Türk Telekom Arena İnşaatı Başladı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Telekom Arena İnşaatı Başladı

Cevap: Seyrantepe'de inşaat başlıyor!

Seyrantepe'deki ilk maç belli oldu

TOKİ den inşaatı teslim alan Varyap, taşeron firmalarla anlaşmalarını da tamamladı.

Pazartesi günü Seyrantepe Stadı'nda inşaat yeniden başlıyor. Hedef 2010-2011 sezonunda dokuzuncu hafta maçının, fikstüre göre içeride olacaksa, Seyrantepe Stadı'nda oynanmasını sağlamak olarak belirlendi. Varyap, her vince kamera da yerleştirecek ve fanatik Galatasaraylılar inşaatın son durumunu 24 saat izleyebilecek.

Eylül ayında TOKİ'nin hak ediş ödemek suretiyle yaptığı son ihalede Galatasaray Spor Kulübü için İstanbul-Ayazağa'da yaptırılacak olan 52 bin seyirci kapasiteli Seyrantepe Stadı ikmal işini 179 milyon 661.5 bin lira teklifle alan Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi ve Turizm Yatırım Ticaret A.Ş - Uzunlar İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş İş Ortaklığı, inşaata ilk kazmayı önümüzdeki hafta vurmaya hazırlanıyor. Geçen hafta TOKİ ile sözleşmeyi imzaladıklarını açıklayan Varlıbaşlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, Bu hafta hangi taşeron firmalarla çalışacağımızı karara bağlayıp haftaya inşaata başlıyoruz. Stadı 365 günde, hatta mümkün olursa daha erken bitireceğiz dedi. Bundan yola çıkarak stadın Galatasaray'ın gelecek sezon oynayacağı 9. hafta maçına da ev sahipliği yapması bekleniyor.

Süleyman Varlıbaş, Ekim ayı bitmeden GS yöneticileri ve TOKİ yetkililerinin de katıldığı bir basın toplantısı düzenleyeceklerini ve projede geldikleri noktayı kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.

Vinçlere kameralar konacak 24 saat canlı yayın olacak

Varyap Varlıbaşlar Holding, Toplu Konut İdaresi (TOKİ)'nin daha önce Ali Sami Yen Stadı'na karşılık gelir paylaşımı yoluyla yaptırmak üzere 4 kez ihaleye çıkmasına rağmen, sonuca ulaşamamasıyla başlanan belirsizlik sürecine ve stadın zamanında bitirilemeyeceği yönünde ortaya atılan spekülasyonlara son noktayı koyacak yeni bir çalışmanın da hazırlığını yürütüyor. Stat projesinde bundan böyle şeffaflık ilkesine uygun hareket edeceklerini söyleyen Varyap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, diğer konut projelerinde olduğu gibi Seyrantepe stadı projesi için de özel bir internet sitesi kurmayı planladıklarını açıkladı. İnşaata başlamalarını takiben 15 gün içinde bu siteyi kullanıma açacaklarını kaydeden Varlıbaş, Projede inşaat başladıktan sonra vinçlerin üzerine kameralar yerleştirilecek. Böylece başta Galatasaray taraftarları olmak üzere projeyi merak eden herkes, inşaatın ilerleyişiyle ilgili tüm detayları bu siteden canlı olarak izleyebilecek diye konuştu.

Seyrantepe'deki ilk maç belli oldu haberi | Haber Aktüel - Son Sürat Haber, haber, haberler

Bu inşaatın 1 yılda bitmesi çok zor. Eniştem Çimtaş'ta çalışıyor, çatı ihalesine onlar da katılmış. Çatının üretim süresini 11 ay olarak vermişler. Diğer firmalar 12 ay olarak vermiş. O da gecikir ve o ihalede çatının açılır- kapanır biçimde tasarlanması fakat açılır-kapanır bölüm olmadan yapılacakmış. Yani stadın eylüle yetişmesi zor.

Stad yapılsın da eylül falan önemli değil :D

Bu inşaatın 1 yılda bitmesi çok zor. Eniştem Çimtaş'ta çalışıyor, çatı ihalesine onlar da katılmış. Çatının üretim süresini 11 ay olarak vermişler. Diğer firmalar 12 ay olarak vermiş. O da gecikir ve o ihalede çatının açılır- kapanır biçimde tasarlanması fakat açılır-kapanır bölüm olmadan yapılacakmış. Yani stadın eylüle yetişmesi zor.

benim dayıoğlu da inşaatlarda çalışıyor..dedi 2 günde 1 gecekondu dikiyoruz..1 yılda 3 stad yaparız..:p şaka bir yana adamlar yapacağız dediler ve 1 yılda teslim etmek zorundalar...yoksa zaten yaptırım uygulanır..bence yetiştirirler rahat rahat..

sabahci öglenci aksamci calisacak isciler 24 saat durmadan ari gibi. 1 senede bitebilir bitmese bile canlari sagolsun illaki bitecek öyle yada böyle.

benim dayıoğlu da inşaatlarda çalışıyor..dedi 2 günde 1 gecekondu dikiyoruz..1 yılda 3 stad yaparız..:p şaka bir yana adamlar yapacağız dediler ve 1 yılda teslim etmek zorundalar...yoksa zaten yaptırım uygulanır..bence yetiştirirler rahat rahat..

Hatta Çimtaş teklifi değiştirmiş 14 ay yapmış. En erken yapan 12 ayda yapıyor. Buna yapacak bir şey yok. Bu çatı çok büyük ve masraflı olduğu için bu durum oluyor. Bu çatıyı yaparken kullanılan demirler Türkiye'de yaplıamıyormuş. Türkiye'de yapacak firma da mecburen dışarda onu hazırlatıp kendi montajını yapıyor.

Bugün inşaat yerindeydim. İncin top oynuyordu, kimse yoktu. Ne zaman başlamayı düşünüyorlar acaba ?

Bu stat bitmez arkadaslar:(. Neredeyse 1 senne olacak aradan gecti gitti daha baslayacaklar cok bekleriz daha.:(

Statda insaat icin once paslanan demirlerin temizlenmesi gerekiyor ondan sonra kat cıkmalar olcak 1 gun gecince hemen bustad bitmez biz yapamayız demeler baslanıyor ama bos konusuyoruz kolaysa siz girseydiniz ihaleye siz yapsaydınız..

Stadonusunda kafanizi yormayin..Bosuna ümitlenmeyin...ben ümidimi coktaan kestim ve bu konuya bu saayede sinirlenmiyorum...Bu Stadin bitecegine zerre kadar inanmiyorum..bitsede bu stad tahminime göre degil 2010/2011 Sezonu taa 2011/2012 Sezonu acilir diye düsünüyorum..

Statda insaat icin once paslanan demirlerin temizlenmesi gerekiyor ondan sonra kat cıkmalar olcak 1 gun gecince hemen bustad bitmez biz yapamayız demeler baslanıyor ama bos konusuyoruz kolaysa siz girseydiniz ihaleye siz yapsaydınız..

Böyle bir şey duymadım gerçekten söylediler mi?

2012 mi? Saçmalamayın ya 3 sene var 2012 ye.. Seneye devre arasında açılır bence.. Bir büyük takımla maç yaparız ve ikinci yarıda oynarız..

acele olmasın merak etmeyin eninde sonunda 1 yıl içinde bitecek panik yok. VArsın güzel olsun biraz geç olsun. Yarısı bitmiş durumda zaten

Üst Alt