TSL 2009/10 Sezonu 3. Hafta | Diyarbakırspor 1-3 Fenerbahçe | Maç Sonu.. - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 3. Hafta | Diyarbakırspor 1-3 Fenerbahçe | Maç Sonu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 3. Hafta | Diyarbakırspor 1-3 Fenerbahçe | Maç Sonu..

Ne işi var bunların TSL'de. Mümkünse amatöre yollasınlar..

Daha önce de dedim Dos santos iyi oyuncudur ama süper falan değildir.Sivas maçında da bu maçta da çok kötü oynadı.Maçta kopuk kopuk oynuyor her zaman.Bu adam pres yapmaz,90 dk mücadele etmez,takım oyunu süper falan da değildir;ama iyi ayağı vardır.Pas yapabilme ve dripling özelliği olması avantaj.Sivas maçında o golü atmasa 2 maçtır eleştiriliyor olacaktı

Bir çift sözüm de maçı takip eden gerizekalı bir muhabire.Herifin her önüne gelen futbolcuya, yöneticiye sorduğu soru şu:"Diyarbakır'da Galatasaray taraftarı çok, olaylar bu yüzden çıkmış olabilir mi?" E be Allah'ın malı, aptalı, ne diye sokarsın her şeyin için Galatasaray'ı, ne alıp veremediğiniz var Galatasaray camiasıyla?Bu işin Galatasaray-Fenerbahçe-Diyarbakırspor mücadelesinden farklı boyutlarda olduğunu farkedemeyecek kadar gerizekalı mısın yoksa her olayda kaos ortamı oluşturmaya çalışan şerefsizlerden misin?Nesin, söyle de biz de bilelim.

aynen...türübün lerde acilmis baskent diyarbakir pankarti varken..!

G.Gönül'ün gördüğüm en iyi oyunuydu. Çok çok iyi oynadı. Emre, Kazım'da çok iyilerde.

Cristian yakında bırakır formayı Selçuk'a. İlk golün hazırlanışı, bitişi çok güzeldi.

Diyabakır 1-0'dan sonra 2'ye bulabilirdi. G.Gönül topu çizgiden çıkarttı. Direkler falan.

İkinci yarı Fenerbahçe üstündü.

maçı izledim. BU diyarbakır a en az 3 maç ceza gerek

Bir de bu Emre nin yaptığı hareketlere bir Allah ın kulu kart çıkaramayacak mı??

Arda yı taciz eden bir hakem ve Emre nin hakeme eliyle vurması itmesi ned erseniz.

Fenerbahçe resmen kollandı 1-0 olunca seyirci neden bir anda çozuttu onu da çözemedim? dün kısaca bişiler döndü süper oynyan takım bir anda durdu.

kısaca bu Diyarbakırspor içerde maç yapmamalı böyle olacaksa!!

Edit

G.Gönül'ün gördüğüm en iyi oyunuydu. Çok çok iyi oynadı. Emre, Kazım'da çok iyilerde.

Cristian yakında bırakır formayı Selçuk'a. İlk golün hazırlanışı, bitişi çok güzeldi.

Diyabakır 1-0'dan sonra 2'ye bulabilirdi. G.Gönül topu çizgiden çıkarttı. Direkler falan.

İkinci yarı Fenerbahçe üstündü.

su mactan sonra cristian'i nasil elestirebilirsin anlamak mumkun degil. iki uc mactir cok iyi oynuyor, hep tek top oynuyor, oyunu hızlandırıyor, uzun top atıyor, sivas macindan baslayarak da bayagi agresiflesti.

Fenerin 3 maçını da izledim, çok kötü bir günümüzde olmazsak fener bizi yenemez. Çok pas yapıyorlar, güzel pas yapıyorlar doğrudur, ama oyunun çoğu bölümünde o kadar yavaş yapıyorlar ki pasları bizimkilere o süre verilse bütün topları havadan aşırtarak giderler kaleye eminim. İlk gol organizasyon ve vuruş olarak iyiydi. Ancak o tarz pasları bize karşı yapabileceklerini sanmıyorum. Dos santos çok iyi oyuncu ama o da topu ayağından çok açıyor, bizim maçta iyi oynayamaz çok top kaptırır, ama boşluk bulursa atar-attırır oayrı(aynıları bizim keita içinde geçerli). Kazım yine etkisizz kalacaktır diye düşünüyorum, zira biraz zora eldimi hemen bırakıyor maçı. Alex in bizim maça yetişeceğini düşünürsek alex-emre ikilisine karşılık arda-elano olacak. Hem devamlılık hem de efektif oyun açısından çok daha önde bizimkiler. Özellikle emre iyi bir oyun oynasa bile bunu skora yansıtamıyor. Cristian bu yavaş tempoda pas hatası fazla yapmıyor, bazen kritik yerlerde top kaybediyor yine de. Pres yediği zaman ne yapacak görmek lazım. Guiza kendini fazla özletmedi, rezil oyununu sürdürdü. Semih iyi değildi çok top kaptırdı. Bu maç için emre-g.gönül-kazım iyiydi diyebiliriz. Artık çakalım şunlara kadıköy de ya...

