Trump Saldırı Emrini Verdi: ABD, Fransa ve İngiltere Suriye'yi Vurdu! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Trump Saldırı Emrini Verdi: ABD, Fransa ve İngiltere Suriye'yi Vurdu!

Bu saldırı dolaylı yoldan rusyaya sözüm ona yapışmış bir saldırıdır bana göre. Şimdi bu saldırı zaten yerle bir olmuş döviz kurlarını, ekonomiyi, zaten hali hazırda savaş beklentisi var olmasından dolayı daha da çalkalayacaktır. Dış politikadaki tutarsızlıklarımızdan dolayı en çok etkilenen ülkelerden biri de elbette biz olacağız. 25 nisanda merkez bankası toplantısından olası bir faiz artırımı kararı çıkmasında ise sadece geçici bir çözüm almış olacağız. Artık kalıcı çözümlere çok ihtiyacımız olan bir zamana giriyoruz, özellikle Trumpın ne yapacağını kestirememek enflasyonu ve kuru da etkiliyor

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bu operasyon mevzu değil de bir şeyleri ateşlerse bu durum, o zaman işler vahimleşir.

Destek açıklaması da beni biraz şaşırttı.

Acıklamayı denge politikası olarak savunanlar var. Götü sağa sola atmanın adı ne zmndan beri denge politikası oldu admirim.

Bazıları esad bitince suriye kurtulacak, veya esadı bitirenler suriyeyi rahat bırakacak sanıyor. Sayın c.baskanı yarın esadla aramızı duzeltecez dese bugun katil esad diyenler yine kıvırmaya baslayacak.

O zaman bana ABD'nin hala Ortadoğu'da ne işi olduğunu açıklar mısınız?

Elestirel olabilir ama kirici olmayaya calisayim , aciklayamam cunku ben senin kesin yargiya vardigin gibi "bu boyle" diyecek yetkinligi kendimde gormuyorum

Herkes basinda cikan en kendisine mantikli teoriyi alip onun uzerine fikir bina ediyor

Ben de senelerce mesele petrol degil su olacak , bu yuzden de irak suriye iran degil , bu suyun ciktigi topraklar olan yerler asil hedef dedim durduM

Mantikli geldigi icin . Kanitim var mi , yok ?

Kanit yoksa bilgi de yoktur . Tahmindir

Abd yi terörist destekçisi olarak görenler bugünki durumu tebriklerle karşılamışlar.Daha düne kadar Rusyanın yanındaydık şimdi Abd.Çok güzel bir zamana denk gelmişiz gerçekten.Kafalar pırıl pırıl.

ABD'nin bu saldırgan tutumunun sebebini gerçekten kimyasal silah kullanımı olduğuna mı inanıyorsunuz? Büyük İsrail Devleti kuruluyor. Görmüyorsunuz ya da görmek istemiyorsunuz. Bugün Ortadoğu'da bununla mücadele eden tek ülke Suriye.

ABD başkanlığında batılılar İslamiyetle dalga geçiyor kimse farkında değil ya da umurunda değil. ABD sever sembolik şeyleri. Türkiye'nin ABD'ye destek mesajı benim zoruma gitti. Kandillerin en kutsalı Miraç Kandili'nde bir çoğunluğu müslüman olan devlete saldırı düzenleniyor ve bu saldırıya destek yine halkının çoğu müslüman olan devletten geliyor. Suriye'ye desteği de Rusya veriyor.
Antisiyonizm ayağına halkına soykırım yapan esadı affedemeyiz kusura bakma bro o kelle o gövdeden ayrılacak...

Elestirel olabilir ama kirici olmayaya calisayim , aciklayamam cunku ben senin kesin yargiya vardigin gibi "bu boyle" diyecek yetkinligi kendimde gormuyorum

Herkes basinda cikan en kendisine mantikli teoriyi alip onun uzerine fikir bina ediyor

Ben de senelerce mesele petrol degil su olacak , bu yuzden de irak suriye iran degil , bu suyun ciktigi topraklar olan yerler asil hedef dedim durduM

Mantikli geldigi icin . Kanitim var mi , yok ?

