dolaşan 7.5-8 km zaten.

Önemli olan ne kadarı dribbling.

Reis sen bilirsin Bundesliga'yi. Videolarda adam bildigin dinamo gibi. Feci temposu var ama tabi full maclarda nasil bilemem. Teknigide fena degil gibi. Dribblingde
var. rieking'in sisteminde sag ic rahat oynar gibi ama sen daha iyi bilirsin

Tabi Leiva + Cigerci diyorum. Yoksa
leiva yatarsa bunu on libero diye getirirlerse kufur show yaparim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kötü oyuncu degil zaten. Ilk piyasaya ciktigi zamanlarda herkesin beklentileri büyüktü. Ama sakatliklar falan derken bir türlü tutunamadi.

Alinsin sorun yok ama adamin 1 sene kontrati kalmis. 1 Milyondan fazlasi israftir benim gözümde. Ayrica bizde Tolga'dan ziyade önce adam gibi bir defansif orta saha lazim. Hala bir ön liberomuz yok.

13 km koşu mesafesi baya iyiymiş doğruysa.

Bizim ligde ortalama 10-11 arası koşuyor o mevkideki adamlar.

13 km koşu mesafesi baya iyiymiş doğruysa.

Bizim ligde ortalama 10-11 arası koşuyor o mevkideki adamlar.

Mesafa ama önemli değil, önemli olan doğru yerde bulunmak.
Toptan kaçmak için o kadar koşmuş da olabilir.
Bizim yan pas geri pas Selçuk'un da pas istatistikleri çok iyi ama kaç tane pozisyona girdiğimiz de ortada.
Bir kaç maçını canlı izleyen birisi iyi veya kötü olduğunu anlar ancak.

Mesafa ama önemli değil, önemli olan doğru yerde bulunmak.
Toptan kaçmak için o kadar koşmuş da olabilir.
Bizim yan pas geri pas Selçuk'un da pas istatistikleri çok iyi ama kaç tane pozisyona girdiğimiz de ortada.
Bir kaç maçını canlı izleyen birisi iyi veya kötü olduğunu anlar ancak.

Oyunun diğer yanları gibi koşu mesafesi de önemli.

Sadece koşması iyi futbolcu olduğunun kanıtıdır gibi bir şey savunmuyorum tabii ki.

rakibin oyununu bozma, adam eksiltme, isabetli ve seri paslasmalar daha önemli.

tolga bunları ne oranda yapabilir? bilinmez.

Bilinmez degil. Izleyenler bilir. Ben biliyorum Tolga'nin nasil bir oyuncu oldugunu.

Defansif anlamda mesela Selcuka göre daha etkili olsa da yine beklentileri karsilayacak bir adam degil. Dikine oynayan paslari iyi olan bir oyuncu. Sutlari da fena sayilmaz, Fenere karsi attigi golü hatirlayanlar vardir Gladbach macinda.

Dedigim gibi bize önce adam gibi bir defansif orta saha lazim, sonra Tolga ile falan ugrasirsin. Ayrica Dzemaili'yi yollamadan oraya yeni bir adam almak ne kadar mantikli o da tartismaya acik.

Üst Alt