Transfer Nöbeti #9 | 2023 Yaz Arşiv - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkese iyi geceler benim nöbetim biter.
giphy.gif

Matheus Pereira Brezilya kulübüne daha transfer olamamış.Maaş konusunda kulüple anlaşamamış.Oyuncunun kulübü 6 milyon euro bonservis istiyomuş ama haberlere göre 4-5 milyon euroya bu transferin biteceğini söylüyolar..

Hayırlı olsun bu nöbetten tek beklentim

demirbay ve bakambu transferlerini bitirmemiz, bi ihtimal Icardi'de gelebilir tabi

Bu arada Bakambu'nun Çin Ligi'nden oynarken 1 arkadaşının arası Onyekuru ile iyi.Onyekuru'dan da bilgi almış olabilir kulüple ilgili..

Alexis'te ısrarcı olduğumuz doğruysa bunu anca şöyle yorumlayabiliyorum.

- Alexis asla Icardi'nin müzmin alternatifi olarak alınamaz. Süper yıldız statüsünde gelecek adamı Avrupa'da en kritik maçlarda yedek bekletemeyiz. Icardi'yi hiç bekletemeyiz.

- Eğer alınıyorsa aslen 10 numara mevkisi (forvet arkası veya 2. forvet de denebilir) için alınıyordur ve Mertens'i rotasyon oyuncusuna dönüştürecektir. Orada Alexis'i oynatmanın olası defansif dezavantajları, riski vs bu yazının konusu değil, sadece eğer Icardi ile beraber alınıyorsa tek açıklaması bu olabilir diyorum. Ya da kanat derdim ama o daha saçma olur.

- Peki neden daha genç 10 numara veya forvet arkası oyunculara değil de Alexis'e gidiyoruz derseniz; mantıklı açıklaması şu iki nedene bağlı olabilir:

1. Kamada vb bedava 10 numaralar ya gelmek istemiyor ya da o statüde olup gelmeye sıcak bakan varsa bile Okan Hoca onları istemiyor, farklı tip oyuncu istiyor.
2. Diğer transferlerden sonra bu sene satış da yapmadığımız veya yapamadığımız için 10 numara mevkisine verebileceğimiz ciddi bir bonservis bütçemiz kalmıyor.

Bu iki maddeden hareketle biz de düşünüyoruz ki; Mertens seneye olmayacak, genç 10 numara transferini seneye erteleyelim, aynı Mertens'i alırken yaptığımız gibi 1 yıl veya 1+1 yıl gibi Alexis'i getirelim, bonservise kıyasla düşük imza paralarıyla halledelim. Seneye Alexis ya gider ya da 1 sene daha kalsa bile onunla rotasyonda olması için bir genç 10 numara seneye alabiliriz çünkü seneye muhtemelen Icardi gibi maliyetli bir transferimiz olmayacak, belki satış da yapacağız.

bakambunun 2 yaş daha genç hali, marseyde 24 maçta 4 gol atmış

cidden istediğiniz adam bu mu

icardi + rashica + 8no + müldür yeterli şu an
O sezon orda ilk 11 oynamadı.Özeliikle Milik ilk 11 oynuyodu ve Payet'te o sezon forvette coşmuştu.Maç saysına değil de aldığı süreye göre gayette faydalı oynadı.Oynayacağı 1 takıma gitmek için ayrılmışta olabilir.Ben geçen sene Olympiakos'taki fiziki durumunu beğendim.Yedek olarak gayette ideal 1 isim bence reis..

bakambunun 2 yaş daha genç hali, marseyde 24 maçta 4 gol atmış

cidden istediğiniz adam bu mu

icardi + rashica + 8no + müldür yeterli şu an

24 değil 21 maç ve 761dk. 90dk'ya vurursan 9 maç bile etmiyor aldığı süre. 9 maçta 4 gol olsa mesela yine oran o kadar kötü değil. Geçen sezon Yunanistan liginde nerdeyse uçmuş zaten üstüne. Problem nerede anlamıyorum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt