Transfer Nöbeti | Basketbol (ARŞİV 1) - Sayfa 471 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Nöbeti | Basketbol (ARŞİV 1)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu Jeter Çin'e gitmemiş miydi?

Herif net fiyat artırmaya çalışıyor.İsmail Şenol'un Ergin Ataman'la arası iyi diye biliyorum.O Jeter gelmeyecek diyorsa yüksek ihtimal gelmeyecek.Kapatmışızdır o defteri.

Fb Datome'yi almış. Bjelica kadar olmasa da iyi bir oyuncu. Gelecek sezon da en az F8 yapabilir Fb.

Bize gelirsek; Hala guard arayışı içerisindeyiz. Guard transferi yaptıktan sonra diğer transferler de ona göre şekillenecek. Jeter ile protokol anlaşması yapmıştık ama şuan kendisi Çin'den gelen teklifi değerlendiriyor. Ayrıca kendisiyle İspanya'dan bir takım da ilgileniyor. Fersu'nun dediğine göre Bobby Brown'la da ilgileniyormuşuz sanırım. Umarım Bobby reisi alırız. Zamanında 41 sayı atmıştı fb'ye. Sever fb maçlarını :)

Gelecek sezon şöyle bir kadro isterdim ;

PG : Bobby Brown - DeMarcus Nelson - Şafak Edge
SG : Sinan Güler - Göksenin Köksal
SF : Vlad Micov - Scotty Hopson
PF : Caleb Green - Ege Arar
C : Steph Lasme - John Bryant - Sertaç

Bu kadro ligde de Eurocup'da da çok farklı şeyler yapar.

Jeter Çin'e gider. Bobby Brown'u bu bütçeyle zor alırız. Koç Arroyo gibi bir guard aramaktan vazgeçmeli artık, bulamaz çünkü. Oyun sistemimizi değiştirmeliyiz. Atletik, uygun maliyetli oyunculara yönelmek daha iyi olabilir. Havuz da giderek daralıyor. Bu yönetim rezalet her branşta. Beceriksiz herifler..

Fb Datome'yi almış. Bjelica kadar olmasa da iyi bir oyuncu. Gelecek sezon da en az F8 yapabilir Fb.

Bize gelirsek; Hala guard arayışı içerisindeyiz. Guard transferi yaptıktan sonra diğer transferler de ona göre şekillenecek. Jeter ile protokol anlaşması yapmıştık ama şuan kendisi Çin'den gelen teklifi değerlendiriyor. Ayrıca kendisiyle İspanya'dan bir takım da ilgileniyor. Fersu'nun dediğine göre Bobby Brown'la da ilgileniyormuşuz sanırım. Umarım Bobby reisi alırız. Zamanında 41 sayı atmıştı fb'ye. Sever fb maçlarını :)

Gelecek sezon şöyle bir kadro isterdim ;

PG : Bobby Brown - DeMarcus Nelson - Şafak Edge
SG : Sinan Güler - Göksenin Köksal
SF : Vlad Micov - Scotty Hopson
PF : Caleb Green - Ege Arar
C : Steph Lasme - John Bryant - Sertaç

Bu kadro ligde de Eurocup'da da çok farklı şeyler yapar.

Bobby Brown-1.5 Mmilyon Euro
S.Lasme-1 Milyon Dolar
S.Hopson-800 K
C.Green-700 K
Bryant-800 K
Micov-550 K
Sinan Güler-700 K
Nelson-1 Milyon

+ Diğer=1 Milyon

8.5 flaan bu kadronun maliyeti bizim bütçe 5.5-6 Milyon maalesef. En az 2-3 isim çıkar. Bir şeye de benzemez o zaman.

Bobby Brown-1.5 Mmilyon Euro
S.Lasme-1 Milyon Dolar
S.Hopson-800 K
C.Green-700 K
Bryant-800 K
Micov-550 K
Sinan Güler-700 K
Nelson-1 Milyon

+ Diğer=1 Milyon

8.5 flaan bu kadronun maliyeti bizim bütçe 5.5-6 Milyon maalesef. En az 2-3 isim çıkar. Bir şeye de benzemez o zaman.

Aynen aşağı yukarı böyle olur bunun maliyeti ama Fbü bile benchwarmer oyuncusuna yıllık 1 m € verebiliyorken bizim as oyuncumuza bile o kadar veremememiz beni üzüyor. Jem, Bilal falan alınacağına basketbol takımına 2-3 m € daha aktarılıp şöyle bir kadro kursak kimse bir şey diyemez.

Aynen aşağı yukarı böyle olur bunun maliyeti ama Fbü bile benchwarmer oyuncusuna yıllık 1 m € verebiliyorken bizim as oyuncumuza bile o kadar veremememiz beni üzüyor. Jem, Bilal falan alınacağına basketbol takımına 2-3 m € daha aktarılıp şöyle bir kadro kursak kimse bir şey diyemez.

Çok zor gerçekten. Yönetim 100 K'nın bile hesabını yapıyor.

F.ÜLKER

PG: Sloukas-Dixon
SG: Hickman-Kalinic-Melih
SF: Bogdanovic-Datome
PF: Vesely-Barış
C : Antic

Pivot'a bir takviye daha yapmak zorundalar yerli sanırım.

Hickman/Kalinic'den biri ligde kesik yer. Avrupa'da duruma göre F4 zorlar yine.

Biz

Green Caleb
Şafak Edge
İzzet Türkyılmaz

dışında hamle yapamadık henüz.Ki bu isimlerden Caleb kesin değil, diğer 2'si de normalde yedeğin yedeği olabilecek seviyede. :(

Galatasaray Kulübü, geçtiğimiz günlerde Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği'nden (FIBA) oyuncu ve menajer ödemelerinde yaşanılan sorunlar nedeniyle transfer yasağı cezası almıştı... Nedeni ise ABD'li oyuncuHenry Domercant ve Engin Atsür'ün ödenmeyen paralarıydı... Galatasaray yönetimi bunları ödeyip yasağı kaldırmıştı...
Ardından koç Ergin Ataman'ın menajeri Misko Raznatovic, 40 bin dolarlık alacağı için girişimlerde bulundu... Galatasaray Kulübü, transfer yasağı almamak için ödemeyi yaptı...
Ancak sorunlar bununla da bitmedi... Bu kez Yunanlı pivot Ian Vougioukas için bir yazı geldi... 363 bin dolarlık ödeme emri geldi... Eğer Galatasaray Kulübü 3 gün içerisinde ödeme yapmazsa 2. kez transfer yasağı cezası alacak.

3 puan

2.transfer yasağı kapıda. Bu yönetim varken olmayacağının garantisi yok.

Bu arada bize gelmesini çok istediğim Hackett de Olympiakos'a gitmiş. Yavaş yavaş piyasadaki guardlar azalıyor. Jeter'in gelmesine çok güveniyoruz sanırım ama gelmezse o seviyelerde bir oyuncu da kalmayacak. Tek çare NBA Yaz Ligi'nde kendini gösterememiş oyuncular kalıyor. Onlar da bize ne kadar katkı sağlar meçhul.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt