TPFD'den Cumhurbaşkanına Bedelli Askerlik Ziyareti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TPFD'den Cumhurbaşkanına Bedelli Askerlik Ziyareti

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği (TPFD) Genel Başkanı Hakan Ünsal ve derneğin yönetim kurulu üyeleri Ergün Penbe, Emre Aşık ile eski yönetim kurulu üyesi ve AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan ile birlikte Milli Savunma Bakan Yardımcısı Askeralma Genel Müdürü Tuğgereral Şuay Alpay'ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette bedelli askerlik yasasına göre futbolcuların hangi dönemde askerlik yapabileceğine dair öneriler görüşüldü

whatsapp-image-2018-08-01-at-16.42.18-2.jpeg

Futbol camiasının merak ettiği, bedelli askerlik yasasına göre futbolcuların hangi dönemlerde askerlik yapabileceğine dair önerilerini sunulduğu ve dernek çalışmalarının, futbol üzerine istişarelerin yapıldığı görüşmenin oldukça verimli geçtiği ifade edildi.

Ankara ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan Hakan Ünsal; “Malumunuz bedelli askerlik yasası çıktı. Bizde yönetim olarak Milli Savunma Bakanlığı ile görüşerek futbolcularımızın lig maçlarından etkilenmemesi için neler yapılabilir diye ziyaret amaçlı bir görüşme yaptık. Ziyaretimiz oldukça samimi bir ortamda ve verimli geçti” dedi.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve ASAL Genel Müdürü Tuğgeneral Davut Âlâ’yı makamında ziyaret eden dernek yetkilileri, bedelli askerlikten yararlanacak futbolcuların 21 günlük temel eğitimlerini, sezonun devre arası olan ocak ya da sezon bitimi olan haziran ayında yapmaları konusunda tekliflerini iletti.

Sözcü

Üst Alt