Türkiye-Yunanistan İlişkileri | Son Haberler | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye-Yunanistan İlişkileri | Son Haberler

turkiye_yunanistan_ile_o_anlasmayi_durdurdu_h493489_a1673.jpeg

Türkiye - Yunanistan savaş gerilimi devam ediyor. Avrupa Birliği'nin desteğini arkasına alan Yunanistan için Almanya'dan açıklama geldi. Merkel, Yunanistan'ın yanında olduklarını açıkladı ve Fransa ile görüşeceklerini ifade etti.

Türkiye ve Yunanistan arasında arabulucuğa soyunan Almanya'dan bugün tarafını belli eden açıklamalar geldi.

Başbakan Angela Merkel, tüm Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin Doğu Akdeniz'de Yunanistan'ı desteklemekle yükümlü olduğunu söyledi. Merkel ayrıca, Fransa lideri Emmanuel Macron'la Doğu Akdeniz krizini yoğun şekilde görüştüklerini aktardı.

Almanya Başbakanı'nın açıklamalarına Türkiye'nin tepkisi bekleniyor.

5f48d3f62269a2127c460355.jpg

5f3241d45542810e2c68cbb9

Reis Merkel'e yüz vermediğinden beri kadın sürekli muhalefet bize. Şaka bir yana sonumuz hayrolsun.

Umarım sonraki dönemde kiminki daha büyük yaklaşımıyla yönetilmez bu ülke.
Savaş kapıda, akdeniz'den bu vitaminsizler dedi diye çekilecek bir Türkiye yok. Savaş gemilerini o sulara gönderiyolar elbet o füzeler ateşlenir

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Savaş kapıda, akdeniz'den bu vitaminsizler dedi diye çekilecek bir Türkiye yok. Savaş gemilerini o sulara gönderiyolar elbet o füzeler ateşlenir

Göndermelerinin tek nedeni resmen uyarı, göz dağı verme niteliğinde. Başka bir açıklaması yok.

Macron çok akıllı ve argo tabirle kaypak bir siyasetçi. İnsanın yüzüne söylediği başka, uyguladığı yaptırım başka. Bunu RTE de söylemişti zaten "yüzümüze gelince bir şey demiyor ama arkamızdan sallıyor" diye.

Bilemiyorum. Akıllı davranmak lazım. Hart hurt, vatan millet Sakarya mantığıyla hareket etmemeliyiz.

Ne Yunanistan , ne de Türkiye savaşa girebilecek bir ekonomiye sahip değil.

He bu demek değil ki küçük enişteyi üstümüze salamazlar. Salarlar da bu üçüncü dünya savaşı demek. Dünya buna hazır mı ? Bence değil. Şuan güçlü ülkelerin gündemi genelde pandemi ile savaş üstüne oluyor. Çünkü ciddi ülkeler bunu ciddi bir sorun olarak görürken , muz cumhuriyetleri hala cami açılışına 350 bin kişi göndertip , özel okulları rahatlatacam diye öğrenime başlatıp , düğün salonlarını aç-kapa moda getiriyor.

Üçüncü dünya savaşına daha var arkadaşlar. Muhtemelen israil çıkartacak o savaşı. Bizde peşlerine takılacağız.

Göndermelerinin tek nedeni resmen uyarı, göz dağı verme niteliğinde. Başka bir açıklaması yok.

Macron çok akıllı ve argo tabirle kaypak bir siyasetçi. İnsanın yüzüne söylediği başka, uyguladığı yaptırım başka. Bunu RTE de söylemişti zaten "yüzümüze gelince bir şey demiyor ama arkamızdan sallıyor" diye.

Bilemiyorum. Akıllı davranmak lazım. Hart hurt, vatan millet Sakarya mantığıyla hareket etmemeliyiz.
O sulardan çekilmeyeceğiz bu vitaminsizler için orası kesin, aramalar devam edicek, kendileri de gelemiyo o toto yok, avrupa birliğini arkalarına alıp tatbikat hesabı gemilerini yolluyolar. Birinden birine atış yapılır ve savaş başlar resmi olarak, hic geri duracağımızı zannetmiyorum.

O sulardan çekilmeyeceğiz bu vitaminsizler için orası kesin, aramalar devam edicek, kendileri de gelemiyo o toto yok, avrupa birliğini arkalarına alıp tatbikat hesabı gemilerini yolluyolar. Birinden birine atış yapılır ve savaş başlar resmi olarak, hic geri duracağımızı zannetmiyorum.

Allah sonumuzu hayır etsin. Cahil cesareti var bizimkilerde. Altı dolu değil eylemlerin ve söylemlerin.

Bence asıl mevzu bunların birlik olmaları değil bizim yanımızda kimsenin olmaması asıl konu komşu ülkelerden yanımızda duran var ne 3. Dünya ülkelerinden. Dediginiz gibi dünya savasi cikmaz bütün dünyayla tek savaşırız.

Ab ülkelerine karşı en büyük koz Rusya’dır.Ancak Rusya en son kozumuz olmalıdır.Yüzyıllardır tek hedefi sıcak sulara inmek olan Rusya’yı dahil edersek bir daha o sulardan asla çıkartamayız.

Aslında esas cahil cesareti bu yunanlılarda. Her boka burunlarını sokarlarsa halkını tatmin edicem diye savaş kaçınılmaz olur

Yunanlardan bağımsız konuşuyorum. Dikkate almıyorum onları çünkü. Ben genel olarak Fransa adına konuşuyorum.

Yoksa yunanlıların her dönem yaptığı, geçmişten gelen kuyruk acısı bu. Ezikler.

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Yunanistan'ın, sınırlarını koruma konusunda desteklenmesi gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'karşıtlığıyla' bilinen Avusturya Şansölyesi ayrıca 'Erdoğan'ın baskı ve şantajlarına boyun eğmemeliyiz' dedi.

Kurz, mülteci krizinin 5. yıl dönümünde Avusturya televizyonuna verdiği röportajda, bu yılın başlarında Yunanistan-Türkiye sınırında yaşanan gerginliğe değindi.

'AB, Erdoğan'ın şantajına izin vermemeli'
"Erdoğan ve Türkiye'ye teslim olursak, o zaman iyi geceler Avrupa" şeklinde konuşan Kurz, Birliğin "kaçan kitleleri silah olarak kullanmakla" suçladığı Erdoğan'ın şantajına izin vermemesi gerektiğini belirtti.

Daha önceki açıklamalarında da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk-Yunan sınırındaki mültecileri "silah olarak kullandığını" öne süren Avusturya Başbakanı, "Yunan sınırı başta olmak üzere dış sınırlarımızda yasa dışı göçü durdurmalıyız" ifadelerini kullanmıştı.

Onun bunun evlatları

TSK, Yunanistan sınırına zırhlı araç sevk etmeye başladı! Suriye sınırındaki Hatay'ın Reyhanlı ve Kumlu ilçelerinde konuşlu zırhlı araçlar, tırlara yüklenerek Edirne'ye doğru yola çıktı. Yaklaşık 40 araç yüklü iki tır konvoyu bugün öğleden sonra Suriye sınırından ayrıldı.

EhKcaYuXkAEMrYW

Üst Alt