Tudor'un Fenerbahçe'yi Yıkma Planı!


Tudor’un Fenerbahçe’yi Yıkma Planı!

f38bb70435042f7cd60b786f93ecb908.jpg


Aslan, Kanarya’yı gözüne kestirdi. Tudor’un planı, önde baskıyla birlikte derbiyi adeta tek kaleye çevirmek

Sarı-Kırmızılı ekibin dün akşam gerçekleşen son idmanında, Fenerbahçe maçının taktik provası yapıldı. Fener’i en ince detaylara kadar analiz eden teknik patron Tudor, savunma hattını Serdar Aziz, Maicon ve Denayer üçlüsüyle kurmayı düşünüyor. Sağda Mariano, solda da Tolga Ciğerci orta sahaya destek verecek. Merkezde ise Fernando ile Ndiaye oyunu her iki yönde oynayarak hem hücuma hem de savunmaya katkı sağlamaya çalışacak. Galatasaray, ön tarafta da üçlü bir hücum hattıyla gol arayacak. Sağda Feghouli solda Belhanda, ileri uçta da Gomis, Cim Bom’un skor yükünü üstlenecek. Tudor özellikle Feghouli’den Gomis’e yakın oynamasını ve ikinci bir forvet gibi görev yapmasını istiyor.

‘8 saniyede geri kazanın’

Oyun planında ise radikal bir değişiklik yok. Galatasaray yine önde presle rakibi bozguna uğratmayı hedefliyor. Sarı-Kırmızılı futbolcular, top rakibe geçtikten sonra en geç 8 saniye içinde topu geri kazanmaya çalışacak. Hırvat hoca bu nedenle savunma hattını öne çıkarmayı ve oyunu rakip yarı sahaya yıkarak, maçı adeta tek kale oynatmayı planlıyor. Tudor’un bu plandaki en büyük güvencesi ise oyuncularının fizik kondisyon seviyesi…

‘60’tan sonra gardı düşer’

Tudor’a göre 60. dakikaya kadar skor gelmese bile Fenerbahçeli oyuncuların fiziksel seviyesi Galatasaray’ın temposunu kaldıracak durumda değil ve bu nedenle ezeli rakibin gardı düşebilir. Öğrencilerine aklındaki bu senaryoyu da ileten 39 yaşındaki çalıştırıcı, plana göre kulübede oturacak Selçuk, Yasin, Eren, hatta Rodrigues gibi isimlerin ikinci yarıda oyuna büyük katkı sağlayacağını düşünüyor.

Gamaspor
 
Kontrolsüz pres yapmayız umarım. Bazı maçlar çok amatörce baskı yapıyoruz sahada panik havasında olan bir takım izlenimi veriyoruz. Mesela Ndiaye bu konuda çok başarısız alakasız pozisyonlara gereksiz pres yapıyor bu yüzden çabuk yorulup gereksiz faul yapıyor.
 
Mücadele gücü yüksek, sahada basmadık yer bırakmayan, rakibe nefes aldırmayan, savunmada son derece dikkatli ve oyun disiplini üst seviyede bir takım görmek istiyorum. Bugün sahaya çıkan takım bunları yapabilirse fb'nin maçtan puan alma şansı çok düşük olur. Ben yok ezelim yok silelim falan da demiyorum 1-0 olsun bizim olsun yeter ki galip gelelim. Bu maçta alınacak bir galibiyet bize Kasım ayında şampiyonluğu getirebilir. Bu avantajımızı kullanıp fişi çekmeliyiz.
 
Öldürücü baskı bekliyorum. Dakika 80'de bile kabus gibi basmalıyız, psikolojileri bozulsun şerroların.

⭐⭐⭐⭐

Kontrolsüz pres yapmayız umarım. Bazı maçlar çok amatörce baskı yapıyoruz sahada panik havasında olan bir takım izlenimi veriyoruz. Mesela Ndiaye bu konuda çok başarısız alakasız pozisyonlara gereksiz pres yapıyor bu yüzden çabuk yorulup gereksiz faul yapıyor.
Bir karar verin beyler
 
Üst Alt