Transfer Nöbeti (ARŞİV 7) - Sayfa 466 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Nöbeti (ARŞİV 7)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Transfermarkt sayfasina göre suan 3,61mio € artidayiz.. luyindama nin kiralama bedeline tüm parayi gömmek daha mantikli olmazmiydi acaba? diagne transferinde 3mio bonus olayi dogru olabilirmi?
Muhtemelen söylendiği gibi Luyindama'nın satın alma opsiyonu 5 milyon Euro. Önümüzdeki günlerde Maicon'u iyi kötü bir bonservis ile elden çıkartıp gelen parayla birlikte Luyindama'nın bonservisini almayı planlıyorlardır diye düşünüyorum.

Luyindama adam yer gibi duruyor izlemedim ama durusu stoper adamin. Umarim yanilmam ama kolay gol yemez marcao luyinduma hatti. Zayif halka mariano. Hem agir hem kademe hatasi yapiyor.

En çok sevindiğim nokta defansın değişimi oldu. Tamam Serdar milli takım stoperi, Ozan genç be yetenkli idi ama çok iyi oynadıkları maçlarda bile bir anda bir kritik hata yapıp olmadık pozisyonda gol yedirebiliyorlardı. Bunun en son örneğini Ozan ‘ın Stutgart ‘la Bayern maçında gördük. Maça baktığında çok güzel oynadı, kritik hamleleri var ama 2 gol yedirdi. Özellikle şampiyonlar ligi gibi yüksek seviyede oynanan maçlarda bu tip sıkıntıları çok yaşadık. 1 pozisyon verip 2 gol yedik falan.

İkisine de teşekkür etmek ve gelecek futbol hayatlarında iyi dileklerimizi iletmek lazım ama bizim bu dönüşüme ihtiyacımız olduğu için de bu hamlelere üzülmemek lazım. Ayrıca yerlerine Marcao ve Luyindama gibi iki hem genç hem taş gibi hem de maaş bütçesine bakınca ucuz oyuncu geldiği için çok şanslıyız.

Mert
Caicara Serdar Epureanu Clichy
Mahmut Emre
Visca Mossoro Robinho
Bajic

Sub ; Attamah - Kudrayshov - Gökhan - İrfan - Jojic - Elia - Arda - Adebayor - Napeoloni

T.D ; Abdullah Avcı

VS

Muslera
Mariano Luyindama Marcao Nagatomo
Fernando Ndiaye
Feghouli Belhanda Onyekuru
Diagne

Sub ; Linnes - Semih - Donk - Selcuk - Emre Akbaba - Sinan - Yunus - Mitroglou

T.D ; Fatih Terim

Demba Ba?

Defans hattımızdaki adamları daha iyileriyle değiştirdik.

Marcao + Luyindama + Semih > Maicon + Ozan + Serdar

Üstüne Diagne + Mitroglou gibi iki forvet transfer ettik. Bonservis tablosunda da transfermarkt'a göre 3.61 milyon euro kardayiz. Maicon'dan da 4 milyon euro gelirse eğer.

Kadroyu eskisinden daha iyi hale getirip üstüne para arttırmış olacağız.

En çok kaygılandığımız transfer dönemi Galatasaray tarihinin en iyi transfer dönemlerinden biri oldu belki de.

Defans hattımızdaki adamları daha iyileriyle değiştirdik.

Marcao + Luyindama + Semih > Maicon + Ozan + Serdar

Üstüne Diagne + Mitroglou gibi iki forvet transfer ettik. Bonservis tablosunda da transfermarkt'a göre 3.61 milyon euro kardayiz. Maicon'dan da 4 milyon euro gelirse eğer.

Kadroyu eskisinden daha iyi hale getirip üstüne para arttırmış olacağız.

En çok kaygılandığımız transfer dönemi Galatasaray tarihinin en iyi transfer dönemlerinden biri oldu belki de.

tablo çok net
iyi iş çıkarttık

En çok sevindiğim nokta defansın değişimi oldu. Tamam Serdar milli takım stoperi, Ozan genç be yetenkli idi ama çok iyi oynadıkları maçlarda bile bir anda bir kritik hata yapıp olmadık pozisyonda gol yedirebiliyorlardı. Bunun en son örneğini Ozan ‘ın Stutgart ‘la Bayern maçında gördük. Maça baktığında çok güzel oynadı, kritik hamleleri var ama 2 gol yedirdi. Özellikle şampiyonlar ligi gibi yüksek seviyede oynanan maçlarda bu tip sıkıntıları çok yaşadık. 1 pozisyon verip 2 gol yedik falan.

