Trabzonspor'dan TFF'ye Kural Hatası Başvurusu! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Trabzonspor'dan TFF'ye Kural Hatası Başvurusu!

Trabzonspor'dan TFF'ye kural hatası başvurusu!

Süper Lig'in 10. haftasında oynanan Trabzonspor - Göztepe maçının tartışmaları sonlanmıyor. Maçı yöneten Fırat Aydınus'un kararlarına tepki gösteren bordo mavililer, son olarak TFF'ye maçta kural hatası yapıldığı gerekçesiyle başvuruda bulundu.

GÖZTEPE'NİN ATTIĞI GOLDEN ÖNCE TOP AYDINUS'A DEĞİYOR İDDİASI!
Trabzonspor, TFF'ye yaptığı başvuruda Göztepe'nin attığı golden önce topun hakem Fırat Aydınus'a temas etmesini delil olarak gösterdi. Sarı kırmızılıları 1-0 öne geçiren gol öncesi, Soner Aydoğdu'nun Marcio Mossoro'ya verdiği pasta topun Aydınus'a değmesi sonucu rakibin avantaj ettiği görüşünü savunan bordo mavililier, bunun bir kural hatası olduğunu dile getirdi.

AĞAOĞLU MAÇTAN SONRA SERT AÇIKLAMALAR YAPMIŞTI
Trabzonspor'un Göztepe'ye 1-0 mağlup olduğu maçın ardından bir televizyon kanalına bağlanan Ahmet Ağaoğlu, sert açıklamalar yapmıştı. Hakları olmayan bir şeyi istemediklerini dile getiren Trabzonspor başkanı, "Haksız 3 puan değil, haksız tek bir kararın lehimize verilmesini bile istemiyoruz. Bizim hakkımızı çalmasınlar bizim için yeterli. Eğer bunu yaparlarsa susmayacağımızı da bilsinler." ifadeleri kullanmıştı.
Hakemlerin Göztepe maçındaki yönetimini de eleştiren Ahmet Ağaoğlu, "Sörloth'un pozisyonu net penaltıydı. Önümdeki televizyonlardan pozisyonu izledim ve bunu gördüm. Hakem elini kulağına götürünce ve VAR kararını bekleyince ben penaltıyı kimin kullanacağını düşünüyordum." şeklinde konuşmuştu..
Öte yandan Ahmet Ağaoğlu haklarının çalındığını düşündüğünü söyleyerek sürecin takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.

KURALA GÖRE OYUNUN DURMASI GEREKİYOR
IFAB'ın bu sene başında değişen kurallarına göre top hakeme temas ettiğinde oyunun durması gerekiyor. Daha sonra hakemin topu alarak atak yapan takımı vermesi ve oyunu tekrar devam ettirmesi gerekliliği bulunuyor. Trabzonspor, itirazının temelini bu kurala dayandırıyor.

AHMET AĞAOĞLU VE ALİ KOÇ PFDK'YA SEVK EDİLDİ
Trabzonspor'un Göztepe ile oynadığı maçtan sonra açıklamalar yapan Başkan Ahmet Ağaoğlu, Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu ve Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan PFDK'ya sevk edildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da PFDK'ya sevk edilen isimlerden biri oldu. Koç, Kayserispor maçındaki hakem kararlarını eleştirmişti.
Yeni Malatyaspor'un teknik patronu Sergen Yalçın da Kasımpaşa maçında kırmızı kart gördüğü sebebiyle sportmenliği aykırı harekette bulunduğu öne sürülerek PFDK'ya sevk edildi.

Kaynak:Asistanaliz

Temas varsa hakem atışıyla başlaması lazım oyun.
Kural hatası mı hakem hatası mı bilmiyorum ama hamsiler haklı.

Gscimbom mobil

Ne kadar rezil bi futbol ortamı arkadaş bu ne ya aglayan aglayana baştan ayaga pislik icinde türk futbolu galatasaray olmasa bakılcak takip edilcek bi tarafı yok

Pozisyonu göremedim umrumda da değil inşallah kural hatası olmuştur tekrarda olmaz kudursunlar.
Bu Nihat ın federasyonuyla asıl biz çok çekeriz bu holigan seviyesinde fenerli adamın gitmesi gerek. Fenerin açıklamasından hemen sonra aynen aynen deyip TFF istifaya çağrılsaydı iyi olurdu.
Başkan uyan bu kurullar fenerli dost olamazsın bunlarla sadece savaşabilirsin.

Here we go is used more when an event is about to take place, while there we go is used more after the event has already started. There we go also seems to carry the connotation that everything is going well so far.

That said, both of these expressions can be used in a wide variety of contexts, so I'm not sure there's any universal way to differentiate when one should be used instead of the other in all situations.

Ne anlatıyor yav bunlar atağa çıkan takimin aleyhine bir durum olursa o zaman atış yapılır. Bahsi gecen pozisyonda atakta olan taraf göztepe. Pası atan göztepeli trabzonsporlu iskaliyor mossoroya top giderken firata top degiyor topun hızını da yavaşlatıyor. Orada topu mossoro değilde trabzonsporlu alsa oyun durup göztepe lehine bir atış kullanılacaktı.

Bu kendini bilmez geride türk futbolunun marka değeri zirvasi altında ceza verilecek mi göreceğiz.

Hemen bir portekizli hoca

Üst Alt