Torrent, beIN Sports'ta Açıklamalarda Bulundu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Torrent, beIN Sports'ta Açıklamalarda Bulundu

1646231396021.png

Galatasaray'ın İspanyol teknik adamı Domenec Torrent, beIN Sports canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

- Galatasaray'da geçirdiği 1.5 aylık süreç

Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent: Burada sadece 45 gün geçirdik, bunu sezon öncesi gibi düşünebilirsiniz. Alışma süreci geçirmek gerekiyor. Bazı değişiklikler yaptık, yeni konseptler getirdik. Uygulama için zaman gerekiyor.

Domenec Torrent: "Özellikle son maçta taktiksel gelişme gösterdiğimize inanıyorum. Farklı koridorlarda oynadık. Top kaybında çok hızlı tepki verdik ve her geçen maç daha fazla gol şansı yakalıyoruz."

Domenec Torrent: "Oyuncularımız çok iyi. Hepsinden memnunum. Daha iyi değil ama farklı oynayabilen oyunculara ihtiyacımız olabilir."

Domenec Torrent: "Benim gözümden bakarsak, hem taktik anlamında hem de fiziksel anlamda birçok konuda takım kendini geliştirdi. Son 2 maçta neredeyse 100'er dakika takım taktik disiplinden hiç kopmadı."

Domenec Torrent: "Toplu hücum ve toplu savunma yapmalıyız. Topu kaybettiğimiz zaman 5 saniye içerisinde geri almalıyız. Hakikaten inandığım oyun stili. 15-20 yılımı verdim bu stile, inanıyorum. Pep ile birlikte ve kendi yönettiğim takımlarda hep bu sistemi kullandım. Benim yönetmek istediğim takımın stili her zaman böyle olmalı."

Domenec Torrent: "Ekibimde Jordi Guerrero var. İspanya'da en iyi duran top uzmanlarından biri. Rakiplerimizin son maçlarına bakıyoruz ve onlara karşı hücum çalışmalarımızı yapıyoruz."

Domenec Torrent: "Konyaspor'un maçlarını izledim. Taktiksel olarak beğendiğim bir takım. Kaleden hızlı bir şekilde çıkıyorlar. 5-1 kaybettikleri maçı izledim. O maçtaki oyuna baktığımızda skorun tam tersi olması gerekirdi. Bu takıma saygı göstererek sahaya çıkacağız."

Domenec Torrent: "Galatasaray'ın 4 yıldızının bir anlamı var. Her zaman kazanmak için sahaya çıkan bir takımız."

Domenec Torrent: “Bu durum tüm Galatasaray camiası için kabul edilmez bir durum olduğu için odak noktamız şu an bu. Her hafta 3 puan alarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor.”

Domenec Torrent: "Muslera'nın bu kulüp için ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor. Inaki'ye çok yardımcı oluyor. Onun Galatasaray'a bu kadar kısa sürede ısınmasında Nando'nun payı büyük."

Domenec Torrent: “Guardiola’yla çok yakın bir ilişkim var. Yakın dostlarız ama o benim için aynı şeyi söyler mi bilmem.” (Gülerek)

Domenec Torrent: "Manchester City'den transfer söz konusu olabilir. Ayrıca başkan ve yönetim, Campos ve Sensibile'yi getirerek doğru yaptı."

Domenec Torrent: "Rotasyonu yazı-turuyla yapmıyoruz. Performanslarına göre seçiyoruz. Türkiye Ligi'nde rotasyon yapılıyor mu bilmiyorum ama ben genelde rotasyon yaparım. Benzer oyuncular arasında rotasyon yapılırsa hepsi sürekli hazır olur ve aralarında tatlı bir rekabet yaşanır."

Domenec Torrent: "Oyuncu değişiklerinde 8+3'e uyarak hareket etmek zorundasınız. Morutan bazen bu regülasyona takılabiliyor. Barış'ı orda kullanmak durumunda oluyoruz. O da en iyisini yapmaya çalışan oyuncularımızdan biri."

Domenec Torrent: "Muslera, Pena'ya çok yardımcı oluyor. Deneyimli oyunculardan beklentimiz de bu."

Domenec Torrent: "Erick Pulgar daha fazla süre alacak. Top tekniği iyi. Futbolu çok kolay oynayabiliyor."

Kerem ile Van Aanholt'un rollerindeki farklılıklar...

💬 Torrent: Rakiplerimizi inceliyor ve analizlere göre farklılıklar geliştiriyoruz. Bazen biri geniş biri içeriye girerek oynuyor bazen tam tersi. Aynı koridorda oynamıyorlar. Diğer kanat için de geçerli bu.

Domenec Torrent: "Bir gün yollarımızı ayırırsak evde oturur Galatasaray maçlarını izlerim artık. Buna çok eminim. Arkasında büyük bir taraftar kitlesi olan farklı bir camia burası."

Torrent: "Galatasaray sadece bir kulüp değil, arkasında lisesi ile cemiyeti ile gerçekten diğer kulüplerden ayrılan bambaşka bir dünyası, aidiyeti olan bir yer. Burada 45 gündür varım. Çok özel bir kulüp burası."

