TSL 2008/09| 22.Hafta | Fenerbahçe 4-2 Sivasspor | 28 Şubat | - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2008/09| 22.Hafta | Fenerbahçe 4-2 Sivasspor | 28 Şubat |

Cevap: TSL 2008/09| 22.Hafta | Fenerbahçe 4-2 Sivasspor | 28 Şubat |

Sevgili Murat o açıdan baktıgında haklısın da hepimiz olmadık puanlar verıyoruz. Fener de Beşiktaş da hiç olmadık takımlara yenilebildi.

Benim anlatmaya çalıştıgım deplasmanda bazen beraberlige uzuluyoruz ancak şöyle iddialı maçlarda beraberliklerin bile ne kadar önemli oldugunu anlatmaya çalıştım. Bizim 6 maglubıyetımızın 5'i dışarda ve hepsi de küçük takımlara. Avrupalı bu olaya boyle bakıyor bizsse surekli kazanalım derken tökezlıyoruz.

Örnegin hacettepe, İBB, Gençler vs bunlardan galibiyeti gectım 1'er puan alsak şu an zırveyle aramızda 2 puan olacaktı.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin bu yıl ki ortak noktası ; şanssızlıkları.Lig başladığından beri kaybettikleri puanlar,öyle saçma yerlerde geldi ki,tam lige asılalım derken birden liderle arayı açtılar.İki takım içinde böyle.

Ama gel gelelim şu bahsettiğimiz takımlar,Türkiye'nin en büyük 2 takımı.Bu haftayı sayma 12 hafta kalıyor geriye.Şampiyonluk yarışının bundan sonra başladığını düşünüyorum açıkçası.

Beşiktaş ve Trabzonspor'u asla favori veya rakip olarak görmüyorum.Galatasaray'ın rakibi Fenerbahçe,Fenerbahçe'nin rakibi de Galatasaray'dır.

Bakın bundan bir 5-6 hafta sonra sıralamanın ne kadar değiştiğini göreceksiniz.GS ve FB,Bjk ile Ts'yi altına almış bir biçimde Sivasspor'u yakalamaya çalışacaklar.

Şampiyon biz olacağız orası başka :p

Özetle demek istediğim,bizim ligin başında yaptığımız puan kayıplarını üstümüzdekilerde yapacak,merak etmeyin.

Çok iyi oldu bu dün ilk defa hayatımda f7denen takımı tuttum :)

Maçla ilgili:

1. "Bu formayla dalga geçilmez" - İslam ÇUPİ

2. Fenerbahçe, isterse Galatasaray'la Beşiktaş aynı anda şampiyon olacak olsunlar, rakibine yatmaz! (Tarihinde belki de şampiyonluğa bir daha hiç bu kadar yaklaşamayacak olan Ersun Yanal'lı Gençlerbirliği'ne en kötü olduğumuz sezonlardan birinde çelme takışımız ve Beşiktaş'ın 100. yılında gelen şampiyonluğu!)

3. Sivasspor'u kupada da yeneceğiz.

(Bu arada biz kazansak "FB yattı" oluyor, Sivas kazansa "zaten Bülent Uygun FB'li, yattı" oluyor. Bir de "Fener ligi verecek, Sivas kupayı" muhabbeti var. Hay ben bu zihniyete... :))

4. Sivasspor'un 2. golünden önce rakip ceza sahasında yaşanan pozisyon "penaltı"ydı.

5. Alex'in sarı kartı varken rakibe müdahalesi 2. sarı kartı, yani kırmızı kartı gerektiriyordu.

* * *

Sezonun en iyi futbollarından birini oynadık. Görüldü ki kapasitemiz var ama ne hikmetse bizim oyuncular bir gün iyi, bir gün kötü. (Ama gaza gelmeyegörsünler. ;)) O nedenle geleceğe dair şu an bile pek ümitli değilim.

Son olarak benden bir "dost" tavsiyesi: Siz de hiç ümit beslemeyin. Sizin haliniz bizden beter! :D

Sevgiler...

BU maç oynanmadan önce Sivasın bülent sayesinde Fenere yenileceğini hepiniz bilmiyormuydunuz. Benim için çok normal bir sonuç oldu. Darma duman bir defans anlayışı ile oynayan sivas spor bu oyunu ile ligde küme düşmeye oynayan takım olur.

Ama bizlere karşı Bülent UYGUN un takımının nasıl oynayıp Fb ye karşı nasıl oynadığını zaten hepimiz biliyoruz

Aşağıdaki resim verildimi bilmiyorum ama , eklenmeye değer..

B8801DF1926C0148BF2B81EAr.jpg

:D

Ezik her yerde ezik :D:D:D

Üst Alt