Trabzonspor Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!] - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Trabzonspor Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Protesto!

7_237051_ts_taraftar_kirmizi2112_414_232.jpg

Taraftar dağıtılan siyah t-shirt ve kırmızı kartlarla, yönetim protokolü terk ederek tepkisini gösterdi. Maçın ilk düdüğüyle protesto bitti, müthiş destek başladı.

‘PFDK’ya verilmem şereftir’

Trabzon'da günlerdir nefesler tutulmuş, gündem Eskişehir maçı olmuştu. Kent erken uyandı, taraftarlar sokaklara taşındı. Ancak kulübün ve kent yöneticilerinin telkinleri işe yaradı, gün boyu yapılan protestolara sağduyu hakim oldu. Maç öncesinde şehir meydanında toplanan bir grup, MHK ve federasyona sesini duyurmaya çalışırken, en yüksek ses olağan genel kurulda yükseldi. Başkan Sadri Şener, “Trabzonspor için disiplin kuruluna sevk edilmek benim için şereftir” diyerek federasyona mesaj gönderdi.

9_237052_siyahcelenk2112.jpg

Hakemler ısınmaya çıkmadı

Avni Aker’deki hakim renk Bordo-Mavi değil siyahtı! Dağıtılan t-shirtleri giyen Trabzonsporlular, hakemleri de kırmızı kartlarla protesto ettiler. Tedbir amaçlı olarak hakemler sahada değil, koridorda ısındı. Yönetimin tepkisi de hazırdı. Tedbirli olarak PFDK’ya sevk edilen Şener, protokolü terk etti, arkadaşlarıyla beraber VIP’e geçti. Onların yerini karanfiller süsledi. Maçın ilk düdüğü ile taraftar protestoyu bıraktı, takıma müthiş bir desteğe başladı. Bu arada genel kurulda kulübün borcu 70 milyon YTl olarak açıklandı.

Yattara da kaçırdı!

7_237050_yattara_kacir2112_414_232.jpg

Trabzon´un dünkü tartışmalı penaltısını ‘yoğun istek´ üzerine Yattara attı. Ancak tıpkı Kayseri´deki Umut gibi o da ağları havalandıramadı. Rakibine yumruk atan Arjantinli Colman ise kırmızıdan ucuz yırttı...

Trabzonspor bu sezon kazandığı 3 penaltının 2’sini değerlendiremedi. Kayserispor maçında Umut Bulut kazanılan ceza atışında ağları havalandıramamış, o karşılaşmadan sonra da taraftar olaya el koyup anketler düzenlemişti. Belediye sınavındaki penaltıyı golle sonuçlandıran Gineli, dün Umut ile kazanılan tartışmalı penaltıda ‘yoğun istek’ üzerine topun başına geçti. Ancak Bordo-Mavililer’in yıldızı zayıf bir vuruşla topu kaleciye teslim etti. Dikkatlerin çevrildiği hakem Fırat Aydınus, kritik bir pozisyonu es geçti. Aldığı sarı karttan sadece bir dakika sonra Sezgin’e ikili mücadele sırasında yumruk atan Colman’ın bu hareketi görülmedi.

''Ohal''

7_236945_trabzon_414_232.jpg

Trabzon Valisi Okutan, Bordo-Mavili taraftarları uyardı, sağduyulu olmaya çağırdı.

Disiplin Kurulu’na verilen Başkan Şener, “Sevginiz zarar vermesin” telkinini yineledi. Taraftarlar maç öncesi tepkisini dile getirecek, statta ise sadece takımına destek verecek.

Şehir ayağa kalktı

Bursaspor maçının ardından camiada baş gösteren yüksek gerilimin daha fazla tırmanmaması için özellikle Trabzon’da kelimenin tam anlamıyla OHAL (olağanüstü hal) ilan edildi... Hakemlerin son haftalarda Trabzonspor’un aleyhine kararlar verdiğini gerekçesiyle çeşitli protestolarda bulunan Bordo-Mavili taraftarların nabzını düşürmek için Trabzon Valisi’nden belediye başkanına, kulüp yönetiminden, sivil toplum örgütlerine kadar herkes harekete geçti.

‘Hırçınlığı bırakalım’

Trabzon Valisi Nuri Okutan örnek bir mesaj yayınladı: “Trabzonspor’u çok önemsiyorum ve takıma elimden gelen her türlü katkıyı sağlamaya çalışıyorum. Trabzon’un mülki amiri ve iyi bir Trabzonspor taraftarı olarak takımın seyirci hatalarından kaynaklanan üzücü olaylarla karışlaşmasına müsaade etmeyeceğiz. Taraftarımızdan Trabzonspor’un bu başı dik çıkışını centilmence desteklemelerini diliyorum. Artık hırçınlıklarla anılan bir kent olmaktan çıkalım.”

Meydanda toplanacaklar

Valinin bu sağduyu davetine yönetim de katıldı. Disiplin kuruluna sevk edilmesine hayli içerleyen Başkan Sadri Şener, “Tepkimizi koyduk ve hakkımız yenirse yine gerekeni yaparız. Ama artık futbola dönelim. Ve tekrarlıyorum ki, sevginiz Trabzonspor’a zarar vermesin” ifadesini kullandı. Bu arada taraftar dernekleri, bugün 16.00’da kent meydanında toplanıp stada birlikte gitme kararı aldı. Yol boyu protestolar yapılacak ama statta sadece takıma destek verilecek.

Aman dikkat beyler!

7_236941_20FAN9UMUT-B_414_232.jpg

Trabzonspor´da teknik direktör Ersun Yanal, çok ciddi bir kart uyarısı yaptı.

Trabzonspor’da teknik direktör Ersun Yanal, çok ciddi bir kart uyarısı yaptı. Son haftalarda neredeyse her maç bir fire veren Bordo-Mavililer’de Eskişehir sınavı öncesi bu kez Umut ve Serkan sınırda. Yani bu oyuncular kart görmesi halinde 2. yarının ilk maçı olan Fenerbahçe mücadelesinde forma giyemeyecek. antrenmanla Fortis Türkiye Kupası’ndaki Antalya maçı hazırlıklarına devam edecek.

resmen Eskişehir i lime lime doğrayıp 3 puanını gasp ettiler. Fırat Aydunus denen tetiki görevini yaptı yüreği adam gibi yönetmeye yetmedi.

Cale - 2 kere atılmalıydı atamadı

Colman - yumruk attı atamadı

Penaltı - hayatımda böyle penaltı görmedim son adamdan Tayfunu atm ası gerekti atamadı.

Kırmızı Kart Tayfun a - Çocuuk ilk sarıyı haksız şekilde eyyam kararına itirazdan gördü üstelik arkası dönüktü haberi yoktu. 2 sarı normaldi.

sanırım bu maç tariha Konya maçından sonra kara leke olarak gçecektir..

lig çığruından çıktı.. BJK yarıştan kopmasın diye bugünde bizi harcarlarsa hiç şaşmayın.

Yusuf'tan haberler

7_237189_yusuf2312_414_232.jpg

Ön görüşmeyi yapan Trabzonspor Yönetimi, Yusuf Şimşek için Bursaspor´a alternatifli teklifler de hazırladı. Sol kanata takviye ise yurt dışından olacak. Timsahlar´ın cephesinde ise şimdilik bir hareket yok. Başkan İbrahim Yazıcı,“Oyuncu satmayı değil, almayı düşünüyoruz. Yusuf işi hâlâ somutlaşmadı” dedi.

‘Şartları biz belirleriz’

Trabzon Yusuf’ta ısrarcı olsa da Bursa Yönetimi, olaya şimdilik sıcak bakmıyor. Önceliklerinin Bursa’nın madddi-manevi çıkarları olduğunu ifade eden Başkan İbrahim Yazıcı, “Biz ekonomik açıdan rahat bir kulübüz, oyuncuyla da sorunumuz yok. Ayrıca Bursalılar’a layık bir takım haline gelmek için takviye düşünüyoruz” dedi. Bonservissiz gelen Yusuf’a isteyecekleri rakamı sorduğumuzda ise Yazıcı, “Yusuf’un nasıl geldiğini ben biliyorum, gideceği şartları da biz belirleriz. Önemli olan bizim takımın malımıdır, evet” ifadesini kullandı. Yönetim zaten aralarının

açık olduğu taraftar gruplarıyla ters düşmekten de çekiniyor.

