türk telekom stadının zemin sorunsalı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

türk telekom stadının zemin sorunsalı

Adminlerden rica ediyorum bu konuyu mevcut Telekom stadı konusu ile birleştirmeyin. Çünkü kimse videoyu izlemiyor. Bu videoda stadın zemin sorunsalı gayet net anlatılmış. Bu stadı yeniden yaptırmayacağımıza göre mevcut stadı belki bir nebze öneriler ile düzeltebiliriz. Lütfen sonuna kadar izleyin.

saint petersburg, amsterdam, londra; oradaki stadyumlarda yillin belirli mevsimlerinde haftalarca yagmur ve bulut'tan dolayi gunes gordugu yok.
Reis uv stralingi bulutlar tutmaz. Yani bulutlu havada bile kararabilirsin (tabi 5x veya 10x daha uzun sürer ama bulut sorun olmamalı. Mesela güneş panelleri güneşli günde 5 üretiyorsa bulutlu havada 3 üretir ama üretir işte).

Edit: olay fotosentez olayıymış

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Yav arkadaş, İngiltere'de güneş mi var? Adamların güneş gördüğü yok, sürekli yağmur yağıyor ama halı gibi zeminlere sahipler. Onlar nasıl çözüyor bu işi?
Sanki dünyada güneş ışığı görmeyen tek stad bizimkiymiş gibi konuşmanın manası yok.
Anlatamıyorum sanırım. Veltins arenaya baktınız mı kutu gibi ama sahadaki çim normal çim değil. Adamlar zemini çekiyor altı beton. Yani zeminin iyi olacak güneş olayın yoksa. Güneşin varsa çatıya para akıtıp zemini ucuz normal çimden yapacaksın. Bizim stadda hem çatı yok hemde yapılan çim sürekli güneş görmesi gereken ucuz çim bunu anlatıyorum

Leicester da zemin yeniledi birileri video paylaşmıştı, orası güneş alıyor mu mesela? Bilmediğimden soruyorum. Bizden sonra başladılar yenilemeye sanırım.
Burda benim anladığım şey şu. Arena tarzı gürültülü stad yapacaksan ya zeminin cidden kaliteli ve iyi olacak yada zemin ucuz çim olsada çatı sistemi gayet iyi olacak. Arenada güneş döndükçe bazı yerler gölge oluyor

Üst Alt