TSL 2008/09| 22.Hafta | Fenerbahçe 4-2 Sivasspor | 28 Şubat | - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2008/09| 22.Hafta | Fenerbahçe 4-2 Sivasspor | 28 Şubat |

Cevap: TSL 2008/09| 22.Hafta | Fenerbahçe 4-2 Sivasspor | 28 Şubat | CANLI ANLATIM

Fener bugün 3 puan almakla kalmadı, puan eşitliği halinde gündeme gelecek olan 2 'li averajda da Sivas 'ı geçti.

İlk maçı Fener 'e farklı kaybettiğimizi düşünürsek 2 'li averajda bize karşı da üstün olacaklar. Sivas 'ı 2 farkla yenemezsek 2 'li averajda Sivas da bize karşı üstün olacak.

Bu Fenerbahçe 'nin şampiyonluk şansı bizden fazla olduğunun bir kanıtı.

"Averaj dediğin küçük birşeydir, iş ona kalır mı?" diyeceksiniz belki ama o küçük detaylar yıl sonunda şampiyonu belirleyebilir.

Abdullah Abi fener bize gelecek,İnönü'ye gidecek,Trabzon'a gidecek.Nasıl şampiyonluk şansları bizden fazla oluyo?

Cevap: TSL 2008/09| 22.Hafta | Fenerbahçe 4-2 Sivasspor | 28 Şubat | CANLI ANLATIM

Fener bugün 3 puan almakla kalmadı, puan eşitliği halinde gündeme gelecek olan 2 'li averajda da Sivas 'ı geçti.

İlk maçı Fener 'e farklı kaybettiğimizi düşünürsek 2 'li averajda bize karşı da üstün olacaklar. Sivas 'ı 2 farkla yenemezsek 2 'li averajda Sivas da bize karşı üstün olacak.

Bu Fenerbahçe 'nin şampiyonluk şansı bizden fazla olduğunun bir kanıtı.

"Averaj dediğin küçük birşeydir, iş ona kalır mı?" diyeceksiniz belki ama o küçük detaylar yıl sonunda şampiyonu belirleyebilir.

2'li averaja kalmaz iş.Galatasaray,8jk,tese,Kayseri,Ankaraspor gibi çok zorlu deplasmanlara gidecek ezikler.Ayrıca küçük maçlarda da çok puan kaybediyorlar.Febe ilk 3'e giremez...

Cevap: TSL 2008/09| 22.Hafta | Fenerbahçe 4-2 Sivasspor | 28 Şubat |

İnşallah kupa'da bari Sivas galip gelir de bir nebze olsun intikam almış olurlar.

İyi oldu iyi yarın kazanırsak sonuc cok guzel bu sonucun getirisiyle götürüsüne bakmak lazım

1- haftaya rahat kazanır diyen varmı fb için? yok bu guzel:D

2- bu sonuc sivası kupa macı için kamcılarmı? evet buda guzel

3- yarın kazanırsak öyle yada böyle yine iddialımıyız? evet bu dahada guzel

yani bu skor yarın inş kazanırız dahada guzel bir skor olur.

Güzel oldu güzel. Fenerbahçe bu sene maç seçiyor. Böyle gitmeyecekleri kesin zaten. Bizim için en iyi sonuç oldu. Aferin Bülent Uygun. Fenerli olman ilk defa işe yaradı.:D

