Tudor Hakkında Hâlâ Olumsuz Düşünen Var mı? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor Hakkında Hâlâ Olumsuz Düşünen Var mı?

bir yanım başarılı olursak kalsın diyor, lakin diğer yanım başarılı da olsak yönetim gitmeli diyor. Görevde olduğu süre boyunca takıma verdiği zararı hem maddi, hem manevi verecek başka başkan gelmedi sanırım.

Albayrak var, aday olacam diye açıklama yapmıştı.

Belki de süreç bunu zorunlu kılıyordu. Yani kim gelirse gelsin bunları yaşayacaktık. Belki daha kötüsünü yaşayacaktık. Olamaz mı! Bunu zaman gösterecek işte. Sezon sonunda akkoyun karakoyun belli olacak.

Kendisinden 1 tık fazlasını bekliyorum hepsi bu.

Bazı bloklarımız arasında hala sorun var.

Belhanda Gomis bloğu
Rodriguez Belhanda Gomis bloğu
ve Ndiaye Belhanda bloğu arasında..

Buraları 1 tık yukarı çekebilirse,derbilere hazır oluruz.

Şuanki mevcut oyun ve durumla risk varmı?evet var..

adamı geçen seneye göre yargılayan var. leş ordusunu kime versen bir halt edemezdi zaten . kaldı ki kovulsun diye kasden sabote bile edildi.

* takımı cılız zayıf yumuşak kırılgan yapıdan kurtarıp sert hızlı güçlü bir hale çevirdi. milletin isteğine bakmadı kanırta kanırta yaramaz herifleri kovdu kalanını yedeğe çekti. kadro mühendisliği harika .
* bugün kovsan ekmeğini 3 sene yiyeceğin kadro kurmuş.
* fener de toplama kadro kurdu sıfır çekti tudor kurdu yenilgi yüzü görmedi.

kusura bakmayın da olumsuz yorumlarınız çok da kasımpaşa.

Yine noktayı koydun reyiz.

Olumlu düşünceler;

- Kendi kadrosunu kurdu. İyi para harcandı lakin ilk 11 için kadro mühendisliğini iyi yaptı bunu kabul etmek gerekiyor. Soru işaretli veya henüz istenilen seviyeye gelemeyen bir iki oyuncu olsa da genel anlamda transfer performansı başarılı.

- Disiplinli ve iyi çalıştıran iyi antreman yaptıran bir hoca olduğu belli. Takımın kondisyonu gayet iyi. Bu sene için yönetimi altında sorun çıkaran, abuk subuk işler yapan bir oyuncu henüz görmedim. Sadece oyun içinde zaman zaman Belhanda'nın laubali oyun şekli ve Karabük maçında 2-0'dan sonraki takımın genel olarak laubali bir tavır takınması bu anlamda en ciddi sıkıntı olarak görünüyor lakin bunlar düzeltilemeyecek şeyler değil.

- Afedersiniz artık kıçının kılları ağırmış, takım yönetmeyi bırak saat 21:00 oldu mu sütünü içip yatması gereken bunaklar yerine böyle genç ve dinamik bir hocanın başımızda olması güzel bir şey. Görüntü olarak duruş olarak o makama yakışıyor. Taraftarın beklentisi ise bu sene başarıyı yakalayıp bizim Klopp'umuz veya Simeone'miz olmasıdır.

- Sonuç ne olursa olsun basın ve medyadan kaçmaması, zor anlarda dahi takıma göğüs germek istemesi önemli.

- Geriye düştüğümüz veya 2-0'dan 2-2'ye getirip demoralize olduğumuz maçlarda pes etmeyip maçları çevirebilmemiz ve 3 puan alabilmemiz gayet olumlu.

- Fikstür avantajına rağmen ilk 7 hafta 19 puanı bulabilmemiz çok çok önemli.

Olumsuz düşünceler;

- Ne olursa olsun Östersunds rezaleti kendisinin Galatasaray kariyerinde bir çentik olacaktır. Şampiyon yaparsa unutulur lakin en ufak bir başarısızlıkta tekrardan önüne getirilecektir bu kaçınılmaz. Sneijder mevzusundaki kriz yönetiminin yapılamaması konusunda ise hocayı değil yönetimi sorumlu görüyorum.

- İkinci olarak ise Antalyaspor maçı var. Östersunds maçları gibi istenirse bu maç için de mazeretler üretilebilir. Lakin her şeye rağmen bu maçta oynanan futbol ve alınan skor hayal kırıklığıdır.

- Bursaspor maçında çok ciddi bir risk alarak oyuna müdahale etmesi ve bunun sonucunda galip gelinmesi önemli. Yeri geldiğinde ben her türlü cesareti gösterebilirim demektir bu lakin galip gelinmesine rağmen Mariano - Yasin değişiklikliği konusu önemli bir soru işaretidir.

- Karabük maçında 2-0'dan sonra ciddiyet konusunda takımın geldiği hal pek iç açıcı olmadı. Disiplini ile övünen bir hocanın takımı saha içerisinde bir anda 180 derece değişmemeli. Skor ne olursa olsun aynı ciddiyeti muhafaza edebilmeli. Takım olarak saha içi disiplinden uzaklaşılmamalı. Aynı şey bireysel olarak futbolcular için de geçerli. Bunun çözümü bir an önce üretmeli ve taraftar bir daha böyle bir manzara ile karşılaşmamalı.

- Takımı maçlara iyi hazırlıyor olmasına rağmen oyuncu değişiklikleri konusunda genel anlamda henüz tam olarak güven veremiyor olması.

