TSL 09/10 10.Hafta | Fenerbahçe 3-1 Galatasaray | 25 Ekim | Maç sonucu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 09/10 10.Hafta | Fenerbahçe 3-1 Galatasaray | 25 Ekim | Maç sonucu

Cevap: TSL 09/10 10.Hafta | Fenerbahçe - Galatasaray | 25 Ekim | 20:00

Her maç en az 1 gol yediğimizi göz önüne alırsak en az 3 tane yeriz diye düşünüyorum :)

Bugun de bir kez daha gorduk ki, defans ve orta sahamiz yeteri kadar pas yapip, topu tutamiyor. Fenerbahce karsisinda bu defans anlayisiyla zor kazaniriz. Bakalim belli olmuyor bizim takima, yenip de gelebiliriz. Ideal kadrom;

Leo

Sabri-Servet-Gokhan-Balta

Ayhan-Topal

Keita-Arda-Kewell

Baros

1-0 yenelim ALLAH'tan başkha HICBIR SEY istemiyorum.

Gönül ister 0-1 olsun bizim olsun ama bence en son olucak sey bu. 1 den fazla gol olucak büyük ihtimalle.

Gol atacaz orası belli. Yeter ki attığımızdan fazla yemeyelim. Stres yapmadan, ne kadar relax oynarsak maçın bizim olma olasılığı iyice yükselir.

Sakin, ayağa paslarla gerekirse beraberliğe oynayalım. Sabırlı olalım. Pata, küte saldırmak yerine sinirlere hakim olup sakince topumuzu oynayalım. Eminim ki darma duman ederiz Fenerbahçe'yi böyle bir oyunla. Bizden çok çok üstün değiller.

Onlar düşünsün Keita, Baros ve Arda'yı nasıl durduracaklarını.

Fenerbahçe ile içerde oynucaz görünen şu ki GS forvet gücü fb den 2 kat daha iyi ama defansımızda bazı zaaflarımız var. Aşırı hücum yapınca dönüşler zor oluyor.

Bu maç ekstra motivasyon ile işimizi halledebiliriz.

Şunu unutmayın. Fb şu ana kadar G.Antep dışında ütüne hücum olarak baskı yapacak kalitede hiçbir takımla oynayamadı. O nedenle ciddi panik yapabilirler.

Bilica veya Lugano hatta 2 si bile oyundan atılabilir. Keita yı durdurmaları zor. Dinlenmiş Baros ve Arda yı da düşününce süper olabilir.

Açıkcası GS mizden çok şeyler bekliyorum. Aslanlar çıkar oynarlar olur ya da olmaz ama emin olun futbol olarak fb den çok daha iyi olucaz ve oyunu domine edicez.

Bence 1 gol bulup saldırmak yerine defansa çekilip kontra atak yapmalıyız. Yani geçen seneki hatayı yapmamalıyız. Özellikle Türk oyuncular aşırı motivasyon oluyorlar maça bunu nasıl engeller Rijkaard ve ekibi bilemiyorum. Aam bunun önüne geçmemiz lazım.

Ilk 10-15 dk icinde gol atipda 30dk kadar yemessek farka gider mac, ezikler strese girer sapitir taraftar baskisida iyice deli eder oyunculari, sonra at topu Keitanin önüne gelsin goller....

Bu maçla ilgili analizimizi yapacağız mutlaka ama tek bir tahminim var Baros oynarsa 90 dakika işler iyi giderse sarı, kötü giderse kırmızı görür. hemde rakibe müdahaleden değil. Tahmin sadece tabi yada kötü his diyelim.

Sarp oynarsa oda kolay kart görebilir.Ayhan icinde gecerli bu. Sabri dikkatli olur diye tahmin ediyorum.

Bu maçla ilgili analizimizi yapacağız mutlaka ama tek bir tahminim var Baros oynarsa 90 dakika işler iyi giderse sarı, kötü giderse kırmızı görür. hemde rakibe müdahaleden değil. Tahmin sadece tabi yada kötü his diyelim.

bence Rijkaard bu maça Nonda ile başlıyacak.

Dogru karar olmaz bence. Alisamiyende baskili oynadigimiz icin Nonda cogu zaman gol atar zaten ama deplasmanlarda hele Fener gibi takimlara karsi hizili ve defansi yoran Barosu oynatmaliyiz diye düsünüyorum.

ileride top tutmamız lazım bu maçta.. Baros ve Nonda ikiside zıt özelliklere sahip golcüler.

Ofansif olarak fenerin fersah fersah önündeyiz. Defansif olarak iki takımda eşit sayılır. Yani onlarında defansı çok güven veren bir defans değil. Tabi bu maçlarda konsantrasyon çok önemli. Tamamen oyunumuza konsantre olursak istediğimizi alırız. Keita'nın falan atmosferden etkileneceğini sanmıyorum ama özellikle Arda sinirlerine hakim olamazsa, aldığı toplarıda 3-5 kişinin arasından geçmeye çalışıp kaybederse işimiz zorlaşır. Sakin olup tamamen bol paslı bir oyunla oynamalıyız. Dinamo maçındaki gibi aniden kanat değiştirmemiz ise fenerin savunmasını şaşırtacağından, bol gol pozisyonlarına gireriz. Bütün bunların yanında Kadıköy'de ki saçma sapan gol yeme sendromunuda atlattık mı, gerisi gelir zaten.

Üst Alt