Konuyu futbol ekseninde tartışmak istiyorum, diğer konuların yeri burası değil!

Maça çok hızlı ve baskılı başlayan bir Diyarbakırspor gördük. Bu yüzden ilk 10-15 dakika bocaladık. Bunda, hakemin otorite kurmak istemesi adına çıkardığı gereksiz ve alakasız kartların da payı oldu. (Bu arada hakem genel olarak çok kötüydü. Sanırım çıkması muhtemel olaylardan korkarak "ne etliye, ne sütlüye" mantığıyla hareket etti. Her itirazda bulunan Fenerbahçeli oyuncuya çıkardığı kartlarla Diyarbakır taraftarını yumuşatmayı amaçladı.)

Yavaş yavaş oyunu dengelemişken Santos'un rakip ceza alanı önünde kaptırdığı topla kontraatağa kalkan Diyarbakırspor, iki pasla bu sene bizi çok yakacağa benzeyen Bilica'nın kaçırdığı adamla ceza sahasına girdi. Bilica'nın müdahalesiyle pozisyonu bozulan Diyarbakırsporlu oyuncu topu kaybetse de, top arkadan gelen Tazemeta'nın önünde kaldı. Bu topa hamle yapan yine Bilica oldu ama artık Tazemeta mı çok ince bir vuruş yaptı yoksa Bilica mı topu rakibe çarptırdı, bilinmez, top öne çıkmış olan Volkan'ı yanılttı ve Fenerbahçe'nin bu sezon yediği ilk gol olarak ağlara gitti.

Golün şaşkınlığını üzerinden atmaya çalışan Fenerbahçe, rakibine ciddi bir pozisyon daha verdi. Sağdan ceza sahasına giren Diyarbakırsporlu oyuncunun vuruşunda top direkten döndü ve başka bir Diyarbakırsporlu oyuncunun önünde kaldı. Bu oyuncunun vuruşunda Gökhan Gönül topu diğer direk dibinden, çizgiden çıkardı. Ceza sahası dışına açılan topa bu kez bir başka rakip oyuncu vurdu. Üstten ağlara doğru gitmekte olan topu Volkan mükemmel bir şekilde çıkarttı.

Bu pozisyonun ardından işin ciddiyetini anlayan Fenerbahçeli oyuncular baskıyı arttırdılar ve bunun da meyvesini ("meyve" mi? "meyva" mı? ;)) gelişen harikulade bir organizasyonla Gökhan Gönül'ün usta son vuruşuyla kazandılar.

İlk yarı 1-1'lik beraberlikle sonuçlandı.

İkinci yarıda tüm ciddiyetini sahaya yansıtan Fenerbahçe'ydi. Hızlı ve ileri tek paslarla rakibi şaşkına çevirdiler. Tribünlerin sahaya müdahalesinin iyice arttığı bir anda oyun "lütfen" durdu. Oyun başlar başlamaz topu alan Emre, sağdaki Kazım'ı gördü. Sağ çaprazdan ceza sahasına giren Kazım sert bir vuruşla topu filelere göndererek hem takımını 2-1 öne geçirmiş oldu, hem de tribünlerdeki "densiz" seyirciye haddini bildirdi.

Bu andan itibaren oyun tamamen Fenerbahçe'nin kontrolünde geçti. Güiza'nın ceza sahasına, Semih'in koşu yoluna attığı güzel ters pası yakalayan Semih'i, kaleci indirince hakem "haklı" olarak penaltıyı çaldı, kaptan da bu penaltıyı gole çevirerek maçın skorunu ilan etti.

Maçta Fenerbahçe'nin 2 şutu direkten dönerken (Semih ve Kazım), Daum'un oyuncu değişiklikleri de takdire şayandı. Emre'yi kenara alıp Vederson'u oyuna sokarken, sol kanadı Vederson-Roberto Carlos ikilisine emanet etti, Santos'u da Emre'nin bölgesine çekti. Semih'in yerine Selçuk'un girişi hem sakatlıktan dönen Semih'i biraz olsun dinlendirmek, hem orta sahaya taze güç kazandırmak içindi. Daha sonra Roberto Carlos'un yerine Özer'i oyuna alınca, sol kanatta bu kez Vederson-Santos görev aldı, Özer de orta sahada.