------------------------------------------------------------------------------

Sonuç olarak geride kalan 7 haftalık süreçte kendisi ile alakalı olumlu düşünceler olduğu gibi olumsuz düşünceler de var. Bu olumsuz düşünceleri veya soru işaretlerini taraftarların zihninden silecek olan da kendisidir.

7 hafta 19 puan önemli tabi ki lakin her şey demek değil. Daha doğrusu henüz "Hah tamam hocamızı bulduk galiba" diyecek bir durumda değiliz. Rijkaard olduğu dönemde de lige bu şekilde iyi bir başlangıç yapmıştık lakin sonunu getirememiştik hatta tepe taklak gitmiştik. Kadro kalitesi şu an çok daha iyi tabi ki ama Allah muhafaza benzer bir şey olursa bu güzel başlangıcın bir kıymeti de kalmaz. Sezon sonu şampiyon olamazsak kimse gelip de lige ne güzel başladık şu Tudor ne iyi hocaymış demez. O yüzden yok 10 sene başımızda kalacak falan diye hayal görmeyin. O iş o kadar kolay değil. Ha umarım öyle olur o ayrı konu. Umarım bu sene şampiyonluğu alır ve kendini kanıtlar kredi kazanır ve uzun seneler başımızda olur. Umarım hem TR'de hem de Avrupa kupalarında önemli başarılar yakalarız ve bunun en önemli aktörü Tudor olur. Hiçbir Galatasaraylı'nın bunun haricinde bir arzusu olabileceğine ihtimal vermiyorum.

Velhasıl kelam Galatasaray tarihinin en maliyetli kadrolarından biri kuruldu. Hem de yabancı sınırının olmadığı bir ortamda gayet kaliteli yabancı oyuncularla en azından Avrupa kalitesinde bir ilk 11 kurduk. Bu Tudor için çok önemli bir şanstır. Bu şansı iyi değerlendirmelidir. Hem kendi iyiliği hem de bizim iyiliğimiz için bu takımı bu sene şampiyon yapmak zorundadır. Aksi hiçbir durumda kimse arkasında durmaz duramaz. Maalesef bu işin fıtratı budur.

şampiyonlar ligi çeyrek finalinde real'e elendik diye terim'i deli gibi eleştirenleri gördü bu gözler.

art niyet resmen.

Dostum, kimse nasıl olur da sen Real Madrid'e elenirsin gibisinden bi eleştiri yapmaz. Olsa olsa yaptığı yanlış hamleler veya çıkardığı kadro eleştirilir. Madrid deplasmanına 4-3-1-2 ile çıkıp yürekli kayıplar korkak zaferlerden iyidir gibi akıl dışı laflar edersen eleştiri alırsın bunda anormal birşey yok. Ha keza 2.maçta biraz doğruları yaptı, nerdeyse tur dönecek diye heyecan yaptık. O doğrular ilk maçta olsa belki de yarı finali görmüş olacaktık, bunu kimse bilemez. Sen yeter ki doğruyu yap da, olmayacağı varsa da olmasın. Rakip Real Madrid diye hiçbir şekilde eleştiri yapmayacaksan ne büyük maç kazanırsın, ne de bir daha o çeyrek finalleri görebilirsin.

Aynı şekilde Mancini de Chelsea'ye elenince yerden yere vuruluyordu. Bunun sebebi Chelsea'ye elenmek değil, oynanan berbat futbol veya yine sahaya çıkan kadrodur. Mancini'nin orada ayaklarını uzatıp poz vermesi sadece detaydır. Bu takımlara elenmek sürpriz de değil, ayıp da değil. Burda mesele senin bu takımlara karşı elindeki imkanları ne kadar doğru kullandığın. Doğru olanı yapmazsan eleştiri gelir, hepsinde art niyet aramak doğru değil.

İlk yarıyı lider bitirmesi önemli yoksa taca çıkar. Önemli maçları elbette kaybedebiliriz ama bunun nasıl gerçekleştiği çok önemli. Yine 0 gol atıp 10 gol yersek gitsin evinden izlesin zaten maçları, işler iyi giderken tuhaf bir değişikle maçı rakibe verirse keza, baştan sona silik ve ezik bir oyunla yer alırsak Antalya'da olduğu gibi kendisine selamet dilerim. Ha Karabük maçı gibi deneriz olmaz, adamlar 1 kere gelir atar yeniliriz ona eyvallah veya ortada geçen maçlarda küçük farklılıklarla kaybedilebilir kabul ama o kadar fazlası değil.

Derbi kazanınca Şl de başarı beklerler diyerek sözümona eleştiride bulunanlar herhalde Türkiye kupasında çemişgezeksporu mu yenmesini bekleyecekler?

SM-G530F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

8 ve 14.hafta arasını nasıl atlatacak bakalım.Sırf takımdaki şu çeteleri bitirdiği için kredi kazanmıştı.Ancak bende çoğunluk gibi büyük maçları nasıl geçirecek merak ediyorum.Başarılı olmasını belki de en çok ben istiyorumdur.Çünkü her başımız sıkıştığında paratör denilen şahsın adının geçmesini istemiyorum.İnşallah başarılı olur ve uzun yıllar başımızda kalır.

Son düzenleme:
Rijkaard donemini yasamis insanlariz. İlk haftalarda patakliyorduk ve yanıltıcı olmustu. Simdi ayni şey olur diye söylemiyorum temkinli olmakta fayda var

Önümüzdeki haftalar belli edecek kaderini ya parlar ya tırtlar orta seviye geçebileceğini düşünmüyorum o periyodu.

GSCimbom Mobile App

Üst Alt