Tudor, Milan'ı Devirdi! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
tudorun kadroyu kurduktan sonra kaybettiği ve ağır mağlubiyet yaşadığı tüm derbi maçları terim de kaybetti ve yaklaşık olarak benzer skorlar aldı

deplasman performansında da en ufak bir değişiklik olmadı

6e658f87578f142da43a54be675e98e0.jpg

Kendisi hocamızken bu tablo üzerinden eleştiriliyordu

tudorun kadroyu kurduktan sonra kaybettiği ve ağır mağlubiyet yaşadığı tüm derbi maçları terim de kaybetti ve yaklaşık olarak benzer skorlar aldı

deplasman performansında da en ufak bir değişiklik olmadı
Tudor'un takımı 16 haftada 21 gol yerken Teriminki 18 haftada 12 gol yedi. Atılan gol ortalaması da daha fazla bu arada. Ama şampiyonluğun asıl sebebi yenilen az gol sayısı idi. Üstelik Ndiaye satılıp yerine kimse alınmamıştı. Tudor'un gelir gelmez kadro dışı bıraktığı Donk'u kadroya monte etmesi sayesinde 16 milyon euro gördü kasamız. Ek olarak Rodrigues'in de zirve performansını Terim ile gördük.

Tudor'un takımı 16 hafatda 21 gol yerken Teriminki 18 haftada 12 gol yedi. Atılan gol ortalaması da daha fazla bu arada. Ama şampiyonluğun asıl sebebi yenilen az gol sayısı idi. Üstelik Ndiaye satılıp yerine kimse alınmamıştı. Tudor'un gelir gelmez kadro dışı bıraktığı Donk'u kadroya monte etmesi sayesinde 16 milyon euro gördü kasamız. Ek olarak Rodrigues'in de zirve performansını Terim ile gördük.
muslera tudorun gıtmesı ıcın elınden gelenı yapmıstı

Tudor ile devam etseydik sampiyon olacagimiza inanan kac kisi vardi ki? Takım hızla ivme kaybediyordu.
Bence tudor imparator karsilastirmalari gereksiz. Kadronun kurulmasında emekleri oldu tamam ama sonunu getiremeyeceği cok barizdi.

Icerideki Buyuk maçlara 1 puan icin çıkmasıda tam bir facia idi. Yine bjkden 6 7 yeme rezaletini yasatabilirdi bize. Ucuz yırttık.

Tudor'un takımı 16 haftada 21 gol yerken Teriminki 18 haftada 12 gol yedi. Atılan gol ortalaması da daha fazla bu arada. Ama şampiyonluğun asıl sebebi yenilen az gol sayısı idi. Üstelik Ndiaye satılıp yerine kimse alınmamıştı. Tudor'un gelir gelmez kadro dışı bıraktığı Donk'u kadroya monte etmesi sayesinde 16 milyon euro gördü kasamız. Ek olarak Rodrigues'in de zirve performansını Terim ile gördük.

olayı baştan almak lazım o zaman

kimsenin cesaret edemediği oyuncuları dahi kesmeyi göze alıp 3 yıllık kanser hücresi takımı temizleyen ve bu kadroyu kuran adam

11'in 10 tanesi yeniyken lige çok iyi giren hoca ki onun da sol beki yoktu

ndiayeyi özellikle isteyip devre arası satışıyla bizi ceza almaktan da kurtarmıştı

aldığı adamlar 2 yıllık şampiyonluktan sonra hala tutunulacak tek dal

bugün albayrak ve terimin ısrarla aldığı daigneyi ne yapacağımızı düşünürken kazık gözüyle bakılan gomis, feghouli ve belhanda hatta yaşlı fernando bile para ediyor,etti

adamın kısa sürede oynadığı 3 derbi(önceki sezonu saymıyorum malum sebeplerle) 2 deplasman ve 1 iç sahadaki skorların aynısı bir sonraki sezon da alındı

deplasman durumu ise yine aynen devam ediyor

adamın ikinci yarı daha da oturmuş takımla ve sol bek takviyesi ile neler yapacağını bilmiyoruz çünkü deneyemedik

evet hoca donktan verim aldı ama tudor da terimin hiç faydalanmadığı tolgadan verim almıştı bu çok önemli bir şey değil bence

en son olarak da terim arkasında büyük bir ordu ile sadece rakiplerle mücadele ediyor, yönetimin kaderi bile iki dudağı arasında

tudor ise rakiplerin yanı sıra, ultraslan, medya ve yönetimdeki terim isteyenlerle aynı anda savaşıyordu

takım içindeki yerli bazı oyuncuların tavırlarını da saymıyorum hatta yabancı bazıları da dahil olsu son haftalarda