Fenerbahçe'nin ilk golü, hazırlanış ve bitiriş açısından şimdiden sezonun en iyi gollerinden biri. Diyarbakırspor'un golündeki kontraatak ve atılan ara pas da gerçekten çok güzeldi.

Futbol adına yaşanan böylesine "güzellikler" varken, tribünde "çirkinlikler"in olması hoş değildi. Sahaya, ortada hiçbir gerginlik yokken atılmaya başlanan yabancı maddeler ve bunları atanların hangi amaca hizmet ettikleri belliydi. Hakemin ve her iki takımın oyuncularının bundan etkilenmemesi kaçınılmazdı, bu yüzden de zaman zaman gerginlikler ve sertlikler yaşandı.

Fenerbahçe, geçen sezon Aragones'in uygulatmaya çalıştığı, kimi maçlarda (Sivasspor maçları ve Beşiktaş maçı) başarıyla da uyguladığı hızlı pas trafiğini bu sene gerçekleştiriyor. Daum'un bunda ne kadar katkısı vardır, bilemiyorum ama berbat geçen bir senenin ve "Dede"nin tek artısı olarak takıma bunu aşılamış olmasını görüyorum. Geçen seneden farklı olarak, Fenerbahçe daha az yan top yapan, daha çok ileriyi düşünen, kondisyonu çok çok daha iyi ama her şeyden önemlisi koşan ve mücadele eden bir takım hüviyetinde. Bu da ileriye umutla ve olumlu bakmamızı sağlıyor.

Sonuç olarak Fenerbahçe, Galatasaray'la beraber 3'te 3 yaparak lige çok iyi başlangıç yaptı. Bu hafta, geçen iki hafta yaptığımız gibi son dakikalarda bir gol atarak liderliği Galatasaray'dan alamadık ;) ama olsun. Önemli olan 3 puandı. Şu ana kadar görünen o ki, Fenerbahçe ve Galatasaray diğer takımlardan bir-iki gömlek daha üstün. Ligin sonuna kadar bu çekişme devam eder inşallah.

Sahaya giren meczup arkadaşla ilgili, maçı birlikte izlediğim kayınçonun yorumuyla bitiriyorum: "Ulan, geçen hafta Rambo, bu hafta da bu. Yeni oyuncularımız, Türkiye'de sahaya girmek adetten sanacaklar!" :D

Sevgiler...

Dün staddaydım.Bütün diyarbakır taraftarına sövmeniz çok ayıp,bu olaylar 2-3 kendini bilmez adam yüzünden çıkıyor.İlk yarı diyarbakır iyidi hatta feneride yenerdik,ama şu 3-5 maganda yenmemize engel oldu,ne diyeyim bunlara Diyarbakırlı demiyorum ! Arada bizde kaynadık.Ayrıca Kazım'ın tribüne bize yaptığı hareket hoş değildi.

Dün staddaydım.Bütün diyarbakır taraftarına sövmeniz çok ayıp,bu olaylar 2-3 kendini bilmez adam yüzünden çıkıyor.İlk yarı diyarbakır iyidi hatta feneride yenerdik,ama şu 3-5 maganda yenmemize engel oldu,ne diyeyim bunlara Diyarbakırlı demiyorum ! Arada bizde kaynadık.Ayrıca Kazım'ın tribüne bize yaptığı hareket hoş değildi.

Diyarbakırda tanıdığım var.Stadın dibinde oturuyorlar.Şerefsiz kazımın pislikçe bir hareket yaptığını oda söyledi.Emrede hakeme karşı terbiyesizlik yaptı.

Fenerbahçeli futbolcuların melek gibi gösterilmesini yediremiyorum.Basın neden kazımın hareketini es geçer.

Edit

Diyarbakır taraftarı(!!) REZİL bir kısım tabi.

Fenerbahçe oyuncuları ÇİRKEF büyük çoğunluğu ...

Sonuç böyle arbede!

Maça gelirsek Diyar ilk yarı 3 gol atamadıysa volkanın mübarek gününde olması ve şanstır bunun sebebi . Rezil bir oyun . İkinci yarı panikleyen hakem ve hoba 3-1 .

Türkcel! !!!!!!!!!!!!!!!SUPER!!!! lig ;)

Fenerin 3 maçını da izledim, çok kötü bir günümüzde olmazsak fener bizi yenemez. Çok pas yapıyorlar, güzel pas yapıyorlar doğrudur, ama oyunun çoğu bölümünde o kadar yavaş yapıyorlar ki pasları bizimkilere o süre verilse bütün topları havadan aşırtarak giderler kaleye eminim. İlk gol organizasyon ve vuruş olarak iyiydi. Ancak o tarz pasları bize karşı yapabileceklerini sanmıyorum. Dos santos çok iyi oyuncu ama o da topu ayağından çok açıyor, bizim maçta iyi oynayamaz çok top kaptırır, ama boşluk bulursa atar-attırır oayrı(aynıları bizim keita içinde geçerli). Kazım yine etkisizz kalacaktır diye düşünüyorum, zira biraz zora eldimi hemen bırakıyor maçı. Alex in bizim maça yetişeceğini düşünürsek alex-emre ikilisine karşılık arda-elano olacak. Hem devamlılık hem de efektif oyun açısından çok daha önde bizimkiler. Özellikle emre iyi bir oyun oynasa bile bunu skora yansıtamıyor. Cristian bu yavaş tempoda pas hatası fazla yapmıyor, bazen kritik yerlerde top kaybediyor yine de. Pres yediği zaman ne yapacak görmek lazım. Guiza kendini fazla özletmedi, rezil oyununu sürdürdü. Semih iyi değildi çok top kaptırdı. Bu maç için emre-g.gönül-kazım iyiydi diyebiliriz. Artık çakalım şunlara kadıköy de ya...

Hah! İyi ya da kötü, şöyle leziz futbol yorumları yapılsın be! Teşekkür ederim Ahmet!

Yorumlarının çoğuna katılıyor, temennilerinin ise hiçbirine (doğal olarak :)) katılmıyorum. Bu arada yukardaki maç yorumumda yazmayı unuttuğumu sen yazmışsın. Bu maçın adamları bana göre de sırasıyla Kazım, Gökhan Gönül, Emre ve seninkilere ilave olarak Volkan'dı. Hatırlatma için ayrıca teşekkür ederim.

Sevgiler...

Diyarbakırda tanıdığım var.Stadın dibinde oturuyorlar.Şerefsiz kazımın pislikçe bir hareket yaptığını oda söyledi.Emrede hakeme karşı şerefsizlik yaptı.

Fenerbahçeli futbolcuların melek gibi gösterilmesini yediremiyorum.Basın neden kazımın hareketini es geçer.

Diyarbakır'ı lekelemek için tabiki de !

Dün kü maç hem hakem yönetimiyle,hem takımlar bakımından,hem de Diyarbakır seyircisi bakımından tam bir yüz karası bir maçtı.Emre hakemin eline vuracak hakem kırmızı kart göster(e)meyecek,Semih kendini yere atacak hoooop penaltı bunlar hakem rezilikleri,müthiş övgüyle bahsedilen fb ilk yarı 3-0geri düşebilirdi bu takım rezaleti,sahaya her türlü atılan yabancı maddeler ve maçtan sonra yaşananlar da tribün rezaleti.

Fenerbahçe ile oynadıkları maçta olay çıkaranlar, Diyarbakır şehrinde de büyük tepkiyle karşılandı !.. Taraftarların büyük çoğunluğunun karışmadığı, ancak malum küçük grubun ortalığı karıştırdığı maç sonrası, olayları çıkaranlar "hain" ilan edildi.

Diyarbakır'ın önde gelen yerel gazetelerinden Diyarbakır Olay, sahaya maç boyunca yabancı madde atıp maçtan sonra da polisle çatışan gruba en sert tepki gösteren yerel gazetelerden biri oldu. Taraftarların arasına sızan bu grubu "Bir grup hain" olarak tanımlayan gazete, yenilginin baş sebebi olarak da yapılanları gösterdi. Diyarbakır Olay Gazetesi'nin yorumunda şu ifadelere yer verildi:

YENİLGİYE BİR GRUP HAİN KATKISI

Dün Fenerbahçe yenilgisinin iki nedeni vardı. Birincisi; Bir grup hainin katkısı yenilgiye zemin hazırladı.

........

Bu futbol oyunu.

Rakip Fenerbahçe.

3 ihtimalden biri olacaktı.

Bir puan bile yeterliydi.

Ancak, oyunun konsantrasyonunu bozmak için yeminli bir grup hain, provokatör tribünlerden eline ne geçtiyse sahaya fırlattı ve Fenerbahçe’nin lehine bir durum yarattı. 1-0 galip durumda iken bile sahaya pet şişe fırlatan bu hainlerin sayesinde oyundaki denge kayboldu.

Burası Süper lig beyler.

Galip gelmek kadar, yenilmekte var.

Daha ligin başı ve rakip Fenerbahçe.

Bir mağlubiyetle dünyanın sonu gelmeyecekti.

Ama şimdi, bu provokatörler, Diyarbakır’ın imajına verdikleri zararın yanı sıra, bu sahanın kapanmasına ve para cezasına neden oldular.

Bu katkınızla övünün!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt