Tulun'dan Scout Ekibine Veryansın! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tulun'dan Scout Ekibine Veryansın!

bulent_tuluna_saldiri_h78250.jpg

Ünal Aysal döneminde Galatasaray'da profesyonel olarak hizmet veren Bülent Tulun dün akşam A Spor'a konuşurken çok eleştirilen Aysal dönemi transferlerine açıklık getirdi.

Ünal Aysal'ın başkan olduğu dönemde yapılan astronomik transferlerin hepsinin o dönem çalışan teknik direktörlerin direktifi doğrultusunda alındığını açıklayan Tulun, çok konuşulan Mancini döneminde yapılan transferlerde scout ekibinin payının büyük olduğunu söyledi.

MANCINI SCOUT EKİBİ İLE ÇOK TAKILIYORDU

Roberto Mancini döneminde alınan Umut Gündoğan, Oğuzhan Kayar, Endoğan Adili, Salih Dursun, Alex Telles gibi isimlerin hepsinin scout ekibinin önerisi ile takıma kazandırıldığının altını çizen Tulun, Mancini o dönem scout ekibi ile çok fazla takılıyordu bu gelen oyuncuların hepsi de Mancini onayı ile takıma kazandırılmıştır dedi.

SCOUT EKİBİ NE DEMİŞTİ

Bülent Tulun'un bu ifadelerinin tam zıttı yönde açıklamalar bundan yaklaşık 1.5 sene önce scout şefi Emre Utkucan tarafından yapılmıştı. O günlerde konuşan Emre Utkucan, Telles'in hem Mancini hem de kendi ekiplerinin ortak keşfettiği bir isim olduğunu, Hajrovic, Ontivero'nun transferini bilmediklerini ve Salih Dursun dışında ki diğer futbolcuların kendi ekipleri tarafından önerilmediğini söylemişti.​

Son düzenleme:
Yine de çok kötü isimler önermişler. Salih Dursun ney lan?

Carole dışında hiç bir katkıları olmadı. Tabi onlar bulduysa... Aksine hep zarar ettirdiler.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pas tercihleri, basit oynaması gereken yerde saçma işler yapması, 2-3 kişinin olduğu bölgeye girip, 1'e 1 kaldığında geçebileceği adamı bulduğunda denememesi.

Sen nasıl anladın en yetenekli oyuncu olduğunu?
Bende bunlardan dolayi yetenegi oldugunu anladim.

Ama senin dediklerini kesinlemek icin daha cok izlemek gerekirdi. Ne ara oynadi ki bunu diyebiliyorsun. 2-3 mac pas hatalari yapti diye hep yapacak diye birsey yok.

Ama özellikle oyunundan yetenegi ve belirli potansiyeli oldugu ortadaydi benim acimdan.

Bende bunlardan dolayi yetenegi oldugunu anladim.

Ama senin dediklerini kesinlemek icin daha cok izlemek gerekirdi. Ne ara oynadi ki bunu diyebiliyorsun. 2-3 mac pas hatalari yapti diye hep yapacak diye birsey yok.

Ama özellikle oyunundan yetenegi ve belirli potansiyeli oldugu ortadaydi benim acimdan.

Yetenek kriterlerimiz farklı olabilir.

Yalnız gittiği ligler, orada da pek tutunamaması vs birleşince ortaya pozitif bir tablo çıkmıyor.

20 yaşında ki adamın ilk profesyonel kulübü olduk, ve 2 Milyon Euro hala transfer bedeli mi, yetiştirme bedeli mi, menajer komisyonu mu belli olmayan bir para ödedik. Oynadığı ligler Sloven, Macar ve MLS gibi düşük sınıf ligler oldu 22 yaşında hala orta sınıf bir takımın ilgisini de çekmedi.

Bence yetenekli değil. Yetenekli olsa bile 20 yaşında prof olan adama 2 Milyon Euro ödemek skandal. Drogba gittiği takıma aldırıyor sanırım.

tulun neden bunları görevde bulunduğu dönemde söylemedi,neden şimdiye kadar bekledi, ligtv'de yorumculuk yaparken kaleci zapatayı öven,başkana tavsiye ettim alınsın diyen adamdır tulun,zerre kadarda futbol bilgisi yokdur,yazıkdırki koskoca camia tulunların,sezginlerin elinde kısır döngüde batıyor.

Ontivero gibi 7 kulup tarafından beğenilmeyen kazığı kim keşfettiyse ıslah sopayla dövülmeli

Dövüldükten sonra tekrar dövülmeli

tulun neden bunları görevde bulunduğu dönemde söylemedi,neden şimdiye kadar bekledi, ligtv'de yorumculuk yaparken kaleci zapatayı öven,başkana tavsiye ettim alınsın diyen adamdır tulun,zerre kadarda futbol bilgisi yokdur,yazıkdırki koskoca camia tulunların,sezginlerin elinde kısır döngüde batıyor.

tulun Galatasaray tarihinin en kötü gk üyesidir ünal aysal zamanı ve diğer zamanlar kulübü soyan zattır.manciniden komisyon alamadğı için bu sözleri sarfetmiştir Gs ye dava açan adamdan bir hayır bekleme

Demiyor menejer önerisiyle yapılan transferler esnasında kulübü soydum, cebime milyonları koydum... Suçu scout ekibine atıyor.

Bu adamların son iki senede önerdikleri ve transfer piyasasına düşen isimlere bakalım.

* arkadiuzs milik 35 milyon euro civarı bir paraya napoli'ye transfer olmak üzere.

* bartosz kapustka euro 2016 harika bir performans ortaya koydu, bir çok takımın kendisiyle ilgilendiği söyleniyor.

* uğur karakullukçu emre mor'u ilk keşfeden ekibin galatasaray scout ekibi olduğunu, ciddi teklifler de yapıldığını ancak kabul görmediğini söylemişti.

bu adamlar bu oyuncuların peşinde. sen ontivero'ya, hajrovic'e milyon eu'ları verip menejerleriyle komisyonları cebe atmanın peşindesin. Yemiyoruz soyguncu, yalancı, ahlaksız zihniyetinizi; iftiralarınıza, masallarınıza, oyunlarınıza karnımız doyalı çok oldu.

Üst Alt