Torrent: "Fatih Terim, Türkiye'de bir efsane. Ancak futbolda kalıcı olan kulüplerdir" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Torrent: "Fatih Terim, Türkiye'de bir efsane. Ancak futbolda kalıcı olan kulüplerdir"

1642358693869.png

Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, Süper Lig'in 21. haftasında 4-2 mağlup oldukları Hatayspor maçının ardından daha çok çalışmaları gerektiğini belirtirken transfer konusunda da konuştu.

Domenec Torrent: "Sadece 4 gündür buradayız. 3-2'yle berabere şansı üzerine hamle yaptık, bu sebeple 4. gol geldi. Bu tarz şeyler olabilir. 4. golden sonra bir 3 puan kaybettiğimizi anlıyoruz fakat sadece 3 puan. Tabii ki gelişmemiz gerek. Birçok kontra atak yedik."

Domenec Torrent: "Eğer daha iyi bir performans sergilemiş olsaydık, daha iyi bir sonuca ulaşacaktık. Afrika Kupası’na gitmiş oyuncularımız var, sakatlıklarımız var. Bunların hepsi, bahane olarak kullanılmaması gereken şeyler. Daha fazla çalışmamız gerekiyor."

Domenec Torrent: "Galatasaray'ın daha önce izlediğim maçlarından sonra belli bir fikre sahiptim. Ben bir hocayım burada, transfer kararını, kulübün birlikte alması gerektiğine inanıyorum."

Domenec Torrent: "Diğer günlerde de bu şekilde yoğun bir çalışma içindeydik. Rakibi, oyuncuları nasıl oynuyor bunları biliyorduk."

Domenec Torrent: "Ben sadece Pep Guardiola'nın yanındayken asistandım. Ondan öncesinde de teknik direktör olarak görev yaptım, sonrasında da. Sadece 1.5 sene asistan antrenörlük görevi yapmıştım."

Domenec Torrent: "Güney Amerika'dan da teklifler almıştım ama Galatasaray'dan teklif aldıktan sonra, Galatasaray'ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu herkes biliyor, aklımda bir soru işareti kalmamıştı."

Domenec Torrent: "Şu anki teknolojiyi düşündüğümüzde, tarihler benim için önemli değil. Galatasaray'la neler yapabileceğimiz önemli. Bugünün teknolojisiyle, ben bir gün içinde dört maç izleyebiliyordum. Antrenörlerim de tabii."

Domenec Torrent: "Oyuncularımızla daha iyi, daha fazla çalışmamız gerekiyor. Oyuncularımız, kendi düşündüklerinden daha iyi oyuncular. Bazı önemli sakatlıklarımız var ama bunlar bahane değiller. Elimizde hangi oyuncularımız varsa, onlarla oynamamız gerek."

Domenec Torrent: "Yazın, transfer dönemi olacak. Ben kendi başıma karar veren bir teknik adam değilim, kulüple birlikte çalışıyorum. Ben burada kulübün bir çalışanıyım ve transferle ilgili kulüple birlikte kararlar alacağım."

Domenec Torrent: "Kulübün ismi ve bu güzel taraftarıyla, hak ettiği yere gelmesi gerektiğini düşünüyorum."

Domenec Torrent: "Galatasaray'ın taraftarları çok önemli. Kulüp olarak çok önemli. Onların hak ettiği şeyi onlara vermemiz gerekiyor."

Domenec Torrent: "Şu an hangi pozisyonda olduğumuzu düşünmemeliyiz ama bir sonraki maçı, ondan sonraki maçı da kazanmaya odaklanmalıyız. Sadece bir sonraki maçı kazanmaya odaklanmalıyız."

Domenec Torrent: "Üst üste iki maç kazandığımız anda, heyecan durumu ki bu futbolda çok önemli bir faktör, takım çok önemli bir değişim gösterecektir. Çünkü bu kaliteye sahip."

Domenec Torrent: "Futbol sadece hücumdan ibaret değil. Futbol, bir denge meselesi. Hem hücumu hem savunmayı düşünmek gerekiyor."

Domenec Torrent: "Fatih Terim, Türkiye'de bir efsane. Sadece burada değil, Avrupa'da da çok saygı hak eden bir insan. Ancak futbolda kalıcı olan kulüplerdir."

Domenec Torrent: "Antrenörlerin kulüplerde geçirdiği süreler vardır fakat kulüpler kalıcıdırlar. Burada, kendimi Fatih Terim'le karşılaştırma gibi bir durumda bulmuyorum. Bu bir hata olur."

Domenec Torrent: "Burada çok çalışmak, Galatasaray'la başarılı bir süreç elde etmek istiyorum. Antrenörler olarak kendi kendimize baskı yapıyoruz çünkü kazanma isteğimiz var. Bizim önümüzde çalışmamız gereken çok şey var. Belli yıllarda istediğimiz sonuçları elde edemeyebiliriz."

Domenec Torrent: "İstediğim tarzda oynayabilmek için öncelikle biraz zamana ihtiyacım var. Sonra da buna adapte olmuş oyunculara ihtiyacım var. Galatasaray'ın çok iyi oyuncuları var ama spesifik sistemde özel oyunculara ihtiyaç duyarsınız."

Domenec Torrent: "Sadece 4 gündür buradayız. 3-2'yle berabere şansı üzerine hamle yaptık, bu sebeple 4. gol geldi. Bu tarz şeyler olabilir. 4. golden sonra bir 3 puan kaybettiğimizi anlıyoruz fakat sadece 3 puan. Tabii ki gelişmemiz gerek. Birçok kontra atak yedik."

Domenec Torrent: "Eğer daha iyi bir performans sergilemiş olsaydık, daha iyi bir sonuca ulaşacaktık. Afrika Kupası’na gitmiş oyuncularımız var, sakatlıklarımız var. Bunların hepsi, bahane olarak kullanılmaması gereken şeyler. Daha fazla çalışmamız gerekiyor."

Su aciklama cok onemli yalniz dikkatiniz cekerim. Zaten Barselona, City falan gormus hocanin futbol analizi de cok baska oluyor

sımdı malum sahıs olsa aglardı hakem dıye torrentın yerınde olsam hakeme sallardım kurtulurdum ne kendını katıyorsun
Ya da oyuncuları öne sürebilirdi. Çok fazla bireysel hata yapıyoruz, yarın transfer için başkanla konuşacağım etc. O değilde, bu Beinsportstaki hıyar ağalarına noluyor? Torrenti ilk dakikadan göndersinler diyorlar. Terimi birkez bile eleştirmediler...

Üst Alt