Kanit yoksa bilgi de yoktur . Tahmindir

Düzelteyim o zaman. Tahmininizi alabilir miyim? Sizce neden hala Ortadoğu'da?

Abd yi terörist destekçisi olarak görenler bugünki durumu tebriklerle karşılamışlar.Daha düne kadar Rusyanın yanındaydık şimdi Abd.Çok güzel bir zamana denk gelmişiz gerçekten.Kafalar pırıl pırıl.
realpolitikte dost yoktur üstat gayet normal sadece çıkarlar vardır bizim çıkarımız suriyenin toprak bütünlüğünü koruyarak baas rejiminin yıkılması, ırakta'da yine toprak bütünlüğünün korunması hepsi o bunun için herkesle işbirliği yapılır...

realpolitikte dost yoktur üstat gayet normal sadece çıkarlar vardır bizim çıkarımız suriyenin toprak bütünlüğünü koruyarak baas rejiminin yıkılması, ırakta'da yine toprak bütünlüğünün korunması hepsi o bunun için herkesle işbirliği yapılır...

baas rejimini yıkıp kimi getireceksin suriye'nin başına mesala? kelle kesen idlib'teki dostlarımızı mı?

klasik islamcı ikiyüzlülüğü.sonra gençlerin deist olmak istemesine şaşırmamak gerek!

İHH Başkanı: Çok az füze atıldı, içimizi serinletmedi

1523700934817.png

Akplisin mhplisin chplisin hdplisin gibi tartışma çıkaranlar konudan atılacaktır. Olay neyse o konuşulsun aşırıya kaçmayın lütfen. Aksi durumda TP yetkisi alınabilir.

Arkadaş ne zaman vazgeçeceksiniz linçten tek tipçilikten burası gül babanın galatasarayı ocağı sindiremiyorsanız gidin suyun öte tarafına. Ben bu başlığı açmadım asla da açmam galatasarayla direkt ilgisi yok çünkü ee madem var girip yazdık niye yaftalıyorsunuz akpli diye. Benim avatarımda atatürk var çünkü atatürkçüyüm ama hayatımda chpye oy atacağıma ölürüm daha iyi akpye de hayatımda oy atmadım. Çok merak ediyorsanız 2002'de mesut yılmaza 2007'de de mehmet ağara oy attım (galatasaraylı olmalarının da etkisiyle) o tarihten beri de oy kullanmıyorum zira bana hitap eden kimse yok. tamam mı? :) bizde herşey şeffaf aga sizin kalıplarınız ön yargılarınız yüzünden memleket bu hale geldi zaten...

baas rejimi bugün değil 1970lerden beri türkiyenin problemidir yok edilmelidir milli menfaatler gereği. teknik olarak da suriyenin toprak bütünlüğü şarttır. insanlık olarak da 7 senedir yarım milyon insan öldürüp üstüne 5 milyonu sürüp iktidarda kalabileceğini zannediyorsa esad tarihi hiç okumamış demektir bir gece ansızın tekmelenip riad esadın başkan olup demokrasiye geçtiğini görebilir zira rusya için önemli olan 2 şey var hmeymim ve tartus başka da bir şey yok...israil karşıtıymış da bilmem ne hikaye o da israilin de tek amacı golan işgalini oldu bittiye getirmek abartmayın yok 3.dünya savaşı da bilmem ne...Akpnin hatası esad ile savaştan önce iyi ilişkiler kurmasıydı arasını bozmasından daha doğal ne var? Süleyaman Demirel boşuna mı mecliste suriye sabrımızı taşırıyor dedi dün babası hafız esad apoyu saklıyordu bugünde oğluşu afrin'den melikiyeye kadar tüm sınırı pkkya peşkeş çekmiş eee ne değişmiş? Bye Bye Esad and be warm in The Hague :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar Arif konudan atıldı, atılmadıysa da atacaklar.

Dünya için önemli bir husus, bu durum zincirleme etki gösterebilir o yüzden rica ediyorum her şeyi kutuplaşmaya çekmekten vazgeçelim.

Biz gündemden uzak kalmayalım diye bu konuları açıyoruz ama tekrar tekrar aynı şeyleri yapmayın, etmeyin demek de sıkıcı oluyor.

Üst Alt