Türkiye Kupası 2007-08 Çeyrek Final 2. Maç | Galatasaray 2-1 Fenerbahçe | 27 Şubat | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye Kupası 2007-08 Çeyrek Final 2. Maç | Galatasaray 2-1 Fenerbahçe | 27 Şubat

Galatasaray 2 - 1 Fenerbahçe (27.02.2008) - Dailymotion video

galatasaray2-fenerbahce1-27-02-2008--958860.jpg

2007-2008'in kupa çeyrek finalinde iki takım eşleşmişti,herkes tarafından erken final olarak nitelendiriliyordu.İlk maç Şampiyonlar Ligi'nde iyi bir form yakalamış ve gruptan çıkmış Fenerbahçe'nin,rakibine evinde büyük üstünlük kuracağı veya en azından kazanacağı yönündeydi,bunda Galatasaray'ın Fenerbahçe karşısında 2 seneye yakındır kazanamıyor olması ve son yıllardaki derbilerdeki Fenerbahçe hegemonyasının da etkisi vardı.Galatasaray lehine konuşanların ise en büyük dayanağı Galatasaray'ın Kupa Beyi olması ve Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası fobisiydi.Fakat genel beklenenin aksine 11 Türk ile sahaya çıkan Galatasaray,bulduğu pozisyonlara oyun içindeki ezici hakimiyetine karşın gol bulamamış ve Fenerbahçe 0-0'lık skorla beraberliği zor kurtarmıştı Kadıköy'de.Genel kanı hemen değişmişti,bu Galatasaray evinde darma duman eder denmeye başlamıştı ki,bu arada Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde Sevilla'yı 3-2 yenerek tarihinin en önemli Avrupa zaferine imza atarken Galatasaray da UEFA Kupası'nda Bayer Leverkusen karşısında berbat bir futbol oynamış ve 5-1 gibi ağır bir skorla yenilerek elenmişti.Genel kanı yine değişmişti bu sefer havayı arkasına alan takım ise Fenerbahçe olmuştu.Ve maç günü geldi çattı,Kadıköy'deki gibi bir Galatasaray vardı yine,daha maçın başında 30. saniyede gol pozisyonu yakalamıştı Hakan Şükür'le.Nitekim uzun sürmedi,4. dakikada Ümit Karan'ın nefis pasında Hakan Şükür Volkan'ın solundan topu filelere bıraktı ve Ali Sami Yen ve televizyon başındaki ben sevinç yumağı oldu.Golden sonra da Galatasaray baskısı dinmemişti,üst üste pozisyonlar kaçan goller derken Fenerbahçe de bu arada Lugano kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.Baskıyı iyice arttıran Galatasaray bir türlü gol atamıyordu ama.Atamayana atarlar maalesef gerçek oldu ve Gökhan Gönül 2-3 kişiyi çalımlayarak ceza alanı dışından şutunu gönderdi ve skor 1-1 oldu 65. dakikada.Bu sefer de hüzün hakimdi.Ancak golden 2-3 dakika sonra Gökhan Gönül de kırmızı gördü,yeniden coştuk.Ancak Fenerbahçe 9 kişi kalmasına rağmen bir türlü o topu kalenin içine sokamıyorduk.Dakikalar tükeniyordu hızla.Tam ümitlerin bittiği anda,Nonda'nın yerden ortasında Ümit Karan topu köşeye bıraktı,ve yeniden sevinç yumağı oldu herkes,sesim kısılmıştı gooooolll diye bağırmaktan.Golden sonra Lincoln ve Volkan da kavgalarında kırmızı kartla oyun dışı kaldılar,Fenerbahçe'nin oyuncu hakkı dolduğu için Yasin geçmişti kaleye.3. golü de bulabilir miyiz derken Nonda kaçırdı ve maç bitti,olsun bu da yeterdi bize,2-1'lik galibiyet ve de Fenerbahçe'yi elemiştik.Aynı gün Rizespor da Beşiktaş'ı elemişti ve önümüz tamamen açılmıştı Türkiye Kupası'nda.Uzun yıllar kötü gittikten,Avrupa'da alınan kötü sonuçlardan bıktığımız için çok ihtiyacımız vardı böyle bir galibiyete,kısa süreli bir dirilişimiz olmuştu o sezon.

Türk karmasına karşı Güney Amerika karmasına oynamıştık o maç. Hatta o sezon diyelim çünkü ligdeki iki maçı da o şekilde oynamıştık. Babamla maçı izliyorum, maç başında Kral atmıştı sonra Fb beraberliği buldu. Dakika 90.'ı falan gösteriyor ben maçı kapattım gol falan olmaz diye. Üzüntüden yarım saat - 1 saat TV'yi bile açmamıştım. Neyse artık biraz zaman geçti can sıkıntısından Show TV'yi açtım Galatasaray yarı finalde falan diyor, dedim noluyoruz falan ciddi ciddi yenmiştik. Babam da bir ligde yenemiyoruz bunları, hep de TR Kupası'nda yeniyoruz demişti. Neyse artık şimdi ligde de kupada da koyuyoruz :)

Eskiden Fener içerde dışarda yeniyordu,kupada eşleşmesek yenemiyorduk hiç.Şimdi evimizde ve Süper Kupa'da yeniyoruz Kadıköy'de yenemesek bile.Yani durumu eşitledik,üste bile çıktık.Son 10 maçta biz 5,Fener 3 galibiyet almış.

Aynen onu demek istemiştim, o zamanlar Fb favori gösteriliyordu fark yemesek bari diyorduk her maça. Arada böyle sürpriz galibiyetler çıkabiliyordu. Şimdi toparladık da en azından senede 1 fb galibiyeti görebiliyoruz :)

Büyü yok aslında bizim oyuncular çok etkileniyor oradan.Sneijder ilk maçında bir şey yapamadı ama ikide böyle olmayacak,bunda Fenerbahçe'nin kadrosunun ofansif olmasının da etkisi olacak tabi.Biz de bir seri yakalayacağız Sneijder'le,Alex'imiz olacak.

Sneijder deplasmanlarda içerideki kadar etkili değil.Alex de Kadıköy'de her derbide skora etki yapmasına rağmen Ali Sami Yen'de ve Arena'da sönüktü.Ümitlenme derim yine kazanamayız.

Üst Alt