tuhaf bir transfer hikayesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

tuhaf bir transfer hikayesi

h201083224415-16468-yerli-dizi-gibi-bir-transfer-hikayesi (1).jpg

Sakarya'nın bir kenar mahallesinde top koşturan çocuk, Beşiktaş'ın kapısını çalar. Boğaz tokluğuna futbol oynamak istemektedir. Ama ona yatacak yer bile vermezler… İlahi bir tesadüf onu Bolu'ya getirir. Ailesine rağmen, sonradan uyanan Beşiktaşlılar'a rağmen paraları elinin tersiyle itip, Boluspor'a imza atar.

Bahsettiğimiz oyuncu Emre Kılınç. Sakarya'nın Pamukova İlçesi'nde dünyaya geldi. İki çocuklu ailenin tek erkek çocuğu. Geçen yıl Boluspor U-16 takımında başarılı bir performans sergiledi. Antalya'da düzenlenen U-16 Türkiye Şampiyonası'nda “en centilmen”, “en iyi” ve “en golcü” oyuncu seçildi. Ardından Milli Takım kampına alındı. Futbol yaşantısının ilk günlerinde tüm dikkatleri üzerine çekti. İşin en ilginç yanı ise futbol geçmişinin olmaması.

Emre, Boluspor'da gelmeden önce Sakarya'da Fenerbahçe futbol okuluna yazılmış. Burada beraber çalıştığı hocaları görevi bıraktığı için ortada kalmış. Ardından, o görevi bırakan hocalardan bir tanesi amatör takım kurmuş. Emre'yi o takıma çağırmış ancak hiç maç oynatmamış. 16 yaşındaki genç yetenek de ortada kalakalmış. Allah'ın bir hediyesi olacak ki altyapı antrenörlerimizden Yılmaz Özen karşısına çıkıvermiş.

İlginç tesadüf!

Emre Kılıç'ın hikayesi işte burada başlıyor. Boluspor altyapı antrenörlerinden Yılmaz Özen, Sakarya'da yapılan 3.Lige yükselme terfi maçlarına futbolcu izlemeye gider. Bu sırada yan sahaların birinde gençlerin maç yaptığını görür. O maçta bir oyuncu vardır ki sahanın yıldızıdır. Hemen Yılmaz hocanın dikkatini çeker ve maç sonunda yanına gider. Genç oyuncunun telefonunu alır. Kendisini arayacağını söyler. Ancak Bolu'ya döndüğünde Emre'yi unutur.

Bir ay sonra Sakarya'dan Ufuk adında bir oyuncu altyapıya gelir ve Yılmaz hocayla çalışmaya başlar. Bir gün hocasının yanına giden Ufuk, “Yılmaz hocam, Sakarya'da Emre diye bir arkadaşım var. Çok iyi futbol oynuyor. Onu denemek ister misiniz?” diye sorar. Olumlu yanıt alan genç hemen Emre'yi Bolu'ya çağırır. O da ne! Ufuk'un önerdiği Emre, Yılmaz Özen'in çok beğenip unuttuğu oyuncu çıkar.

Yılmaz hoca için unutulmaz bir gündür. Hemen Emre'yi Boluspor'a almak için çalışma başlatır. Okul, yer ve aile problemlerini çözmesi gerekmektedir. Önce okul sorununa el atılır. İzzet Baysal Anadolu Lisesi'ne puanı tutmayınca Atatürk Anadolu Lisesi'ne kaydı yaptırılır. Özellikle annesi Emre'nin okumasını çok istemektedir. Futbolu bırakıp okulu ile ilgilenmesini ister. i İki yıl boyunca dershaneye göndermiştir. Hatta Bolu'da okul yurdunda kalmasını ister. Ancak Yılmaz hoca, annesi ve babasını arayıp, Emre'nin okulla hiçbir sıkıntısının olmayacağını, kendisinin ona hem annelik hem de babalık yapacağını söyler. Yani, “Merak etmeyin, oğlunuz bana emanet der” ve Boluspor tesislerinden genç oyuncu için yer ister. Hemen Emre'ye yatağı hazırlanır ve Boluspor macerası o gün başlamıştır.

…Ve sonrası…

Genç yetenek için Antalya'da gösterdiği performans sonucu bütün kulüpler devreye girdi. En cazip teklifi yapan ise Beşiktaş'tı. Ama güldüren bir durum vardı. Emre, Bolu'ya gelmeden Beşiktaş'a gitmişti. Koskoca Beşiktaş, futbolcumuzu yatıracak yatağı olmadığı gerekçesiyle geri gönderdi. Şimdiki halinden habersizlerdi. Sonra her zaman yaptıklarını tekrarladılar…