‘Kulüple anlaşın yeter’

Bursaspor’a sezon başında Samet Aybaba döneminde gelen, şimdi ise Denizlispor’da büyük sorunlar yaşadığı Güvenç Kurtar ile çalışan Yusuf Şimşek’in Trabzonspor’u çok istediği biliniyor. Trabzonspor Yönetimi’nin ve teknik direktör Ersun Yanal’ın da konuyu Bursaspor’un idarecilerine aktarmadan önce deneyimli futbolcuyla ön görüşme yapıp, “Kulüple anlaşın ben sorun çıkarmam. Trabzonspor’da oynamak benim içim büyük bir onur olur” dediği öğrenildi. Daha önce Fenerbahçe forması da giyen ve 32 yaşında olan Yusuf’un da futbolu dört büyüklerin birinde kapatma hayalini taşıdığı ileri sürüldü.

Trabzon paket hazırlıyor

Yusuf Şimşek için kısa bir süre önce “Onu kadromuzda görmek istiyoruz” diyen Trabzonspor Yönetimi’nin ise transfer döneminin resmen başlamasıyla beraber somut teklifleri sunması bekleniyor. Ekonomik açıdan çok fazla açılmak istemeyen Bordo-Mavililer, aynı zamanda takım içindeki dengeleri bozmaktan da çekiniyor. O nedenle Trabzon’un öncelikle bonservisiyle beraber bir oyuncu ile sezon sonuna kadar kiralık bir başka futbolcu ve bir miktar para (250 bin Euro’yu aşmayacak) teklifini yapacağı belirlendi. Bu önerinin bugünkü Kulüpler Birliği toplantısında yapılacağı belirtildi.

Serhat DEMİRTAŞ

Yanal'la icraatın içinden

7_237187_yanal0412_414_232.jpg

Trabzon´un hocası, 16 maçı yorumladı: "Puan barajı koymamıştık ama kaybımızın 7 puan olduğunu düşünüyorum. Hakemler üzerindeki baskı bu sonuçları doğuruyor."

‘Top hala bizde’

Karadeniz temsilcisinde teknik direktör Ersun Yanal geride kalan ilk 16 maçlık süreci değerlendirdi... Yeni kurduğu takımı bu süreçte Sivasspor ile Süper Lig’in zirvesine kurulurken, deneyimli hoca da her fırsatta sergilenen performanstan memnun kaldığını ifade etti. “Sezona girerken kendimize puan barajı koymamıştık ama kaybımızın 7 puan kadar olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullanan Yanal, “Hala zirvenin ortağıyız. Kendi işimize bakarsak avantaj bizde sayılır” dedi.

‘Ara transfer zor’

Hakem hataları üzerine de kısa bir yorum getiren başarılı çalıştırıcı, “Hakemler üzerinde büyük bir baskı var. O baskı da bu sonuçları doğuruyor” diye konuştu. Ersun Yanal’ın kulübün resmi internet sitesine yaptığı diğer açıklamalar şöyle: Önümüz transfer dönemi. Ancak ara transfer zordur. Uyumu zordur, alımı zordur. Çok düşünerek hareket edeceğiz. Takımımdan memnunum. Barış önemli bir yetenek kendisini geliştirmeli, büyük hedef koymalı. Gökhan’ı da aslında kutlamak lazım. Çünkü attığımız 17 golün içinde o var.”

'Daha iyisi olacak'

7_237186_huseyin2312_414_232.jpg

Takım kaptanı Hüseyin Çimşir, Trabzonspor´un ligin ikinci etabında daha iyi bir grafik çizeceğine inandığını söyledi.

Takım kaptanı Hüseyin Çimşir, Trabzonspor’un ligin ikinci etabında daha iyi bir grafik çizeceğine inandığını söyledi. Yepyeni bir takım olduklarının da altını çizen Bordo-Mavililer’in kaptanı, “Kaybettiğimiz puanların önemli bir kısmını bu uyum süreci sebebiyle kaybettik. Ama artık takımda taşlar büyük ölçüde yerine oturdu. İkinci yarıda taraftarımızın vereceği destekle daha iyi bir seviyeye geleceğimizden eminim” değerlendirmesini yaptı.

