TSL 2009/10 Sezonu 11. Hafta | Galatasaray 2-0 Sivasspor | 1 Kasım | Maç Sonucu - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 11. Hafta | Galatasaray 2-0 Sivasspor | 1 Kasım | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 11. Hafta | Galatasaray 2 - 0 Sivasspor | 1 Kasım | Maç Son

Ben maca bakamadim arkadaslar..Takim nasil oynadi..? Linderoth nasildi maca girdikten sonra..?? Baris iyi oynadimi...benim istedigim Önlibero hep Baris´ti..

Barış maçın adamı diYebilirim.. :D

Simdi özetlerine baktimda gercekten Mustafa Sarp ve Baris baya iyilerdi...Linderoth ve Baris Galatasaray´in banko Önliberosudur benim gözümde...Ayhan bence bitti gibi...Mustafa-Mehmet Topal yan yana olmuyor...

Linderoth nasil oynadi girdigi dakikalarda..??

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 11. Hafta | Galatasaray 2 - 0 Sivasspor | 1 Kasım | Maç Son

Bugünkü oyun gerçekten çok mutlu etti beni.İşin ana konusu belli.Dirençli ortasaha.

İlk yarı baya diriydik yop göstermedik. Topal-Sarp-Barış bloğu ribaundların hepsini aldı. Takımın hep böyle baskılı oynamasını istedim. Umarım sezon sonuna kadar devam eder ve şampion olarak bitiririz ligi. Tobinin eski formuna kavuşmasıyla;

----Topal----

Sarp--Linderoth

bu orta sahada baya etkili olur. Tek sıkıntımız Baros'un yokluğu. Umarım fazla hissetmeyiz yokluğunu. Arda' ya gelince çok üstüne gidildi psikolojik vaka yaptılar abartılarak ama toparlanması için ne gerekiyorsa yapılmalı biz ona güveniyoruz sezon başındaki performansını yakalayacaktır.

Ama öncelikli olarak Sinem Kobal' la görüşmesin öyle biriyle bende görüşsem sanırım ders yada iş geri planda kalır:)

Renktaslar bu macta ercan aatci için hiç tepki verilmedi..bu seref yoksunu insan için bişey yapılmıyacak mı??

Şimdi staddan geldim. Valla soğuk iliklerimize işledi. O soğukta, yağmurda stada gelen taraftara daha güzel bir oyun seyrettirmeleri gerekirdi. 2. yarı bilhassa son 30 dakika yürüyerek, ruhsuz bir oyun sergilediler.

Arda neden tüm maçları doğru düzgün depar atmadan bitiriyor, anlamak güç. Bugün de depar atmadan tempolu koşuyla maçı bitirdi. Topla depar atması gereken pozisyonlarda veya hızlı oynaması gereken pozisyonlarda topu ayağında eveleyip geveleyerek pozisyonları öldürüyor. Bugün stadda çok net gördüm bunu. Bazende basit oynamamak-farklı olduğunu göstermek (!) için zor olanı yapmaya çalışıyor. Halbuki basit oynasa hem O, hem takım kazanacak.

Mustafa Sarp ve Sabri en iyi oynayan iki oyuncuydu. Mustafa Sarp bugün ön libero değil ortasahanın ortasında oynadı ve hücuma çok destek verdi(Barış ve M.Topalın oynaması nedeniyle rahatça ileriye çıkma fırsatı buldu) , savunmada da başarılıydı. Hepsinden öte adamda hırs var, mücadele var, ruh var. Sabriye gelirsek; sağdan bindirmeleri etkileyiciydi, güzel ortalar açtı, yine motor takılmış gibiydi. Tek eksiği savunmada 11 numaralı oyuncuyu(kim olduğunu bilmiyorum stadda olduğum için) çok kaçırdı, ikinci yarının başlarında az daha gol yiyiyorduk 11 numara yüzünden.

Kewell'a bugün resmen taptım. İlk yarı Eski Açık tarafındaki kaleye hücum ediyordu Galatasaray, biz de Eski Açıktaydık. Nondanın golüne kadar 2-3 pozisyon bulmuştuk ama Nondanın golünden sonra pek pozisyon olmadı. Bizde ne olur sanki şurda önümüzde bir gol daha olsa ilk devre bitmeden diye söyleniyorduk ki Kewell üstad bizi kırmayarak son dakikada yazdı. Nasıl sevindiysem artık boynumu incitmişim, biraz ağrıyor şuan. :)

Baros mu Nonda mı ilk onbir başlamalı tartışmasında hep Nondanın başlaması gerektiğini savunmuştum ama bugün fikrimlerimde biraz değişiklik oldu. Nonda her ne kadar top saklayabilse de gerçekten ağır kalıyor. Televizyondan pek anlaşılmıyor, bunu daha iyi anlamak için staddan canlı izlemek lazım. Önüne pek çok top atıldı ama bazen hiç koşmadı bazende koştu ama ağır kaldı. Baros olsaydı pek çok pozisyona girerdik bugün, onu farkettim. Gerçi Baros pozisyona girsede 6 pozisyonun sadece 1ini gol yapabildiği için pek bir faydası olmuyor ama fazla pozisyon göz çıkarmaz, bol pozisyonlu maç pozisyonsuz kısır maça göre çok daha iyidir. Nonda bitirici ve top saklayabilen, Baros ise hızlı ve çevik bir oyuncu. Keşke ikisini karıştırıp Baronda adında bir forvet oluşturabilsek.

Taraftarlar ve tribünlerden de bahsetmek istiyorum. Ultraslanın Kapalıdan ayrılmasıyla Kapalıda doğru düzgün bağıran kalmamış, bütün maç 10-15 dakika ya bağırdılar ya bağırmadılar. Eski Açıkta üstünün de kapatılmasıyla muazzam bir atmosfer olmuş, bayağı bağırdık. Ama bu konuda şöyle bir eleştirim var; Eski Açık bağırıyor bağırmasına ama sahada oyuncularımıza itici güç olmuyor, pek katkısı olmuyor bağırmanın. Boşa bağırılıyor veya kendini deşarj etmek için bağırılıyor desem yeridir. Sivaslılar bizim oyuncuyu biçiyor Eski Açıkta herkes laylaylaylaylaylaaaay saldır Galatasaray diye bağırıyor, Sivaslılar bizim ceza sahasına giriyor bir pas atsa gol olucak Eski Açık kendi kendine bağırmaya devam ediyor, faul olmadığı halde hakem Sivas lehine faul veriyor Eski Açık cimbombomum sen çok yaşayı söylüyor vs. Halbuki bunlara tribün anlık tepkiler vermeli, yuhalamalı, ıslıklamalı ki rakibi ve hakemi etki altına alalım. Yine aynı şekilde bizim oyunculardan birisi çok güzel bir şut çekiyor, çok önemli bir top kapıyor, çok şık bir çalım atıyor ama tribünler kendi halinde sanki sahada hiçbir şey olmuyormuş gibi bağırmaya devam ediyor. Dolayısıyla bizim oyuncuların da şevki kırılıyor. Bunca yıldır maça giderim ilk defa tribünün maçtan bu kadar kopuk olduğunu hissettim. Ultraslan Kapalıdayken maça daha hakim oluyorlardı dolayısıyla anlık tepkiler gösterebiliyorlardı, şimdi Eski açığa geçince maça hakimiyet yarı yarıya azalıyor böylece zaten yetersiz olan anlık tepki verme olayı tamamen bitmiş oluyor. Keşke Ultraslan hiç Kapalıdan ayrılmasaydı.

Sevgiler.

Renktaslar bu macta ercan aatci için hiç tepki verilmedi..bu seref yoksunu insan için bişey yapılmıyacak mı??

nasıl verilmedi bir sürü pankart açıldı ,tezahüratlar yapıldı.ayrıca Yönetim mahkemeye vereceğini açıkladı.

peki..pankart filan gömedim..yönetimin dava açması çok iyi olmus..

Yahu Arda ile Hasan Şaş'tan bahsedilirken, neden Hasan Şaş kötü yönleriyle anılıyor. Unutmayın ki 2001-2002 sezonunda takımı sırtlayan adam Hasan Şaş'tır. Uefa kadrosunun neredeyse komple dağıldığı bir sezonda takımı Ligde şampiyon yapan, Şampiyonlar Liginde çeyrek final kapısından döndüren ve Dünya Kupasında mükemmel bir performans gösteren adamdır. Bugünkü Arda o zamanki Hasan Şaş konumunda. Keşke Arda Hasan Şaş'ın yaptıklarını yapabilse. Kaldı ki o zamanlar bir Kewell bir Baros bir Nonda bir Elano yoktu. Forvette Arif - Ümit Karan, yabancılarda ucuza alınmış, yıldız isimler değildi. Arda'nın işi daha kolay olması lazım. O yüzden Hasan Şaş'la kıyaslarken lütfen daha adaletli olalım. Hasan Şaş'ın bu takıma verdikleri, aldıklarından kat kat fazladır. :)

Biraz titresek de güzel maçtı. :D Başta Mustafa olmak üzere tüm takımı tebrik ediyorum.

