trio programı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

trio programı

Yayıncı kuruluşun kanalında maçlardan sonra yayınlanan bir program eski hakemlerden oluşan bir topluluk maçlardaki tartışmalı pozisyon yorumluyorlar ama kesinlikle algıdan uzak objektik olduklarını düşünmüyorum.

Daha önce birçok tartışmalı pozisyonda tamamen farklı kararlar verdiklerini biliyoruz hatta basit bir örnek paylaşayım 2 hafta içinde aynı pozisyon farklı 2 karar verdiler bu sadece onlardan biri buna benzer aynı hafta içinde aynı pozisyonda farklı karar verdikleri bir çok karar vardı.

Bu programın değeri olması için objektif olacaksa geçmişte başarılı 3 tane yabancı hakem getirirsin tarafsızlıkla net yorumlarlar ama Deniz Çoban, Bülent Yıldırım, Seçim Demirel gibi vasat isimlerin söyledikleriyle ülkedeki kaosu daha fazla tetikliyorlar. Kaldı ki geçmişte bu isimlerden bazılarının saha içi rezaletlerinide herkes biliyor.

Bunlarin amacı bir şekilde denge kurmak.. fenerin ne zaman lehine büyük bir hata yapılsa saçma sapan pozisyonlarına çok net penalti veya kırmızı diyebiliyorlar.. Dün simanskinin pozisyonda mesela ilk faul dışarda sol ayağa yapılıyor bunlar pozisyonun sonundaki dize vurmayı baz alıp tartışmasız penaltı dedi..Tam tersi fener lehine olsa bu pozisyon ilk teması soyleyeceklerdi ..
Trabzon fener maçında taraflı tarafsız herkes TS dograndi derken bu beyefendiler oldukça komik yorumlar yapmıştı ..

Fenerbahçe’ye verilen penaltı Bülent Yıldırım: "VAR müdahalesi yanlış. Herkes kendi liginde hakemlik yapsın. Bu arkadaşımızın kaçıncı yanlışı bu?"

Deniz Çoban: "Ele geldi ya da gelmedi diyemem. VAR'ın buna karışması asla kabul edilebilir değil. VAR’ın müdahale etmesi yanlış."

Bahattin Duran: "Eline geldiğini düşünüyorum ama ispat edemem. Net penaltı diyemem. VAR müdahalesi yanlış."

Fenerbahçe’ye verilen penaltı Bülent Yıldırım: "VAR müdahalesi yanlış. Herkes kendi liginde hakemlik yapsın. Bu arkadaşımızın kaçıncı yanlışı bu?"

Deniz Çoban: "Ele geldi ya da gelmedi diyemem. VAR'ın buna karışması asla kabul edilebilir değil. VAR’ın müdahale etmesi yanlış."

Bahattin Duran: "Eline geldiğini düşünüyorum ama ispat edemem. Net penaltı diyemem. VAR müdahalesi yanlış."
Nasıl dusunuyon lan bahattin

el yok onu gectimde el olsa su pozisyonda var mudahelesi niye yanlis olsun? Var bunun icin gelmedi mi?

Yoksa el mi yok demek istiyorlar da net soyleyemiyorlar.

Bahattin o ne demek lan ben de salağa salak derim kanıtlarım sen salak bir adamsın

el yok onu gectimde el olsa su pozisyonda var mudahelesi niye yanlis olsun? Var bunun icin gelmedi mi?

Yoksa el mi yok demek istiyorlar da net soyleyemiyorlar.
var’ın amacı hakem kararı iyileştirmek değil görmediği pozisyona müdahale etmek. Pozisyon hakemin açısında ve ekran dahil en iyi yerden görüyor zaten pozisyonu ve sorun yok diyor.

Bu durumda var çağırmamalı.

Mesela hakemin ters açısında olur ele değer, müdahale olur o zaman çağırır. Burada önü açık, açı net ve hakem görerek bir şey yok diyor.

var’ın amacı hakem kararı iyileştirmek değil görmediği pozisyona müdahale etmek. Pozisyon hakemin açısında ve ekran dahil en iyi yerden görüyor zaten pozisyonu ve sorun yok diyor.

Bu durumda var çağırmamalı.

Mesela hakemin ters açısında olur ele değer, müdahale olur o zaman çağırır. Burada önü açık, açı net ve hakem görerek bir şey yok diyor.
Hatta aut karari vermisti. O zaman niye gitti bu monitore?

Şu programı ömrümde 1 kez bile izlemedim. Şu ortamda eski hakemlerin fikirlerinin benim için bir önemi de yok, yapılacak yorumlara güvenim de yok.
ezberimden Deniz Çoban'ın mahfetteği 3 4 maç olduğuna eminim. hangi maç hatırlamam ama onunda dansöz dönemleri var - yanındakiler gibi.

ama yayıncı kuruluş - maçta kale araksı görüntüsünü vermeyende yayıncı kuruluş- bu hakemlerin VAR hakemini eleştirdiği yayını yapanda yayıncı kuruluş. bir tarafı diğer tarafı tutmuyor.

En başta var zaten müdahele etmemeli pozisyona. Baskıyı kaldıramadığı için orta hakemin varla konuşmaya başlaması da hataydı.

Oluyor böyle pozisyonlar, ben benzer pozisyonda bize çağrıldığına denk gelmedim hiç.
Kesinlikle katılıyorum bize olmadığı gibi bizim rakiplere hep uyguluyorlar. Şu maçtada ele gelmeyen topa penaltı çalmışlardı.

Rtaşlar neyi tartisiyoruz ya

7 farklı açıda el somut bir sekilde ispatlanamiyor

4 saat geçti hala net ele değiyor veya değmiyor diyemiyoruz. Kaldı ki değdiği ispatlansa bile penaltı tartışılır

Var’ın çağırması rezalet. Var geldiginden bu yana böyle yanlis bir karar görmedim

Ciddiye aldigim yorumculardan bi nihat kahveci penalti demis o da zaten taraftarlara yanliyor elestiri almamak icin. Hakem hakkında konusmayan onder ozen gibi isimler bile var’in nu pozisyon yanlis kullanildigini söylüyor

Sabaha kadar da tartisilsa net penalti veya degil diyemeyiz. 2 gün sonra tribün açısı çıksa ele net değdiği belli olsa bile var protokolü gereği karar yanlış

Üst Alt