çalışma şartları aynı değil birinin yollarına güller serilmiş ki haketmiyor demem

diğerinde ise taşlar bağlanmış köpekler ortaya salınmış

kimsenin cesaret edemediği oyuncuları dahi kesmeyi göze alıp 3 yıllık kanser hücresi takımı temizleyen ve bu kadroyu kuran adam

ndiayeyi özellikle isteyip devre arası satışıyla bizi ceza almaktan da kurtarmıştı

bugün albayrak ve terimin ısrarla aldığı daigneyi ne yapacağımızı düşünürken kazık gözüyle bakılan gomis, feghouli ve belhanda hatta yaşlı fernando bile para ediyor,etti

adamın kısa sürede oynadığı 3 derbi(önceki sezonu saymıyorum malum sebeplerle) 2 deplasman ve 1 iç sahadaki skorların aynısı bir sonraki sezon da alındı

adamın ikinci yarı daha da oturmuş takımla ve sol bek takviyesi ile neler yapacağını bilmiyoruz çünkü deneyemedik

evet hoca donktan verim aldı ama tudor da terimin hiç faydalanmadığı tolgadan verim almıştı bu çok önemli bir şey değil bence

en son olarak da terim arkasında büyük bir ordu ile sadece rakiplerle mücadele ediyor, yönetimin kaderi bile iki dudağı arasında

tudor ise rakiplerin yanı sıra, ultraslan, medya ve yönetimdeki terim isteyenlerle aynı anda savaşıyordu

takım içindeki yerli bazı oyuncuların tavırlarını da saymıyorum hatta yabancı bazıları da dahil olsu son haftalarda

çalışma şartları aynı değil birinin yollarına güller serilmiş ki haketmiyor demem

Vay arkadas tudor neymis yav. Nasil elimizden kacirdik biz bu adami terim derhal kovulup tudor ederi neyse getirilmeli.

Off terımcılerın gözler yaslı

Ilk 8 hafta diyorsunuz da balik hafizali olmayalim,ilk 8 hafta dediginiz dönem de yerden yere vuruluyordu

Ostersunds ve Sneijder dan dolayi

Önden şunu yazayım ben Tudor'un gönderilmesini isteyen bir kişi değildim.
Yalnız sezonun ilk maçlarında çoğu taraftar oyundan baya memnunken ben sürdürülebilir olmadığını düşünmüştüm. Zira bütün sistem baskı-pres üzerine kuruluydu. Ofansif olarak tamam ama defansif olarak başka bir oyun planınız yoksa 1-2 oyuncunun eksikliğinde ya da fizik olarak düştüğünüzde bütün planınız patlayabiliyor böyle durumlarda. Zaten Terim geldikten sonra düzelen en önemli şey de defansif organizasyon oldu 2 senedir.

Geçen sezon devre arasında Marcao-Luyindama hamleleri akabinde de gazozuna yapılan son maçı saymazsak mağlubiyet almadan tamamladı takım sezonu ikinci devre(eufa hariç). Herkes sistem-taktik yok diyor ancak defansif organizasyondaki düzelmenin kimsenin radarına girmemesi enteresan. Gerçi enteresan değil çünkü genelde bizim taraftar sistem deyince barca-m.city falan kuruyor kafasında.

Transfer konusunda Diagne efsane bir kazık oldu gibi duruyor. Onun dışındakiler iyi ama bana göre. Onyekuru-Seri-Nzonzi zaten çok iyi hamleler. Marcao-Luyindama'ya bu sezon başına kadar herkes tapıyordu. Jimmy-Emre'ye de laf eden olmaz herhalde. Adem-Ö.Bayram-Semih-E.Taşdemir-Muğdat gibi isimlerin toplam maliyetleri Latovlevici kadardır. Fernando-Belhanda-Feghouli güzel tabii ve para ediyorlar lakin verilen hayvani yıllık ücretleri unutmamak lazım. Belhanda'nın bonservisi de fazla. Ndiaye'den iyi kar ettik şüphesiz. Maicon'da Diagne'ye yakın bir kazık belirtmek lazım, 7 milyon bonservis 2.2 milyon maaş. Şu anda Marcao-Luyi ikilisinin maaş toplamı 1.850.000 euro. Oradan hesap edin. Rodrigues'in o paralara gitmesini de rahatlıkla Terim'e yazabiliriz performansı onunla verdi zira. Bir de Ozan Kabak'tan gelen 11 milyon var tabii. Böyle yazınca basit gibi duruyor ama bu saydıklarımdan herhangi birisi olmasaydı şu an Falcao falan değil de çok başka şeyler konuşuyor olabilirdik.

Bana göre Diagne dışında kazık diyebileceğimiz bir transfer yok. Onun da hocanın ilk 3-4 tercihinden birisi olmadığını net olarak biliyoruz. Mitro'dan 700.000 euro'yla falan kurtulduk, kötü, ama kazık değil.

Son olarak şu çalışma şartları meselesine gelelim. Elbette ikisininki eşit değil. Olamaz da. Terim bu krediyi kendisi oluşturdu kazandığı başarılarla. Kimse kara kaşı gözü için desteklemiyor. Yani bunda hiçbir gariplik yok. Terim de GS'ye ilk geldiğinde böyle bir kredisi-desteği yoktu. Eski oyuncu olduğu için biraz farklı olabilir diye düşünülüyor olabilir tabii de Hagi-Bülent Korkmaz gibi isimlere yapılan muameleyi hatırlarsak verilen desteğin "asıl" kaynağını anlarız diye umuyorum. Evet Terim'in kredisi daha yüksek ve evet bunun sebepleri belli. Tekrar tekrar bunu gündeme getirmenin manası yok bence. Geleceksin, iyi top oynatıp başarılı olacaksın. O zaman kimse Terim'i falan istemez, adını bile anmaz.

Tek istisna Luce'dir bu konuda. Ki orada da taraftarın böyle bir beklentisi yoktu aslında.

Tudor kalsa başarılı olabilirdi ama arkasından ağlanacak bir adam da değil bana göre. Mesela Skibbe farklıydı o anlamda, harbi farklı işler yaptırabilirdi. En azından bize oynattığı top o ışığı vermişti. Bana göre tabii.

Üst Alt