Fenerbahçe bu maçla birlikte şampiyonluk koşusuna başladı. Bence şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçedir. Fenerbahçe'nin bundan sonra kolay kolay takılacağını sanmıyorum. Ayrıca bu sene Fenerbahçe'nin bir avantajı daha var. Bundan önceki Daumlü Zicolu sezonlarda Fenerbahçe tarihinin en iyi kadrolarıyla mücadele etmişti ve Türkiye'deki pek çok takımın en çok yenmek istediği takım Fenerbahçeydi.Bu yıl kadroları zayıfladı. Ligin en iyi takımı değiller. Üzerlerindeki kamuoyu ve medya baskısı da azaldı. Fenerbahçe bu yıl şampiyon veya 2. olamasa da anormal karşılanmaz çünkü zaten takım yetersiz, yönetim yanlış tercihler yaptı falan filan gibi bir sürü mazeret var. Büyük beklentilerin olmamaması Fenerbahçe'nin yarışı daha rahat sürdürmesini sağlayacaktır. Fenerbahçe ile oynayan takımların da geçmiş sezonlarda olduğu gibi Fenerbahçe'ye karşı aşırı bir motivasyonla oynamadıklarını da düşünürsek Fenerbahçe'nin önü açık. Yani "Fener kümeye" esprileriyle başladıkları bir sezonun sonuna potada girmek Fenerbahçe için ekstra bir motivasyon kaynağı olacaktır. Üstelik ligin sonu yaklaştıkça kritik maçlar da artmakta. Zorluk derecesi yüksek maçlara en iyi hazırlanan ve bu maçlarda yenik duruma düşse bile soğukkanlılığını koruyarak oynamasını bilen futbolcular da Fenerbahçe'de. Yani bir Galatasaray derbisinde daha ilk dakikada yediği gole şip-şak cevap vermesi,Antep'ten 83 te gol yiyip 84 te cevap vermesi,Sivas'tan 3 te gol yiyip 4 te cevap vermesi bu söylediklerime kanıt olur diye düşünüyorum.Fenerbahçe şu anda rakiplerinin 1 adım önünde kim ne derse desin.

İşte Fenerbahce bu.

Ne zaman karşısında iddialı bir takım bulsa başka bir karaktere bürünüyor.

Stres, gerilim, heyecan bizim takıma yarıyor.

Hiç ihtimal vermediğim Besiktas bi anda en büyük favori oldu yaa... Yarın kazanmaya mecburuz... Aslında f5'in yenmesi iyi oldu; tek kötü tarafı onlarda potaya girdi...

Bundan sonra en ufak puan kaybına tahammulumuz yok...

Fenerbahçe bu maçla birlikte şampiyonluk koşusuna başladı. Bence şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçedir. Fenerbahçe'nin bundan sonra kolay kolay takılacağını sanmıyorum. Ayrıca bu sene Fenerbahçe'nin bir avantajı daha var. Bundan önceki Daumlü Zicolu sezonlarda Fenerbahçe tarihinin en iyi kadrolarıyla mücadele etmişti ve Türkiye'deki pek çok takımın en çok yenmek istediği takım Fenerbahçeydi.Bu yıl kadroları zayıfladı. Ligin en iyi takımı değiller. Üzerlerindeki kamuoyu ve medya baskısı da azaldı. Fenerbahçe bu yıl şampiyon veya 2. olamasa da anormal karşılanmaz çünkü zaten takım yetersiz, yönetim yanlış tercihler yaptı falan filan gibi bir sürü mazeret var. Büyük beklentilerin olmamaması Fenerbahçe'nin yarışı daha rahat sürdürmesini sağlayacaktır. Fenerbahçe ile oynayan takımların da geçmiş sezonlarda olduğu gibi Fenerbahçe'ye karşı aşırı bir motivasyonla oynamadıklarını da düşünürsek Fenerbahçe'nin önü açık. Yani "Fener kümeye" esprileriyle başladıkları bir sezonun sonuna potada girmek Fenerbahçe için ekstra bir motivasyon kaynağı olacaktır. Üstelik ligin sonu yaklaştıkça kritik maçlar da artmakta. Zorluk derecesi yüksek maçlara en iyi hazırlanan ve bu maçlarda yenik duruma düşse bile soğukkanlılığını koruyarak oynamasını bilen futbolcular da Fenerbahçe'de. Yani bir Galatasaray derbisinde daha ilk dakikada yediği gole şip-şak cevap vermesi,Antep'ten 83 te gol yiyip 84 te cevap vermesi,Sivas'tan 3 te gol yiyip 4 te cevap vermesi bu söylediklerime kanıt olur diye düşünüyorum.Fenerbahçe şu anda rakiplerinin 1 adım önünde kim ne derse desin.