Abi nasıl bi iştir bizim ki ya Elano,Kewell,Nonda zaman zaman Linde. gibi isimler bile yedek kalabiliyor.

Şimdi bu kadro içinde Elano'ya yer açmak istesen kimi kesersin ?

Linde. heralde hafta içi oynamaz 11'de. Mehmet yerine Elano oynar. Ama ne olursa olsun Barış kesinlikle oynasın mücadelesini zaten biliyoruz özetlerde de gördüm süper arapaslar atmış gerçekten. Hiç böyle paslar attığını görmemiştim :)

__Barış__

Sarp_Elano

şeklinde olmalı orta saha. Ama Barış-Sarp olmalı. Elano kendine geliyor şu durumda oynar mı bilemiyorum ama Linde.yerine oynar kesin.

Fakat Elano fizik olarak iyi hale geldiğinde, Linde. hazır olduğunda neler olacak bilmiyorum :D

Sarp'mı kesilecek, Barış'mı kesilecek.... Bakalım neler olacak :) ...

Barışın ne kadar değerli olduğunu 100.kez anlamış bulunuyoruz bu maçla.Yok amatör topçu yok pas özürlüsü adam asist haricinde 2 de yüzde yüzlük gol pası verdi.Zaten barış müthiş pas yapsa bizden çoktan uçup giderdi

Tam istediğim orta saha üçlüsü sahadaydı bugün

Sabri yine harika yine harika

Barış-M.sarp-M.topalda çok iyiydi

Evet fark 3 puan!! 11 kişi defans yapan fener elbet birgün görecek.

Şampiyonluk defansla değil ofansla kazanılır. Gol atamazsan yersin ve yenilirsin.

Diyarbakır bizim maça çıkmayacakmış. :S

Orta sahamız koşan elemanlardan oluşunca,geçtiğimiz haftalarda yaşadığımız defans sorunları en aza indirgendi.Mehmet Topal,Barış ve Mustafa Sarp'ın etkili oyunuyla hem defansta hemde ofansta başarılı olduk ve bu da skora yansıdı.Aslında çok daha farklı bir skorlada ayrılabilirdik,çok gol kaçırdık.Fb mağlubiyetinden sonra oluşturulan kaos ortamında bu galibiyetin önemi çok büyüktü.Üstüne fb'ninde puan kaybıyla,daha bir anlam kazandı.İlerleyen haftalarda daha iyi olacağımızı düşünüyorum.Yeterki rakiplerin tahriklerine kapılamadan sakin bir şekilde oyunumuzu oynayalım yeterli.Tebrikler ASLANLAR...

Malesef takım yine aynı, yine aynı. Bu maçta tek fark gol yemeyişimizdir. Öyle görünüyor ki, rakip biraz bastırıp/yüklenip gol atmadığı müddetçe biz kazanacağız. Rakiplerimiz biraz yüklense, defansımız gol yemek için zaten hazır duruyor. Sahada top ayağına yakışan, isabetli pas atan ve atabilen, topu topu 2-3 topçu var.

Barış bana göre kesinlikle futbolu bırakmalı. Spor yapacaksa, daha bir çok spor dalı var. Ben kendisinden, yedek kaldığı dönemlerin ardından forma şansı bulunca, inanın çok şeyler bekliyordum. Ama adam tamamen futbolu unutmuş. Sabri, Hakan Balta, Servet, Mehmet, Mustafa'nında barıştan pek fazla bir farkı yok malesef.

Peki kiminle oynayacağız? İzlediğimiz bir Arda vardı, onada bi haller oldu her ne hikmetse. Her ne kadar, kaptanlık verildiği dönemlerde bu kararın doğruluğunu tasvip etsekte, gelinen şu aşamada, bu kararın çok erken verildiğini hepimiz açıkça görüyoruz.

İkinci devre süratle acil önlemler alınmadığı müddetçe, bu oyuncular ve oyun tarzıyla şampiyon olabileceğimizi zannetmiyorum..

Üst Alt