Sol kanat Özkan Sümer'den

7_237185_sumer0512_414_232.jpg

Bir sol kenar oyuncusu da Trabzonspor´un gündeminde...

Bir sol kenar oyuncusu da Trabzonspor’un gündeminde... Ancak bu konuda iç pazarda ortaya çıkan rakamlar Karadeniz temsilcisini fazlasıyla zorlayacak boyutta. O nedenle de Trabzonspor, rotasını yurt dışına çevirdi. Konuyla Araştırma ve İzleme Komitesi Başkanı Özkan Sümer’in ilgilendiği ortaya çıktı. Ortaya çıkan bir başka nokta da Sümer’in Belçika’da genç bir oyuncuyu beğenip şartlarını araştırdığı yönünde. Sümer’in adını sır gibi sakladığı futbolcunun ismini ve detayları, yarın Türkiye’ye döndükten sonra teknik direktör Ersun Yanal ve Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ile paylaşacağı vurgulandı.

Trabzonspor günlüğü

7_237184_ts_taraftar2312_414_232.jpg

Bordo-Mavili taraftarların transfer beklentisi netleşti.

Kamp tarihi değişiyor

Antalya’da yapılacak olan kampın tarihinin değişmesi gündemde. Daha önce 27 Aralık’ta başlaması planlanan çalışmaların bu kez 29 Aralık’a çekileceği, ancak 10 Ocak olması beklenen dönüşün ise 15 Ocak’a kaydırılacağı öğrenildi. Kamp yapılacak bölgede ise bir değişiklik yok.

Taraftar ‘beyin’ istiyor

Bordo-Mavili taraftarların transfer beklentisi netleşti. Bordomavi.net isimli internet sitesinde fikirlerini anket aracılığıyla ortaya koyan Trabzonsporlular’ın yüzde 55’i orta alana, yüzde 44’ü forvete, yüzde 1’i ise defansa takviye gerektiğini belirtti.

PAF?takım tesellisi

Süper Lig’de averajla ikinci sırada yer alan Trabzonspor’un PAF takımı ise zirvede yer alıyor. Son olarak Eskişehir’i 4-0 yenen Bordo-Mavili gençler, 16 maçta 39 puan topladılar. 34 gol atan Karadeniz temsilcisinde rakip fileleri 16 kez havalandıran Göksu Alhas ise gol krallığında zirvede bulunuyor.

Avni Aker cehennemi

Bu sezon iç sahada önemli bir atmosfere kavuşan Trabzonspor, bunu aldığı sonuçlara da yansıttı. Taraftar desteğiyle daha fazla motive olan Bordo-Mavililer hiç yenilmedi. Fırtına, Avni Aker’deki 8 maçta 5 galibiyet 3 beraberlik aldı.

Trabzon'u sevince boğan haber

25238.jpg

Süper Lig'de zirve yarışı veren Trabzon'un kadrosuna katmak istediği Bursaspor'un yıldız ismi Yusuf Şimşek transferi için net konuştu.

Bursaspor’un başarılı futbolcusu Yusuf Şimşek, Trabzonspor’a transferim bir hafta içinde kesinleşir dedi. Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener de Bursaspor Yönetimiyle görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Transferi hakkında Radyospor’a kısa bir açıklama yapan milli futbolcu şunları söyledi: “Trabzonspor bana ‘bizde oynamak ister misin’ diye sordu. Ben de iki kulüp anlaşırsa Trabzonspor’da oynarım dedim. Şu anda görüşmelerin sürüyor bir hafta içinde transferimde son durum netleşecek” dedi.

Yusuf’un Trabzonspor’a transferini bordo-mavili kulübün genel sekreteri Hasan Yener de şunları söyledi: “Yusuf uzun süredir beğeniyle takip ettiğimiz bir oyuncu. Oyun kurucu mevkinde böyle bir futbolcuya ihtiyacımız var. Kendisi ve kulübüyle görüşmelerimiz devam ediyor. Görüşmelerin ne zaman sonuçlanacağı hakkında bir fikir belirtmek doğru olmaz ama Yusuf’u kadromuza katmak için uğraş veriyoruz.”