Evet geriden gelmek avantajdır ama bu sezon öyle şeyler oluyor ki herkes hiç umulmadık bir anda puan kaybedebiliyor.

Aragonesin bir deplasman maçından sonra beraberlik iyi sonuc demesini çok garipsemiştik ancak şu 6 yenilgimiz var. Bunların 3-4 tanesini berabere bitirsek Sivasla kafa kafayayadık.

Galatasarayı, Beşiktaşı, Sivası yenip hala 5 puan geride olmak garip bir durum.

Her maçı aynı konsantreyle oynarsak Fenerbahce favoridir. Yoksa olmaz.

Şu maçı Sivas alacağına fenerin alması daha iyi oldu.

Hocanın katkısı sıfır futbolcular canları istedigi zaman cıkıp oynuyorlar tabi rakipde canak tutuyor sivası sivas yapan bu taktikmiydi? fener sampiyon falan olamaz fb sampiyon olsun ben bir daha sünnet olucam;)

2-3 sene de bir olsa da, fenerin maç kazanmasına seviniyorum. Bugün de onlardan biri oldu

Fenerbahçede aynı biz gibi evinde ötüyor.

Bu yenilgi onları yine havalandırmasın haftaya yine puan kaybı onları bekliyor :D

İşte Fenerbahce bu.

Ne zaman karşısında iddialı bir takım bulsa başka bir karaktere bürünüyor.

Stres, gerilim, heyecan bizim takıma yarıyor.

Doğru söze ne denir ?

Fenerbahçe büyük takımlara karşı gayet ciddi oynuyor fakat küçük takımları da çok küçümsüyor sanırım,o yüzden çok puan kaybettiler.

Zaten o da olmasa şu anda belki de 1. olarak görürdük FB'yi,çünkü puan kayıplarının %90'ı küçük takımlara karşı.:eek:

Evet geriden gelmek avantajdır ama bu sezon öyle şeyler oluyor ki herkes hiç umulmadık bir anda puan kaybedebiliyor.

Aragonesin bir deplasman maçından sonra beraberlik iyi sonuc demesini çok garipsemiştik ancak şu 6 yenilgimiz var. Bunların 3-4 tanesini berabere bitirsek Sivasla kafa kafayayadık.

Galatasarayı, Beşiktaşı, Sivası yenip hala 5 puan geride olmak garip bir durum.

Her maçı aynı konsantreyle oynarsak Fenerbahce favoridir. Yoksa olmaz.

Kayseri ile berabere kalmasak,Kocaelispor'u evimizde yensek,Beşiktaş'ın elini kolunu sallaya sallaya yendiği Antalyaspor'u mağlup etsek ...

Ah be Ufuk ah be Ufuk ..

Kayseri ile berabere kalmasak,Kocaelispor'u evimizde yensek,Beşiktaş'ın elini kolunu sallaya sallaya yendiği Antalyaspor'u mağlup etsek ...

Ah be Ufuk ah be Ufuk ..

Sevgili Murat o açıdan baktıgında haklısın da hepimiz olmadık puanlar verıyoruz. Fener de Beşiktaş da hiç olmadık takımlara yenilebildi.

Benim anlatmaya çalıştıgım deplasmanda bazen beraberlige uzuluyoruz ancak şöyle iddialı maçlarda beraberliklerin bile ne kadar önemli oldugunu anlatmaya çalıştım. Bizim 6 maglubıyetımızın 5'i dışarda ve hepsi de küçük takımlara. Avrupalı bu olaya boyle bakıyor bizsse surekli kazanalım derken tökezlıyoruz.

Örnegin hacettepe, İBB, Gençler vs bunlardan galibiyeti gectım 1'er puan alsak şu an zırveyle aramızda 2 puan olacaktı.

Üst Alt