Domenec Torrent: "Burak Elmas, bana Galatasaray'ın tarihini anlattı. Gerçekten çok etkilendim."

"Galatasaray teknik direktörü olmak nasıl bir duygu" sorsuna Torrent:

"Dört yıldızı olan tek takımım bu ülkede hocası olmak güzel bir duygu. Ben Katalanım, Girona'danım. Orada Türkiye dendiği zaman akla gelen ilk şey Galatasaray'dır. Tarihi de çok eskiye dayanan büyük camia"

Domenec Torrent: "Sayın Fatih Terim, sadece Türkiye'de önemli bir isim değil. Avrupa'da da önemli biri. Çok saygıdeğer bir antrenör."

Domenec Torrent: "Taraftarlarımıza şunu söylemek istiyorum, bu takıma kim gelirse gelsin kulübü geliştirmek için geliyor. Ben buraya Sayın Terim ile kendimi karşılaştırmaya gelmedim. Herkes gelip geçicidir ama kulüp kalıcıdır. Hepimiz bunu anlamalıyız."

Domenec Torrent: "Barça maçları eleme maçları. Eleme turunun havası başka olur. Galatasaray da Avrupa'da kimliği belli bir takım, o maçlar başka olur."

Domenec Torrent: "Barcelona'nın zayıf noktaları da var."

"İstanbul'u gezme şansı oldu mu?" sorusuna Torrent:

"Geldiğimdem beri Florya'dayım. Şehri görme şansım olmadı. Sabah 08'de Florya'dayım, akşam 20'de çıkıyorum. Takımın durumu itibariyle şehri gezmeye vaktim olmadı. Çok merak ediyorum."

"Sizi gelince Türkiye'de en çok şaşırtan neydi" sorusuna Torrent:

"Trafik, NY'tan geldiğim için hemen hemen aynı diyebilirim. Ancak ilk dikkatimi çeken İstanbul'da sokakların ne kadar temiz olduğu. Özellikle NY ile kıyaslayınca tertemiz bir şehir İstanbul."

Domenec Torrent: "Kulüpteki personel inanılmaz, Türk insanı sokakta inanılmaz. Bir restorana girince, bir dükkana girince herkes müthiş yardımcı olmaya çalışıyor. Dedim ki burada insanlar demekki heryerde böyle."

Domenec Torrent: "Gittiğim yere uyum sağlamayı çok severim. Bir an önce Türkçe konuşmak istiyorum. Zor bir dil ancak ufak ufak öğrenmeye başladım. Yemekler tabi çok önemli. Türk mutfağının methini duydum. Kiloma dikkat etmeliyim, çok tehlikeli."

Domenec Torrent: "Önümüzdeki sezon Türkçe röportaj vermek istiyorum."

Domanec Torrent: “Pep harici her hangi birinin yanında yardımcı antrenör olmayı düşünmedim.”

Domenec Torrent: "Futbol dünyasında 'Dome' diye bilinirim. O yüzden bana kısaca 'Dome' diyebilirsiniz."

pulgar konusunda saçmalıyor birde alttan laf sokuyor yok Türkiye liginde rotasyon oluyormu bilmiyormuş fln lan kaç kulvarda yarışıyorsun ki zaten haftada bir maç yapıyorsun adam hazır geldi sen hala taylan berkan oynatıyorsun

Domenec Torrent: “Bu durum tüm Galatasaray camiası için kabul edilmez bir durum olduğu için odak noktamız şu an bu. Her hafta 3 puan alarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor.”

Ft olsa

Kutlu: taktiksel ve sistemsel olarak takimi nerede gormek istiyorsunuz

Ft: taktik konusunda sorunumuz yok futbolcular gol atamiyor

Kutlu: Hocam geride cok bos paslasiyorsunuz bu taraftarin rahatsiz oldugu birsey

Ft: hangi taraftar kim onlar gslimi bizim taraftarimiz bizden memnun

Kutlu: hocam ne zaman galatasaray galatasaray gibi oynayacak

Ft: ocakda/ yaz transfer donemine bakacagiz

Bu arada birebir bu sorular basin toplantilarinda soruldu ve ftnin cevabi bunlardi :)

Allahim sana cok sukur bu adamdan bizi kurtardigin icin

Bu adamın konuşmaları iyi bu arada. Uygulamaya geçirebileceğine çok inanmıyorum ama küme hattından kurtulduğumuza göre sene sonuna kadar bir şansı olacak. İyi futbol ve skor görürsek devam edilebilir. Diğer türlü gönderilmeli. Savunmayı bir an önce oturtmalı.

Domenec Torrent: "Oyuncu değişiklerinde 8+3'e uyarak hareket etmek zorundasınız. Morutan bazen bu regülasyona takılabiliyor. Barış'ı orda kullanmak durumunda oluyoruz. O da en iyisini yapmaya çalışan oyuncularımızdan biri."

Domenec Torrent: "Geldiğimde 'İyi akşamlar' dedim ve şunu söyledi, bunu söyledi diye birçok şey çıktı medyada. Sürecin çok hızlı geliştiğini söyleyebilirim. Sadece Pep'in yanındayken ikinci antrenördüm, onun dışında hep birinci antrenördüm."

Üst Alt