Trabzonspor'da Kupalara Haciz Geldi!


trabzon-da-kupalara-haciz-geldi-9187903.Jpeg

Mbia, Onazi ve Medjani’yi Trabzonspor’a getiren menajer Mazlum Ali Bilecan’ın avukatları, ödenmeyen menajerlik ücreti nedeniyle kulüpteki 6 şampiyonluk kupasına haciz koydurdu. 1 milyon 350 bin euro tutarındaki borç bir hafta içinde ödenmezse kupalar müzeden gidebilir.

Süper Lig’in ikinci yarısında yeni stadı Medical Park Arena’ya taşınan ve oynadığı pozitif futbolla dikkatleri yeniden üzerine çekmeye başlayan Trabzonspor’da haciz şoku yaşandı.

Bordo*mavili yönetim önceki gün kulüp binasına gelen avukatların, Trabzonspor’un Süper Lig’de elde ettiği 6 şampiyonluk kupasına haciz koydurmasıyla şoka girdi. Kulüp tarihinin en değerli parçaları olan şampiyonluk kupalarına haciz koyduran avukatların, bordo*mavili yönetimin ödeme sözü vermeleri üzerine kupaları yerinde bıraktı. Avukatların ödemenin yapılması için kulübe bir hafta süre tanıdığı ortaya çıktı.

Stephane Mbia, Ogenyi Onazi ve Carl Medjani gibi oyuncuları Trabzonspor’a getiren menajer Mazlum Ali Bilecan’ın avukatlarının ödenmeyen menajerlik ücreti nedeniyle haciz yoluna gittikleri bildirildi. Kulübün futbolculara olan borçların yapılandırıldığı ve bu konuda sıkıntı yaşanmadığı öğrenilirken, 1 milyon 350 bin euroluk menajer ücretinin ise mahkemelik olduğu belirlendi.

Daha önce birkaç kez 1 milyon 350 bin euroluk borçla ilgili bordo*mavili kulübe haciz memurlarının geldiği fakat tarafların her seferinde sözlü anlaşması nedeniyle haciz işlemlerinin ertelendiği aktarıldı. Avukatlar paranın yine ödenmemesi üzerine resmi haciz işlemi yaptırdı.

1 milyon 350 bin euroyu bir hafta içinde ödeme garantisi veren bordo*mavili kulüp, ödemenin yapılmaması halinde manevi değeri çok büyük olan 6 şampiyonluk kupasını müzesinden çıkarmak zorunda kalabilecek. Trabzonspor Kulübü’ne giden avukatlar 6 adet şampiyonluk kupası için haciz tutanağı tutturdu.

fft16_mf9187902.Jpeg


Serdar Sarıdağ / Milliyet
 
Son düzenleme:
Trabzonspor Eski Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu: "Kupalara haciz getirecek kadar alçalan insanlar bizim de düşmanımızdır." (IHA)
 
Ellerinden kupa alınmasına alışık üçüncü lig takımı, haber değeri bile yok

Bu Ateş üfleyerek sönmez
 
AJANSSPOR ÖZEL/Özgür SANCAR- Trabzonspor, alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle 6 tane şampiyonluk kupasına yönelik menajer Ali Bilecan'ın başlattığı icraa uygulamasını durdurdu.

Soruşturma devam ediyor

Bordo mavili yönetim konuyla ilgili ihmali olduğunu düşündüğü avukat Anıl Gürsoy Artan görevden alındı, ancak kulüp içerisinde başka görevden alınmalar da olabilir. Yönetim bu konudaki soruşturmayı derinleştirdi; olayda ihmali olanları tespit etmeye çalışıyor.

Trabzonspor, 6 şampiyonluk kupasının haczedilmesine yönelik icraa uygulamasını haksız bir talep olduğu gerekçesiyle durdurdu.

Bordo mavili kulüpten edinilen bilgiye göre Ali Bilecan ve avukatları da konuyla ilgili müracaatlarını geri çekti.
 
Üst Alt