Trabzon'u sevince boğan haber

25238.jpg

Süper Lig'de zirve yarışı veren Trabzon'un kadrosuna katmak istediği Bursaspor'un yıldız ismi Yusuf Şimşek transferi için net konuştu.

Bursaspor’un başarılı futbolcusu Yusuf Şimşek, Trabzonspor’a transferim bir hafta içinde kesinleşir dedi. Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener de Bursaspor Yönetimiyle görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Transferi hakkında Radyospor’a kısa bir açıklama yapan milli futbolcu şunları söyledi: “Trabzonspor bana ‘bizde oynamak ister misin’ diye sordu. Ben de iki kulüp anlaşırsa Trabzonspor’da oynarım dedim. Şu anda görüşmelerin sürüyor bir hafta içinde transferimde son durum netleşecek” dedi.

Yusuf’un Trabzonspor’a transferini bordo-mavili kulübün genel sekreteri Hasan Yener de şunları söyledi: “Yusuf uzun süredir beğeniyle takip ettiğimiz bir oyuncu. Oyun kurucu mevkinde böyle bir futbolcuya ihtiyacımız var. Kendisi ve kulübüyle görüşmelerimiz devam ediyor. Görüşmelerin ne zaman sonuçlanacağı hakkında bir fikir belirtmek doğru olmaz ama Yusuf’u kadromuza katmak için uğraş veriyoruz.”

Trabzona çok büyük katkı yapar.

Yusuf gelirse tek forvet oynarlar

Eger Gökhan,Umut,Yattara,Yusuf hepsi bir arada oynarsa trabzon ilk 4'ü unutsun hatta ilk 7'ye bile giremez.

Cevap: Trabzonspor Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]

Yusuf Şimşek'e şartlı 'Evet'

7_237296_yusuf1711_414_232.jpg

FANATİK yazarları, ‘Yusuf Trabzon´a faydalı olur mu?´ sorusuna yanıt aradı...

Trabzonspor’un diğer eksikleri de giderilecekse Yusuf hem renk hem kimlik kazandırır. Ancak maliyet konusuna da özel olarak hassasiyet gösterilmeli.

Tartışılır konu

Özünde transfer kulüp yöneticilerinin ve teknik direktörlerin yumuşak karınlarıdır. Beklenen verim alındığında futbolcu paylaşılmaz, tersinde sahiplenen çıkmaz. Böyle bir durumda iki önemli ilkeye dikkat etmek gerekiyor: 1- Fayda-maliyet konusu. 2- Transferin tek başına teknik direktöre bırakılmayacak boyuttaki önemi. Yusuf, kısa vadeli hesaplar için, eğer bir sakatlığı söz konusu değilse yararlı olabilir. Ama Bursaspor’daki devamlılığı kafa karıştırıyor. Yönetim, sırf “Yanal istediği için” bu transferi gerçekleştirecekse, bu ikinci ilkeye aykırı. Yine de teknik direktör ısrarla diyorsa ki; “Ben bu oyuncuyla kritik sorunumu çözerim”, başka seçenek kalmıyor. Yaygın kanı “tek devre de oynasa, bir kaç maç kurtarır” şeklinde. Birinci ilke doğrultusunda bize göre de uygundur.

Ergun ATA

eata@fanatik.com.tr

Hedef şampiyonluksa...

Denizlispor ve Bursaspor’da sergilediği performans etkileyici. O, futbolun önemli liderlerinden biri... Bursaspor forması altında oynadığı Galatasaray maçı, onun yetenekleri ve pozitif futbol yönündeki etkinliği açısından bir gösterge. Trabzonspor’da iş yapar mı? Elbette yapar. Çünkü Gökdeniz’in gidişiyle birlikte bu takımda ‘lider’ vasıflı bir oyuncu kalmadı. Trabzonspor, o çok özlediği şampiyonluğa ulaşmak istiyorsa, orta sahasında ayağından sihirli paslar çıkartan ve forvetlere gol için yarım vuruş bırakan bu tarz bir futbolcuya ihtiyacı var. Yusuf Şimşek gerçekten iyi bir alternatif. Tıpkı Tümer Metin gibi... Ancak Bursaspor’un isteyeceği rakam da elbette önemli. Ocak ayında alacağınız 30’lu yaşları deviren bir oyuncuya 1 milyon Euro öder misiniz? Bu kararı Sadri Şener ve ekibi verecek. Nacizane benim fikrimi sorarsanız; Ufukta mutlu son varsa, 1 de vermelisiniz, 5 de...

