Trans Birey Derya'ya Verilen 18 Yıl Hapis Cezası, Yargıtay Tarafından Fazla Bulundu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Trans Birey Derya'ya Verilen 18 Yıl Hapis Cezası, Yargıtay Tarafından Fazla Bulundu

1603287295084.png

Bursa'da, trans birey Derya Yıldırım'a, trafikte 'yol verme' yüzünden tartıştığı Can Görkem Bayraktar'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla verilen 18 yıl hapis cezası, uygulanan tahrik indiriminin az bulunması nedeniyle bozuldu.

Bursa'nın , Osmangazi ilçesinde geçen yıl 23 Nisan günü meydana gelen olayda, trans birey Derya Yıldırım (49), trafikte Can Görkem Bayraktar (20) ile 'yol verme' meselesinden tartıştı. Yıldırım, tartışmanın ardından yoluna devam edip Çekirge Caddesi'ndeki evine geldi. İddiaya göre, Bayraktar da Yıldırım'ı takip etti.

ÇIKAN KAVGADA BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜ

İkili arasında Yıldırım'ın evi önünde kavga çıktı. Derya Yıldırım, Bayraktar'ın elindeki bıçağı sopa ile vurarak, yere düşürüp aldı. Ardından da bıçağı Can Görkem Bayraktar'a sapladı. Bayraktar, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, olaydan 12 yıl önce de İzmir'de sevgilisini öldürdüğü ortaya çıkan Derya Yıldırım tutuklandı.

YARGITAY TAHRİK İNDİRİMİNİ AZ BULDU

Bursa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Derya Yıldırım, 28 Şubat 2019 günü görülen karar duruşmasında, tahrik indirimiyle 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Temyiz üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 1. Ceza Dairesi, uygulanan tahrik indirimi az bularak, kararı bozdu. Bozma ilamı üzerine yeniden görülen davanın duruşmasına Bursa E. Tipi Cezaevi'nde bulunan Derya Yıldırım, SEGBİS ile katıldı. Taraf avukatları ise mahkeme salonunda hazır bulundu. Mahkeme başkanı tarafından bozma ilamının okunması üzerine söz alan tutuklu sanık Yıldırım, Yargıtay'ın kararına uyulmasını istedi.

Cumhuriyet savcısının da Yargıtay'ın bozma ilamına uyulmasını istediği duruşma, öldürülen Can Görkem Bayraktar'ın müşteki babası Tuncay Bayraktar'ın bulunmaması nedeniyle Kasım ayına ertelendi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Halil ÖZÇOBAN

Abi kendini savunmamış ki çocuğu takip etmiş üstelik sabıkası var erkekken de bir kadın öldürmüş hani kadın hakları? bence az bile almış ve trans diye kayırmışlar çocuğu evine kadar takip etmek ne demek?

la yok trans takip etmemis
cocuk, transi takip etmis
sonra da trans bunun elindeki bicagi alip, öldürmüs cocugu

yüksek ihtimal abla kendini savunmasaydi, cocuk buna tacavüz edip, öldürürdü

Okudum evet sadece takip kısmını kaçırmışım ama trans erkekken kız arkadaşını öldürmüş ve burada da cinayet var bence cezanın indirilmesi saçma

Sevgilisini öldürmüş kız arkadaşını değil, translarin sevgilisi de erkek olur diye biliyorum, kim bilir ne yaşandı.Allah aşkına şu haberleri dikkatli oku yav :)

Bu kendini savunma için bıçak taşıma güzellemeleri de iyice garip hal aldı.

Bu tip yorumlarla gençleri kötü özeniyorlar, önce bıçak, sonra bir yerden silah bulup onu taşıma.

O silahla hiç bir şey yapmasan ama bir polis kontrolünde üstünde çıksa ve silahın balistik kaydında cinayet çıksa ben bir şey yapmadım ağabey 18 yıl yedim.

Üst Alt