Trabzonspor'dan Mehmet Ekici'ye 500 Bin TL Para Cezası! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Trabzonspor'dan Mehmet Ekici'ye 500 Bin TL Para Cezası!

mehmet-ekici-ye-tarihi-ceza--8437123.Jpeg

Trabzonspor
'da Mehmet Ekici krizi günden güne büyümeye devam ediyor.

Bursaspor maçı öncesi süresiz kadro dışı bırakılan yıldız futbolcuya, bu kez de 500 bin TL para cezası verildiği ortaya çıktı.

Cezaya sebep olarak, Mehmet Ekici'nin bir gazeteciye demeç vermesi ve bu durumun Trabzonspor'un itibarını zedelemesi olarak gösterildi.

Ancak 26 yaşındaki futbolcunun herhangi bir gazete veya televizyona konuşmadığı öğrenildi. Ekici'nin yakın çevresine, ortaya çıkan bu durumdan son derece rahatsız olduğunu ve verilen bu cezaya itiraz edeceğini belirtti.

Çağrı Davran - FANATİK ÖZEL

Niye fazla ? 125 bin euro az bile. Paraları cukkalarken, iyi adam olsaydı da çenesini tutsaymis.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
engelliymişsin
bende , gayri ihtiyari görüp cevap yazıyorum.500 bin tl oldukça fazla para , oyuncuların transfer nedeniyle kadro dışı kalması sık rastlanan bir durum.Trabzonspor'un haysiyeti yada kimliğini zedeleyen bir açıklama yaptığını ben görmedim , varsa da arkadaşlar yeşillendirsin.

Bu ceza muhabbeti boş bir olay , sen de çık kes cezayı chedjou'ya 300 bin euro mesela.Sneijder'e kestin zaten , işleme kondu mu?

Yürekleri yetiyorsa koysunlar bak fifa nasıl domaltıyor seni.Ekici bu parayı ödemez , Trabzon'da ayrılırken alacaklarından vazgeçer , transfer imza parası falan bir şekilde Fenerbahçe'den alır parasını..

engelliymişsin
bende , gayri ihtiyari görüp cevap yazıyorum.500 bin tl oldukça fazla para , oyuncuların transfer nedeniyle kadro dışı kalması sık rastlanan bir durum.Trabzonspor'un haysiyeti yada kimliğini zedeleyen bir açıklama yaptığını ben görmedim , varsa da arkadaşlar yeşillendirsin.

Bu ceza muhabbeti boş bir olay , sen de çık kes cezayı chedjou'ya 300 bin euro mesela.Sneijder'e kestin zaten , işleme kondu mu?

Yürekleri yetiyorsa koysunlar bak fifa nasıl domaltıyor seni.Ekici bu parayı ödemez , Trabzon'da ayrılırken alacaklarından vazgeçer , transfer imza parası falan bir şekilde Fenerbahçe'den alır parasını..
Dayanağın varsa eşek gibi öder. Yılda 2 milyon civarında para alacaksın ama iş 125 bin ödemeye gelince nazlanacaksin. Öyle çıkıp açıklama yaptıysa bu da kulüp kurallarında yasaksa yaslar geçersin.

Bunlar tahsil kabiliyeti olmayan cezalar , oncelikle dava acmasi gereken ekici degil klup olur cunku ekici bu cezayi odemez. eger senelik ucretinden alacagi var , ve bundan kesmeye kalkarsa da uyusmazlik cozum kuruluna gider ve oradan senelik ucretini ceker

oradan karar gecikirse fifa marifeti ile yine alir . hatta mukavelesinde bu oranda cezaya razi geldigine iliskin imzasi varsa bile 500 bin TL ceza olagan disi oldugu icin yine hakli bulunur ve odemesi gereken maksimum meblag klube ve kendisine teblig edilir

hatta bu kadro disi kararindan dolayi , tek tarafli fesih yapip fb ye gidebilir, gecici lisansla oynadigi gibi trabzonu kalan alacaklari icin fifa da dava eder , bu durumda fb den kazanim elde ettigi icin ts den para alamaz son 6 aya iliskin , fakat ts de bonservisini sifir liraya kaptirmis olur

bu meseleleri iyi bilirim , merak ettiginiz olursa danisiniz

diyebilirsiniz ki klubun ne hakki kaldi o zaman , mesela kadro disi futbolcuda bir yipranmaya sebep oldugu icin oyuncunun ileride sahip olabilecegi degeri zedeliyor, bu yuzden fifa bu durumlarda gecici lisansa izin veriyor , ozellikle de ayrilmasina 6 ay kalan , istedigi klube satilmasina karsi cikilan oyuncular bu girisimlerinden 99% olumlu sonuc alirlar

ekicinin yerinde olsam tek tarafli fesih yapar hemen fb ye imzayi atarim .

Trabzonspor'un yaptığı mallık , Futbolcular bu tür hususlarda çoğu zaman hukuki süreçte haklı bulunurlar.Trabzonspor'un bu cezayı gerçli kılabilmesi için futbolcu ile cezayi yaptırıma ait somut bir sözleşmesi olması gerekir.Açık açık maddelerde belirtilmesi ve cezayi işlem adına kusurun tutanak altına alınması lazım.Öyle bile olsa futbolcular bu parayı ödemek istemeyecektir , dava sürecinde parasını faize yatırsa çok rahat dava masrafını çıkartacaktır zaten.

Mehmet ekicinin aldigi ceza miktarini bir yana birakirsak ,zaten ortada bir kabahat yok ki , ts nin son aylari kalmis bir oyuncuyu satmak istemesi mantikli ama bunu tek takima (bjk) indirgemesi zaten ts adina bir risk

oyuncu klubun ongordugu bir klupte oynamak zorunda degil , klup de oyuncuyu diledigi klube satabilir .. bunlarin ikisi birlikte olmadan o transfer gerceklesmez

burada sorun kadro disi konusu , ceza konusu

transfer gerceklesmediyse , bu olagan karsilanip ts de oynatilmaya devam etmesi gerekir , oyuncu "ben burada oynamam artik" der ise o zaman haksiz duruma duser , fakat klup manasizca kadro disi birakirsa klup haksizdir

anlasilan olcay sahan transferindeki protokol hakikaten gercekmis ts ile bjk arasinda , basta inanmamistim ama

Niye fazla ? 125 bin euro az bile. Paraları cukkalarken, iyi adam olsaydı da çenesini tutsaymis.

Bu ne sacma bir mantik yahu iyi o zaman chedjou 500 bin tllik dava acsin nazifoglu konusup itibarini zedeledi kadro disi birakildi vs benim gelcegime oynadilar diyop fifaya gitse ayni tepki mi verilcektin.

Biraz mantik katin su mesajlara mahalle kahvesi degil burasi

Üst Alt