Baktılar iş ciddi, Boluspor'a 300 Milyar para ve iki oyuncu teklif edip Emre Kılıç'ı transfer etmek istediler. Yani, yatacak yeri bulamayan Beşiktaş, neredeyse oyuncumuz için 1 Milyon TL'yi gözden çıkardı. Boluspor yönetimi uyandı. Hemen Emre ve ailesini Bolu'ya çağırdı. İmza attırıp Boluspor'da kalmasını sağlayacaklardı. Oğlu'nun okuluna önem veren annesi Sakarya'ya geri dönmesini istedi ve anlaşmaya pek sıcak bakmadı. Durumu sezen Emre, hemen odadan dışarıya çıkıp hocası Yılma Özen'i aradı. “Hocam ailem burada kalmama pek sıcak bakmıyor. Eğer imzayı atamazsam buradan kaçacağım. Beni nereye götürürlerse götürsünler size gelirim. Evinizde kalırım. Ben geri dönmek istemiyorum. Boluspor'da kalmak istiyorum. Siz bana çok yardımcı oldunuz” dedi. Genç oyuncu tekrar odaya girip ailesine Bolu'da kalmak istediğini söyledi ve olur aldı. Daha sonra genç yıldız kendisini Boluspor'lu yapan 3 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Genç yıldızın Bolu'da kalmasına en çok katkıda bulunan isim antrenörü Yılmaz Özen de öğrencisini şöyle anlattı;

“Emre, çok yönlü bir oyuncu. Bireysel özellikleri çok fazla. Futbol zekası iyi. Kişiliğine zaten bir şey diyecek yok. Karakterli bir yapıya sahip. Emre'nin geleceği kişilik olarak futbola hazır. Şımarmayacak bir çocuk. En önemlisi futbolu ve topu çok seviyor. Kişilik özelliklerinin çok iyi olması ve efendi olması da büyük artıları. Kendisi birkaç yıl için Boluspor'a çok faydalı olacaktır. Gelecekte de bu oyuncuyla gurur duyacağımızdan hiç şüphem yok. Şuan tek yapmamız gereken ona sahip çıkmak ve destek vermek. O bizim yüzümüzü, Boluspor camiasının yüzünü kara çıkarmayacaktır.”

Kaynak: Şampiyon Boluspor Dergisi

Emre su onda skor olarak katki vermiyir ama gedson Taylan Emre ortasahasi genc ve Dinamik Bu nedenle ben bu orta sahayi izlemek istiyorum Emre Kilinc kendini bulacaktir

Evet abi o ara kulüpte çalkantılı dönem başlamıştı muhtemelen odur alınmama sebebi lakin Terim taktı mı takıyor.

Adem Büyük, Okay Yokuşlu dahil bir dönem beğendiği ve almak istediği adamın peşini bırakmıyor.
Halil'i de muhtemelen floryadaki hazırlık maçından sonra beğenip aldırmıştır. Alioskiyi de Makedonya maçından sonra kafasına takmış geçen gün yakaladım. Makedonya Türkiye maçında 1 gol 1 asist yapmış her ikisi de iptal olmuş

Zamanında Riera'yı Olympiacosla oynan hazırlık maçından sonra aldırmıştı o geldi aklıma :D
O tam komediydi ya heriflerin tek iyi oynayanını aldı.

Akılda kalıyor ama Maehle ile Malinovski de Genk maçından aklımda kalmıştı benim de. Gerçi o maçtaki güçlü Samatta nerde şu andaki nerde.

Brugge'den kimseyi gözüne kestiremedi ya da pahalı geldi herhalde.

O tam komediydi ya heriflerin tek iyi oynayanını aldı.

Akılda kalıyor ama Maehle ile Malinovski de Genk maçından aklımda kalmıştı benim de. Gerçi o maçtaki güçlü Samatta nerde şu andaki nerde.

Brugge'den kimseyi gözüne kestiremedi ya da pahalı geldi herhalde.

Bana da iyi gözükmüştü ama fenerde felaket oynuyor. Bizde olsaydı bu kadar leş atmazdı belki ama yine de Allah korumuş.
Nasıl bi kulüp bunlar yaw Slimaniyi de çamaşır makinasına çevirmişlerdi. Ki herif öncesinde portekizde orda burda fena top da oynamıyordu.

Bana da iyi gözükmüştü ama fenerde felaket oynuyor. Bizde olsaydı bu kadar leş atmazdı belki ama yine de Allah korumuş.
Nasıl bi kulüp bunlar yaw Slimaniyi de çamaşır makinasına çevirmişlerdi. Ki herif öncesinde portekizde orda burda fena top da oynamıyordu.
Slimani bayağı kötü durumdaydı Feghouli ile 2014te şov yaptılar ama sonra EPL transferi ile 2 sezonu boş geçirdi, o yüzden onu geliştirmek lazımdı ki Monaco bunu yaptı ve 20 gole katkı sağladı sanırım.

Samatta için boş geçen süre yarım dönem sadece. Bence özgüven kırıyorlar napıyorlar bilmiyorum da baskıdan mıdır nedir; adam topla fişek gibiyken karı gibi top oynuyor burada.

Slimani bayağı kötü durumdaydı Feghouli ile 2014te şov yaptılar ama sonra EPL transferi ile 2 sezonu boş geçirdi, o yüzden onu geliştirmek lazımdı ki Monaco bunu yaptı ve 20 gole katkı sağladı sanırım.

Samatta için boş geçen süre yarım dönem sadece. Bence özgüven kırıyorlar napıyorlar bilmiyorum da baskıdan mıdır nedir; adam topla fişek gibiyken karı gibi top oynuyor burada.
Baskı+adamcılık var baya galiba. Antrenmanda bile gruplanmalar varmış paso kendi taraftarları söylüyor

Üst Alt