İkisine de teşekkür etmek ve gelecek futbol hayatlarında iyi dileklerimizi iletmek lazım ama bizim bu dönüşüme ihtiyacımız olduğu için de bu hamlelere üzülmemek lazım. Ayrıca yerlerine Marcao ve Luyindama gibi iki hem genç hem taş gibi hem de maaş bütçesine bakınca ucuz oyuncu geldiği için çok şanslıyız.

Luyindama-Marcao defans hatti umarim başarılı olur çünkü Popescu-Bülent tandeminden bu yana ciddi bir defans hatirlamiyorum. Millet Ujfa-Semih yazıyor ama hem çok kısa sürdü hem de Semihten ötürü çok da saglam sayılmazdı.

tablo çok net
iyi iş çıkarttık

Bonservis bilançolarına bakarsak Transfermarkt sitesine göre ilk sirada Trabzonspor yer alıyor, kendilerinin bilançosu +14.07 milyon Euro ama malum transfer yasağından ötürü adam alamadılar. İkinci sırada Beşiktaş yer alıyor onlar da +10.39 milyon Euro ama gidenlerin yerini doldurmayi beceremediler. Tek iyi transferleri japonun kondisyon sakatlık durumu belirsiz ve satin alma opsiyonu yok

Eğer Maicon 4 milyon euro gibi bir bonservisle giderse +7.61 milyon Euro bonservis artısıyla Bursasporla birlikte üçüncülüğü paylaşacağız. Hem gidenlerin yerini fazlasıyla doldurduk hem de eksikleri giderdik. Transfer şampiyonu açık ara Galatasaray diyebiliriz, bence tek şart Maicon'dan iyi bonservis koparmak.

Merak eden varsa tüm liste burada.

Süper Lig - Transfer bilançosu vs. Lig sıralaması

Özür Mesajı

Transferin ilk gününden itibaren ''Bunlar transfer yapamaz bunlardan bir b.k olmaz gibi ''talihsiz postlar atmıştım. Ve adamlar adeta tüm laflarımı yedirip çatır çatır transfer yaptı...Tüm Galatasaray yönetiminden Cengiz ve Albayrak biraderlerden özür diliyorum..

Çok eleştirdik ama son 2 gün ben şaşırdım kendi adıma.
Ben plansız programsız sanıyordum Cengiz & Apo'yu.
Bu 3 transfer öyle bir anda bitecek transferler değil. Demek

Bonservis bilançolarına bakarsak Transfermarkt sitesine göre ilk sirada Trabzonspor yer alıyor, kendilerinin bilançosu +14.07 milyon Euro ama malum transfer yasağından ötürü adam alamadılar. İkinci sırada Beşiktaş yer alıyor onlar da +10.39 milyon Euro ama gidenlerin yerini doldurmayi beceremediler. Tek iyi transferleri japonun kondisyon sakatlık durumu belirsiz ve satin alma opsiyonu yok

Eğer Maicon 4 milyon euro gibi bir bonservisle giderse +7.61 milyon Euro bonservis artısıyla Bursasporla birlikte üçüncülüğü paylaşacağız. Hem gidenlerin yerini fazlasıyla doldurduk hem de eksikleri giderdik. Transfer şampiyonu açık ara Galatasaray diyebiliriz, bence tek şart Maicon'dan iyi bonservis koparmak.

Merak eden varsa tüm liste burada.

Süper Lig - Transfer bilançosu vs. Lig sıralaması

Detaylara bakmak lazim. + 3.61 ise maiconu en az 1.4 e satmak lazim ki 5 e Luyindamayi alalim.

Ama maiconu simdi satarsak ve luyindamayi yazin satin alirsak ayni transfer donemine girer mi o detayi bilemiyorum.

Özür Mesajı

Transferin ilk gününden itibaren ''Bunlar transfer yapamaz bunlardan bir b.k olmaz gibi ''talihsiz postlar atmıştım. Ve adamlar adeta tüm laflarımı yedirip çatır çatır transfer yaptı...Tüm Galatasaray yönetiminden Cengiz ve Albayrak biraderlerden özür diliyorum..

Ben de o tarz mesajlar attım ve bence özür dilemenize gerek yok. Yazın bu taraftar onlara güvendi, karşılığında yalanlar duydu. sonuç olarak adeta dereye götürüp susuz getirdiler, şampiyonlar ligine çıtkırıldım erenle gittik. Kim korkmadı ki ikinci devreye forvetsiz başlayacağız diye?

Ben de o tarz mesajlar attım ve bence özür dilemenize gerek yok. Yazın bu taraftar onlara güvendi, karşılığında yalanlar duydu. sonuç olarak adeta dereye götürüp susuz getirdiler, şampiyonlar ligine çıtkırıldım erenle gittik. Kim korkmadı ki ikinci devreye forvetsiz başlayacağız diye?

ama ben transfer olursa açık açık özür dileyeceğimi yazmıştım rengo lafımı yutamam..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt