tsl futbolcu sözleşmesi vergi oranları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
malum %15ten %40a çıkarılmıştı.

fb isimli şikeci takım netten brüte açıklama yaparken 36 m euro net 56 m euro brüt açıklamıştı. biz de bunu devam eden sözleşmelerde %15in devam etmesine bağlamıştık lakin dipnotta bu sezon için vergi oranı %20 yazıyordu ve sorgulamamıştım.

zira 36 futbolcu sözleşmeleri ve fesih bedeli iken 56 tüm personel giderlerini içeriyor. içerik aynı değil.

kokusu sonradan çıkar ama vergi oranı sanırım %20 olmuş belirli bir süreye kadar. en azından bu sezon öyle olacak.

%40 bir süre ertelenmiş gibi.

bu da ciddi vergi yükünün bu sezon için azalması demek. biz zaten az oyuncu aldığımız için bizi etkilemez ama çok transfer yapan takımlara bayağı avantaj sağlıyor.

Bu kadar transfer üstüne bu yıl da şampiyon olamayarak ya da UEFA'nın oklavasını arkadan yiyerek cezalandırılmalarını diliyorum. Ülke futbolunun başında Fenerli Fetöcü olduğu için hiçbir şey şaşırtıcı gelmiyor bana. Herifler Galatasaray giderken yabancı sınırı uydurdular, alınacak bütün iyi yerlilerin Avrupa'ya yanladığını görünce onu ertelediler, vergiyi Avrupai yapmaya çalıştılar, yine Fener Haydarpaşa'ya oluk oluk Afrikalı indirince onu da uydurdular, Fener'in sezon içinde başka ihtiyaçları olursa büyük ihtimal onu da yaparlar. Ama Allah'ın adaleti her zaman işler, şikeli sezonunda sadece Türkiye'de onaylanan şampiyonluğundan sonra 10 yılda 1 kez şampiyon olabilen, onda da Avrupa yüzü göremeyen camia bu kadar şaibeye, usulsüzlüğe, çalınan alın terine karşı yine Allah'ın sopasıyla cezalandırılacaktır.

bu konu niye gündeme gelmedi anlamadım eğer tespit doğruysa.

10 milyon euroya yakın karı olur fenerin bu işten.

bizim toplasan 1 m euro olur maks.

%20 oyuncunun
%20 klübün olmuor mu
değiştiğini sanmıom, omarın mukavelesi de bunu teyid edercesine idi

%20 oyuncunun
%20 klübün olmuor mu
değiştiğini sanmıom, omarın mukavelesi de bunu teyid edercesine idi
yapılan açıklamada 500 bin üstüne %40 demişlerdi ama. 500 bine kadar %20 idi.

ts başkanı ağaoğlu bir %40 vergi var 2.5 net alana 3.8 vermeliyiz dedi.

fener takımı yeniledi: personel giderleriyle 56 ediyorsa herkese 500 bin vermeleri lazım %40 için.

tutarsızlık var mevzuda.

bu konu niye gündeme gelmedi anlamadım eğer tespit doğruysa.

10 milyon euroya yakın karı olur fenerin bu işten.

bizim toplasan 1 m euro olur maks.

Başta iktidar yalakası yönetici kadrosu olunca onun bu yılki proje takımına karşı ses çıkaracak adam da bulamazsın tabii. Bu yüzden zaten Galatasaray yönetimi hiç değilse başkanlık anlamında başarısız olma ihtimali %80 filan olan ama bağımsızlık, özgür düşünce söylem anlamında bugünkü yönetimi cebinden çıkaracak Hamamcıoğlu kadarcık birine de olsa geçici olarak devredilmeli. Medya-televizyon zaten bunların maymunu, buna karşı çıksa çıksa Galatasaray çıkar, bugüne kadar da hep böyle olmuştur. Bugünkü yönetimin yapacağı işse Özdemir'e 53 numaralı Galatasaray forması hediye etmek olur anca.

yapılan açıklamada 500 bin üstüne %40 demişlerdi ama. 500 bine kadar %20 idi.

ts başkanı ağaoğlu bir %40 vergi var 2.5 net alana 3.8 vermeliyiz dedi.

fener takımı yeniledi: personel giderleriyle 56 ediyorsa herkese 500 bin vermeleri lazım %40 için.

tutarsızlık var mevzuda.

36nın kaçı yeni vergi şeyindendir ki onu da düşünmek lazım bazıları %15
futbolcu harici çalışanların maaşı azdır zaten o bi etki etmez de, 36nın hepsini maaş sayıp yarısı eski yarısı yeni vergiden desen 52 fln yapıyor kabaca. ama imza parası menajerlik falan filan koymayıp akıllarınca düşük çıkarmak için her türlü puştluğu yaptıklarından ciddiye alınması gereken bi tablo deil gibi

36nın kaçı yeni vergi şeyindendir ki onu da düşünmek lazım bazıları %15
futbolcu harici çalışanların maaşı azdır zaten o bi etki etmez de, 36nın hepsini maaş sayıp yarısı eski yarısı yeni vergiden desen 52 fln yapıyor kabaca. ama imza parası menajerlik falan filan koymayıp akıllarınca düşük çıkarmak için her türlü puştluğu yaptıklarından ciddiye alınması gereken bi tablo deil gibi
Serdar Garry Tolga Altay Sadık Ozan var. Bunlar toplasan 7 alıyordur.

Kalana 29 desen 18 yeni transfere net 23 m euro veriyorlar demektir ki sadece Samatta 3 alıyor zaten. 17si 20 m euro net alıyor olmalı, bence imkansız. dirarla harun da var bak onları unuttum.

bir de teknik ekip maaşları, tazminatlar ve eski borçlar da o 56nın içinde benim anladığım.

36nın içinde bir de fesihler var. olacak iş değil gibi.

Başta iktidar yalakası yönetici kadrosu olunca onun bu yılki proje takımına karşı ses çıkaracak adam da bulamazsın tabii. Bu yüzden zaten Galatasaray yönetimi hiç değilse başkanlık anlamında başarısız olma ihtimali %80 filan olan ama bağımsızlık, özgür düşünce söylem anlamında bugünkü yönetimi cebinden çıkaracak Hamamcıoğlu kadarcık birine de olsa geçici olarak devredilmeli. Medya-televizyon zaten bunların maymunu, buna karşı çıksa çıksa Galatasaray çıkar, bugüne kadar da hep böyle olmuştur. Bugünkü yönetimin yapacağı işse Özdemir'e 53 numaralı Galatasaray forması hediye etmek olur anca.
Yok hiç rakam açıklamasalar eyv dicem ama nerden baksan şu açıklama fail oluyor eğer vergi %20 bandına inmemişse. Biraz göz göre göre herkesin susması gibi bir durum oluşuyor çünkü takımlar kendi bütçelerine baksalar 18 yeni adam almış takımın bütçesinin yeni vergilendirme sistemine göre teoride bile mümkün olmadığını anlarlar ha 100 bin euroya oynuyorsa çoğu, onu bilemeyeceğim.

Yok hiç rakam açıklamasalar eyv dicem ama nerden baksan şu açıklama fail oluyor eğer vergi %20 bandına inmemişse. Biraz göz göre göre herkesin susması gibi bir durum oluşuyor çünkü takımlar kendi bütçelerine baksalar 18 yeni adam almış takımın bütçesinin yeni vergilendirme sistemine göre teoride bile mümkün olmadığını anlarlar ha 100 bin euroya oynuyorsa çoğu, onu bilemeyeceğim.

Şunu Galatasaray yapsa yer yerinden oynar. Birinden adam vurma açıklamaları gelir, diğer taraftan Çanakkale Savaşı. Bütün federasyonun Fenerlileşmesine göz yumup gidip bir de bu kansızlara oy basarsan bu sonu hazırlarsın tabii. Bu yönetim Galatasaray'ın sadece bugününü değil, yarınını da kaybettiriyor. Verdikleri zarar bir topun peşinde 22 adamın koştuğu yeşil sahada görünenden çok çok daha fazlası.

Üst Alt