Türkiye ile ABD Arasındaki Saat Farkı 1 Saat Daha Arttı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye ile ABD Arasındaki Saat Farkı 1 Saat Daha Arttı

5db52f1455428022a45b3a24.jpg

ABD'de 7 Kasım'da yerel saatle 02.00'de saatlerin bir saat geri alınmasıyla Türkiye ile ABD arasındaki saat farkı bir saat daha arttı.

ABD'nin "doğu yakası zaman dilimi"nde bulunan New York, New Jersey, Washington DC, Boston, Philadelphia, Miami ve Atlanta şehirleriyle Türkiye arasındaki saat farkı 7 iken 8 oldu.

Ülkenin "merkez zaman dilimi"nde bulunan Chicago, Houston, San Antonio, Dallas, New Orleans, Memphis, Kansas City, Minneapolis şehirleriyle Türkiye arasındaki saat farkı 9 saate çıktı.

ABD'nin "dağlık zaman dilimi"nde bulunan Albuquerque, Denver, Salt Lake City kentleriyle Türkiye arasındaki fark ise 10 saate yükseldi.

Ülkenin "pasifik zaman dilimi"nde bulunan Phoenix, Las Vegas, San Diego, Los Angeles, San Francisco, Portland ve Seattle şehirleriyle Türkiye arasındaki saat farkı 11'e çıktı.

ABD'nin Alaska eyaletiyle Türkiye arasındaki saat farkı 11'den 12'ye yükselirken Hawaii eyaletiyle Türkiye arasındaki saat farkı da 13'ten 14'e yükseldi.

Yeni uygulama, ABD'de 13 Mart 2022'de yaz saati uygulaması başlayıncaya kadar devam edecek.

Biz neden saat uygulamasını iptal ettik. Kimin kararıydı bu, amacımız neydi ve ne gibi yararları var. Avrupada bizimle aynı duzenlemeye giden herhangi bi ulke var mı?

Araplarla ayni saat dilimindeyiz herhalde, amac bumuydu sadece

Biz neden saat uygulamasını iptal ettik. Kimin kararıydı bu, amacımız neydi ve ne gibi yararları var. Avrupada bizimle aynı duzenlemeye giden herhangi bi ulke var mı?

Berat beyin kararıydı.
Ne kadar dopru bilmiyorum da 1-2 ay önce yaz saati uygulamasının pek işe yaramadığı ve daha fazla enerji tüketimine neden olduğuyla ilgili haber görmüştüm.kısaca giren yine halka oldu birilerinin cepleri doldu

Amaç belli değil. Geçenlerde rapor açıklandı. Elektrik şirketleri daha çok kazanmamış. Berat Albayrak denen adamın amacı ne belli değil.

Bana kalırsa tek sebep insanları mutsuz edip depresyona sokmak. Zira kendi yurttaşlarından nefret eden, ülkeden bu kadar nefret eden başka bir iktidarı görmedik bugüne kadar.

Bizim enerji şirketleri üç kağıt yapıyordur vergi vermemek için ondandır yoksa kış saatinin yapılma nedeni enerji tasarrufu zaten bütün dünya boşa yapmıyor.
Benim anlamadığım nokta bizim esas saat dilimimiz olması gereken kış saati uygulamasıdır. İleri saat uygulaması öncesi sabit saatimiz kış saatiydi. Bu tamamen saçmalık. Şu an kullandığımız saat diliminin olduğu coğrafyada neredeyse değiliz.

Üst Alt