Zafer Büyükavcı

zbuyukavci@fanatik.com.tr

Öncelik olmamalı

Yusuf Şimşek, yıldızı Trabzonspor’un hocası Ersun Yanal ile aynı dönemde parlayan bir futbolcu. Bu durum ikilinin uyumlu bir şekilde çalışabileceğini gözler önüne seriyor. Ancak geride kalan 16 maçlık ilk yarı performansına bakılırsa Trabzonspor’un öncelikle tercihinin de Yusuf olmaması gerekir. Evet Yusuf çok deneyimli, Trabzonspor orta alanına kimlik kazandıracak bir oyuncudur ama daha acil takviyelere ihtiyacı var. Yani tek bir oyuncu alınacak o isim Yusuf olmamalıdır. Fakat diğer açıkları da kapatılıyorsa Yusuf Trabzonspor’a o zaman beklenen katkıyı sağlayabilir.

Tunç KAYACI

tkayaci@fanatik.com.tr

Olur mu olur!

Yusuf, Trabzonspor’a olur mu? İyi topçudur olur, neden olmasın... Ama Yusuf’un olması için bazı şartların hazır olması lazım. Yusuf kötü oynadığında tribünü yoran bir futbolcu. Geneli sabırsız Trabzonsporlular’ın sabır taşı çatlarsa Yusuf o zaman sorun olur. Sonra Yusuf’un Trabzon orta sahasına gelmesi demek ofansın güçlenip defansın zayıflaması demek. Çünkü futbol ligin ikinci yarısında da 11 kişi oynanmaya devam edecekse Yusuf da 11’de oynasın diye alınacaksa Trabzonspor’un şu an için ‘ideal’ diye nitelendirilen kadrosu bozulacak demektir. Devre arası transfer için yola çıkan tüm takımların başına gelebilecek sıkıntılar Trabzonspor’u beklemektedir.

Serhat DEMİRTAŞ

sdemirtas@fanatik.com.tr

Trabzon'un yeni Marco'su Faty Papy

7_237319_papy2412_414_232.jpg

Yurt dışında da transfer temaslarını sürdüren Trabzonspor Yönetimi, genç bir yıldızla anlaşma sağladı.

Yurt dışında da transfer temaslarını sürdüren Trabzonspor Yönetimi, genç bir yıldızla anlaşma sağladı. Geçtiğimiz yıl PAF Takım antrenörü Ahmet Özen’in izleyip rapor verdiği ve daha sonraki süreçte de takip edilen Faty Papy isimli oyuncu, 18 yaşında ve ön libero mevkisinde görev yapıyor. Oyun stili olarak Mehmet Aurelio’ya benzetilen futbolcu, Burundi Milli Takımı’nda ve ülkesinin İnter Stars takımında forma giyiyor. Faty Papy’nin cumadan önce Trabzon’da olacağı öğrenildi.

Hamsili forma!

7_237294_hamsi2412w_414_232.jpg

Trabzonspor´da geçtiğimiz günlerde yapılan ‘Hamsi Günü´ ve o etkinlikte yaşananlar Bordo-Mavililer´e bir ilham kaynağı oldu.

Trabzonspor’da geçtiğimiz günlerde yapılan ‘Hamsi Günü’ ve o etkinlikte yaşananlar Bordo-Mavililer’e bir ilham kaynağı oldu. Organizasyonun tanıtım broşürlerinde kullanılan ‘hamsi’ motifi özellikle taraftarlarca çok beğenilirken, aynı logonun önümüzdeki sezonlarda Trabzonspor’un formasını da süsleyebileceği öğrenildi. Formanın kol ya da yaka kısmında küçük bir sembol olarak kullanılması beklenen ‘hamsinin’ bundan sonraki süreçte Trabzonspor ile özdeşleşmesi bekleniyor. Bu arada yeni sezonda Bordo-Mavililer’in dört gözle beklediği çubuklu formaların da hazır olacağı dile getirildi.

'Darbe' paniği

7_237293_yattara_uzuntu2412_414_232.jpg

Ülkesi Gine'den gelen haber, Trabzonspor´un yıldızı Yattara´yı derinden sarstı.

Önceki gün haber kanallarında flaş gelişme olarak duyurulan bir haber, Trabzonspor’un yıldızı İbrahima Yattara’yı derinden sarstı. Gine’de ‘darbe’ olmuş, ordu yönetime el koymuştu. Bu gelişmenin ardından Yattara’nın ülkesinde kelimenin tam anlamıyla bir karmaşa baş gösterdi. Ailesinin bir bölümü ve kardeşleri de halen Gine’de bulunan Yattara’nın olay üzerine hemen telefona sarılıp bilgi edindiği öğrenildi. Şu an itibariyle kötü bir haber almayan Yattara’nın karmaşanın sürmesi halinde ailesini de ülkeden çıkarmayı planladığı ileri sürüldü. Yattara kısa bir süre önce Türk vatandaşlığına geçmişti.

Trabzonspor günlüğü

7_237290_genc2412_414_232.jpg

Ersun Yanal, bir yandan takıma takviye isterken, diğer taraftan da genç oyunculara şans tanımaya çalışıyor.

Yönetimden yılbaşı jesti

Trabzonspor Yönetimi, Süper Lig’in ilk yarısında zirvenin ortağı olmayı başaran futbolcularına yeni yıl jesti yapıyor... Kamp tarihini 27’sinden 29 Aralık’a alan Bordo-Mavililer’de planlama da değişti. Otel rezervasyonları iptal edilemeyince, isteyen futbolcunun eşiyle birlikte 27 Aralık’tan itibaren Antalya’da kampa girebileceği kararı alındı. Trabzonspor’un kurmayları, asıl çalışmaların başlayacağı 1 Ocak’tan itibaren oyuncuların eşlerinin Antalya’dan ayrılacağını açıkladı.

Gençlere son şanslar

Bordo-Mavili takımın teknik direktörü Ersun Yanal, bir yandan takıma takviye isterken, diğer taraftan da genç oyunculara şans tanımaya çalışıyor. Bu doğrultuda şu an itibariyle kadroya giremeyen ve pilot takım Karadenizspor’da da sivrilen futbolcuların Antalya’ya çağrılacağı dile getirildi. Bu durumun oyuncuların moral motivasyonunu yüksek tutma adına bir hareket olduğu da ileri sürüldü.

‘Dengeler çok önemli’

Karadeniz temsilcisinin asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, takım içindeki dengelerin çok önemli olduğunu ve bu nedenle transferde titiz davrandıklarını söyledi. Sorunsuz ve iyi iş çıkaran bir kadroya sahip olduklarının altını çizen Hacısalihoğlu, “Eğer bu tip değerleri önemsemiyor olsak rastgele transferler yapıyor olurduk” değerlendirmesinde bulundu.

Program da değişti

ilk açıklanan kamp programının 5 gün kadar uzamasıyla beraber izlenecek olan rota da değişti. 6 Ocak’ta Fortis Türkiye Kupası’nda Antalya ile karşılaşacak olan Bordo-Mavililer, ardından Antalya’da düzenlenecek Antalya Cup’a katılacak. Trabzonspor burada iki hazırlık maçı oynadıktan sonra 13 Ocak salı günü de Trabzon’a geri dönecek.

Yusuf Trabzonspor'u ikiye böldü!

7_237249_Yusufsimsekk2312570_414_232.jpg

Trabzonspor'un ara transferde Yusuf'u kadrosuna katmaya çalışması bordo - mavili camiayı ikiye böldü. Büyük bir grup Yusuf'un alınmasına sert bir dille karşı çıkarken, bazıları da Yusuf'un takıma katkı yapacağını savunuyor.

Trabzonspor'un, ara transfer döneminde Bursaspor'dan kadrosuna katmaya çalıştığı 33 yaşındaki Yusuf Şimşek, camiayı ikiye böldü. Sezon başında bedelsiz olarak alınmayan ve Bursaspor'a transfer olan Yusuf Şimşek'e verilecek bonservis bedelinin boşa gideceğini ve yaşlı futbolcudan hiçbir yarar alınamayacağını savunan grup, bu transferin gerçekleşmemesi için çaba harçıyor. Çoğunluğu oluşturan bu gruba bazı yerel gazeteler de destek veriyor. Yusuf'un takıma tecrübesiyle çok maç kazandırabileceğini savunan udiğer grupta ise, bazı yöneticiler ve Teknik Direktör Ersun Yanal da yer alıyor. Ayrıca Yusuf'a karşılık Adnan, Ferhat ve Ergin üçlüsünden ikisinin Bursaspor'a verileceği iddiası da büyük tepki çekti. Bursasporlu yöneticilerin transfer görüşmeleri sırasında daha da ileri giderek Yusuf'a karşılık, Barış ve Umut'u da istediği iddia edildi.

GÖZLER ÖZKAN SÜMER'DE

Trabzonspor'da bu sezon büyük eksikliği hissedilen sol açık mevkiine transfer yapılması için Futbol Koordinatörü Özkan Sümer'in yönetime sunacağı rapor bekleniyor. Bu mevki için Hollanda'nın Twente takımında forma giyen Tunus asıllı futbolcu Youssouf Hersi ve Ankarasporlu Özer Hurmacı'nın isimleri ön plana çıkarken, Kasımpaşa'nın Trabzonlu futbolcusu Erhan Küçük'ün de bordo - mavili kulübün transfer gündeminde yer aldığı öğrenildi.

YANAL: "GENÇLER SABIRLI OLMALI"

Teknik Direktör Ersun Yanal, bu sezon hiçbir maçta forma şansı vermediği genç futbolcular Buğra, Abdülaziz, Fatih, Ergin ve Onur'a Antalya kampı öncesi mesaj yolladı. Genç futbolcuları bu kampta oynayacakları hazırlık maçlarında deneyeceğini söyleyen Yanal, "Avrupa'da genç futbolcular iki sezon sadece idmanlara çıkıyor ama sonra, birden o takımın vazgeçilmezleri arasına giriyor. O yüzden gençler biraz sabırlı olmalı. Eğer bu kadroda yer alıyorsa yetenekleri tartışılmazdır" dedi.

HAMSİ FİGÜRLÜ FORMALAR GELİYOR

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, parçalı formaların sezonun ikinci yarısına yetiştirilmeye çalışıldığını söyledi. Hacısalihoğlu, yörenin simgesi olan, 'Hamsi' figürünün gelecek sezonla birlikte formalara işlenebileceğini de belirterek, "Trabzonspor bu şehrin en büyük simgesi. Onun yaptığı her hareket bu şehirde benimsenir. Hamsi'yi tüm Türkiye'ye güzel göstermek için elimizden geleni yapacağız. Bunun için ilk olarak hamsinin renkleri olan griye formalarımıza işleteceğiz" dedi.

Hamsili forma!

7_237294_hamsi2412w_414_232.jpg

Trabzonspor´da geçtiğimiz günlerde yapılan ‘Hamsi Günü´ ve o etkinlikte yaşananlar Bordo-Mavililer´e bir ilham kaynağı oldu.

Trabzonspor’da geçtiğimiz günlerde yapılan ‘Hamsi Günü’ ve o etkinlikte yaşananlar Bordo-Mavililer’e bir ilham kaynağı oldu. Organizasyonun tanıtım broşürlerinde kullanılan ‘hamsi’ motifi özellikle taraftarlarca çok beğenilirken, aynı logonun önümüzdeki sezonlarda Trabzonspor’un formasını da süsleyebileceği öğrenildi. Formanın kol ya da yaka kısmında küçük bir sembol olarak kullanılması beklenen ‘hamsinin’ bundan sonraki süreçte Trabzonspor ile özdeşleşmesi bekleniyor. Bu arada yeni sezonda Bordo-Mavililer’in dört gözle beklediği çubuklu formaların da hazır olacağı dile getirildi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt