TRT'nin Spor Yayıncılığını Hala Becerememesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TRT'nin Spor Yayıncılığını Hala Becerememesi

1990'lı yılların başlarından beri TRT'de futbol başta çeşitli spor organizasyonlarını izlemiş biri olarak, TRT'nin hatasız yayınladığı çok az maça şahit oldum. Hadi eskiden teknoloji kısıtlıydı, telefondan maç anlatımlarına bile katlanabiliyordu bu halk ama yıl oldu 2016 ve bu kanal hala yayını kopmadan maç tamamlayamıyor. Dün akşamki Galatasaray-Canaria basketbol karşılaşmasının da en coşkulu anlarında yayın kesildi ve 2 dakika bağlantı sağlanamadı.

Kimi zaman seste sorun yaşanır senkron kayması olur, kimi zaman görüntü gider ve yıllardır bunca spor karşılaşmasını yayınlamalarına rağmen bu aksaklıkları bir türlü gideremezler. İngiliz taraftarlar İngilizce küfür ediyor diye maçı Ankara'dan sunmaları bu zamanki en absürt durumdu sanırım. 2000 UEFA finalini iyi verdiler diye hatırlanabilir ama o maçta tarihe geçen penaltı atışları sırasında çalan telefonun polifonik melodisi bugün bile hafızalarda.

Dünya Kupası yayınladınız, Avrupa Şampiyonaları yayınladınız, olimpiyatlar sizde, bir dönem Formula 1, La Liga, Bundesliga, şu sıralar EuroCup, PTT 1. Lig ve en önemlisi Şampiyonlar Ligi sizde ama doğru dürüst bir yayın altyapısı, ekipmanı, yönetmeni bulup kaliteyi üst seviyelere çıkarmak, seviye aynı kalsa bile en azından hiç sorunsuz bir yayın aktarmak bu kadar mı zor. Çok eleştirilen Lig TV bir haftada 50'ye yakın maç yayını yapıyor ve yayın kesilmesi yok denecek kadar az seviyelerde. TRT'nin bir başka komik tarafı da eğer yayın yurt dışındaysa problemin nedenini anında yabancı yayın kuruluşlarına atıp kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar ama İstanbul'da oynanan pek çok maçta da yayın hatalarının önüne geçemediklerinin farkında değiller.

Spiker ve yorumcu tercihleri de zaten yıllardır alay edilen bir başka konu. Bitmek bilmez Ömer Üründül sevdası herkesin malumu..

Dün maçı veren yabancı kanallarda herhangi bir kesilme olmadı, sorunsuzca maç yayınladılar. Oysaki bizimkiler bahaneye hazır maç dışarıda olunca.

Spikerlere denecek laf yok zaten. Baskette hata payı var, neticede yayın yaptıkları açıdan her şeye hakim olamıyorlar. Ama futbol spikerleri isimleri akılda tutamıyorlar, top kornere çıkmış, oyuncular ceza sahasına doğru harekete geçmişken aut yok yok ofsayt diyerek saçmalıyorlar vs.

işin garibi maç tekrarında da yayının kesildiği dakikalar yok, hadi canlı yayın koptu da kameralar da mı çalışmadı arkadaş

Çeptalk

Dün telefondan üşendiğimden açmadığım konudur.
TRT'den olmayacak. Her maç sıkıntı. 3. çeyrek başı yok yayına reklamdan giremediler.

Ses sorunu ayrı sıkıntı program izlerken ses az geliyor,sesi açıyoruz reklam girince bütün mahalle ayaklanıyor.

Basket maçını izlerken tam hızlı hücüma çıktık oda ne kamera hala bizim tarafta kaldı.Bi 15 saniye filan oyuncuların olmadığı boş sahayı izledik.Böyle rezillik görmedim ben.Ulan uyuyamı kaldın hıyar.Bu trt oldum olası böledir.90 lı yıllardada rezalet yayın anlayışları vardı şimdide aynı.En iyi yaptıgı şey bu kanalın çok iyi yalamaktır.

Üst Alt