Torrent ve Ekibinin Toplam Maliyeti 1.6 Milyon Euro - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Torrent ve Ekibinin Toplam Maliyeti 1.6 Milyon Euro

Terim ne kadar aliyordu onu konusuyorlardi o yuzden bilgi amacli paylastim.
Bu görseldeki veriler Eylül 2021 kuru ve brüt rakamlardı. Tek başına bu görseli paylaşmak doğru veriyi ifade etmiyor yani.

Gerçekten anlamıyorum, o gün bu tablonun paylaşıldığı programı canlı izledim ama canlı izlemeyen herkes bu tabloyla aylardır 4.6 m euro diye yazıyor.

Herhalde napsak, doğru bilgiyi empoze edemeyeceğiz, yalan ve saptırılmış algıları kırmak bu kadar zor belliki.

Bu görseldeki veriler Eylül 2021 kuru ve brüt rakamlardı. Tek başına bu görseli paylaşmak doğru veriyi ifade etmiyor yani.

Gerçekten anlamıyorum, o gün bu tablonun paylaşıldığı programı canlı izledim ama canlı izlemeyen herkes bu tabloyla aylardır 4.6 m euro diye yazıyor.

Herhalde napsak, doğru bilgiyi empoze edemeyeceğiz, yalan ve saptırılmış algıları kırmak bu kadar zor belliki.

Eylül ayında kur yaklaşık 10 liraydı. 4.6m EUR yaklaşık 46m TRY yapıyor.

Vergi de ne olmuştu yüzde 40 mıydı yaklaşık. 46/1.4 = 33m TRY yapıyor net yaklaşık.

Doğru mu hesap?

He ben bu işleri merak edip bakmıştım net bir şey bulamamıştım ama vergi stopaj gibi kulüp üstleniyor net bedeli oyuncuya hocaya yatırıyor o bedelin yüzde kırkını da devlete veriyor gibi anlamıştım o olay yalanmış o zaman.
Yok oyuncu maaşı brüt x ise 0.6x kısmı oyuncunun eline geçen.

Eskiden vergi %15ti. Şimdi 40 oldu. Tabii %20 oyuncudan %20 kulüpten alındığı da söyleniyor ama hangisi doğru onu tam bilmiyorum.

Üst Alt