Transfer Nöbeti (ARŞİV 13) - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Büyük ihtimalle Ozan 'ın Inter 'e transfer olacağını düşünürsek Serdar 'ı takımda tutmaktan yanayım. Veya tam tersi durumda Serdar satılırsa da kesinlikle Ozan 'ı kadroda tutmaktan yanayım 3 oyuncu gider 3 oyuncu gelir daha fazlası takıma zarar verir

Maicon => 5 mil.€
Rodrigues => 10 mil.€
Ozan => 7.5 mil.€

Gelenler de
Falcao
Raphinha
Çağlar
Muslera
Linnes-Çağlar-Serdar-Nagatomo
Fernando
Emre-Belhanda
Feghouli-Falcao-Raphinha

2020 yılının sonuna kadar şu kadroyu kullanabiliriz sorunsuzca, öyle inanılmaz bir takviye yapmaya gerek kalmaz. 1.5 boyunca altyapı oyuncularını kadroya katmaya ve rotasyonlu kadromuz için daha maliyetsiz transfer yapmak olur tek derdimiz

Falcao 'yu 1.5 yıl iliğini kemiğini kurutana kadar faydalanalım
Nagatomo 'nun da sözleşmesi bitiyor o zamana
Fernando 'da hem sözleşmesini hem Galatasaray 'a verebileceği katkıyı sonlandırır
Bana kalırsa Muslera 'da o zamana kadar 34-35 yaşına gelip artık o katkıyı sağlayamaz duruma gelir

Yani söylemek istediğim şu kadroyu devre arasında kurabilirsek 2020 yılına kadar öyle maliyetli transferlerin altına girmemize gerek kalmaz. Mesela Fernando yerine genç yavaş yavaş onun formasını devralacak bir ön libero alabiliriz yazın (Danilo Barbosa , E.Pulgar , N.Mendy) gibi veya Nagatomo 'nun formasını devralacak sözleşmesi biten F.Fabra ile sözleşme imzalayabiliriz Douglas Santos, J.Willems, R.Haps, A.Baba gibi bir adamı alıp Nagatomo ile birlikte kullanabilir sonra Nagatomo 'nun sözleşmesi bitince hazırda bir sol bekimiz olabilir. Ne bileyim Muslera 'nın performansı senelerdir ortada iyice Selçuk İnan olmaya doğru gidiyor bence kesinlikle oraya bir hamle gerekecek önümüzdeki transfer dönemlerinde. Mesela Nice 'de oynayan Walter Benítez var, tek başına çoğu maçta ipten aldı takımını olası bir Muslera 'nın ayrılışı durumunda kadromuzda görmek isteyeceğim bir kaleci, veya Real 'in kiraladığı bir çocuk var A.Lunin diye Jose/Koray transferinde olduğu gibi bir yol izleyebiliriz eğer razı olurlarsa uygun bir geri alma bedeli koyarak sözleşmesine kadromuza katabiliriz. Mesela Falcao ile birlikte kullanabileceğimiz sene sonunda sözleşmesi biten Welbeck/Sturridge/El Haddadi/M.Kruse/Kokorin/Alan/Okazaki gibi adamlar ile sözleşme imzalayabiliriz

Yani söylemek istediğim ilk 11 imiz sağlam olarak oturursa transfer konusunda gençlerin kadroya katılması konusunda daha rahat olabiliriz. tutup sürekli her dönem stoper alıp stoper satmaya uğraşacağımıza Çağlar-Serdar ikilisinin uzun yıllar hizmet vereceğini güven altına alıp bu adamların arkasından Merih gibi genç stoperleri takviye edebilir Gökay gibi alt yapıdan oyuncularımızı kazandırmayı düşünebiliriz yani söylemek istediğim kafamız daha rahat olur. Tamam bunlar kağıt üzerinde çok saçma gelir çünkü malum kaos olmadan geçen bir günümüz yok her şey belirsiz ama ben çok sıkıldım bundan artık dünya üzerinde bizim kadar kötü yönetilip başarılı olabilen bir kulüp daha yoktur artık ne yaptığımızı bilerek ilerlememiz gerekiyor sürekli bu olmadı yerine şunu alalım bak şunu da transfer edelim diyebilecek bir halimiz kalmadı nokta atışı hamleler yapmak zorundayız planlı programlı ilerlememiz lazım. Ben 2020 yılının kadrosunun planlamasını yapıyorum ama daha Serdar/Ozan 'ın ne olacağı belli değil, forvetimiz kim olacak belli değil Mariano/Maicon/Rodrigues gidecek mi belli değil her şey belirsizlik her şeyi ağırdan alıyoruz bu yönetim yavaş yavaş kendi kuyusunu kazıyor hiçbir iş yapmadan bekliyorlar öyle hiçbir olaya müdahale etmiyorlar demek ki Dursun Özbek yönetimine olanlardan derslerini almamışlar aynı yolda ilerliyorlar ne diyelim kendi sonlarını kendileri hazırlıyor ...

Ozan 7.5m
Rodrigues 10m
Maicon 6m

Transferlerin hic birinde karli cikmiyoruz, Ozan en az 10 milyona gitmeli, Rodrigues de 20% paok'a gidiyor bize 8m kaliyor, az para degil aslinda, Maicon'u 7.5 milyona almistik 5-6 milyona gider

O cok büyük Galatasarayli dedigimiz semihb bosuna bu cocuklari kanatlari altina almadi. Ne büyük adam ama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt