Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?


İzmir'de oturacam ( kira ödemicem ) Ankara'dan 650 Tl kira parası alacam.birde kemeraltında iş açmayı düşünüyorum ama bunu şimdilik kenara koyalım.650 TL harici bana kaç para gerekir normal bir yaşam sürdürebilmem için ?

alış verişimi pazarlardan yaptığımı var sayarsak,

su/elektrik faturaları aylık ne kadardır ?NOT : Izmirdeki evin üstüne en geç 2 sene sonra kat çıkmayı düşünüyorum onuda kiraya verebilirim.

Ev benim değil kayın pederin ama orada kalmamıza müsasde veriyor. kat çıkmamada müsade veriyor
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?İzmir'de oturacam ( kira ödemicem ) Ankara'dan 650 Tl kira parası alacam.birde kemeraltında iş açmayı düşünüyorum ama bunu şimdilik kenara koyalım.650 TL harici bana kaç para gerekir normal bir yaşam sürdürebilmem için ?

alış verişimi pazarlardan yaptığımı var sayarsak,

su/elektrik faturaları aylık ne kadardır ?

İzmir'i bilmiyorum ama İstanbul'da çok gerekir.

gelme buralara , sürünüyoruz la biz İstanbulda :D
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?İzmir konusunda hiçbir fikrim yok ama Adapazarında (Sakarya) 2000 liraya kral olursun...Millet 850 lirayla hem kira ödüyor hem eş çocuk bakıyor...
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?usta sağol ama kafaya koydum mutlaka dönüş yapmayı düşünüyorum. Allah'tan başka kimse geri çeviremez.

yalnız bilgilere ve azıcık zamana ihtiyacım var 2-3 sene gibi. belki işimi erken kurarsam 1-1.5 senede olabilir
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?Kardeş yaşam tarzına bağlı. Haftada iki defa çıkıp Kordon yada rakı balık falan yaparsan 3.000 işini görür :DBunları yapmıyorsan eğer, İzmir'de ne işin var :coffee:
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?İstanbul da yaşamak istiyorum deseydin yüksek bi bilanço çıkardı karşına ama İzmir hakkında bişey diyemem.
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?Şaka bir yana , İzmir İstanbul'a göre biraz daha ucuz yaşanılabilir bir yer şeklinde duymuştum,Şimdi İstanbul'da oturduğun muhite göre aylık ortalama (kira+fatura+mutfak+ulaşım,kupon,rakı vs...) 3000 lira gibi bir masrafın olur (muhite göre yetmeyebilir de ama ortalama sıkıntı çekmeden , nispeten rahat yaşatır). İzmir'in biraz daha yaşanılabilir olduğunu hesaba katarsak sanırsam toplamda 2000-2500 gibi bir miktar , sıkıntısız yaşamana yeterli olur.
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?2000 TL iyidir.Bence sen 2.000 TL kazanacak bir iş kur, 650 de extra olsun
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?Kardeş yaşam tarzına bağlı. Haftada iki defa çıkıp Kordon yada rakı balık falan yaparsan 3.000 işini görür :DBunları yapmıyorsan eğer, İzmir'de ne işin var :coffee:

yok usta benim yaşam tarzım paraya bağlı aç gezmesinide bilirim gezip tozmasınıda. param az ise onada ayak uydurabilirim.şuan durumum çok çok iyi ama parayla mutluluk olmuyor onu öğrendim , insan sıcaklığı ve başka şeyleri paraya karşı değişebiliyor.

misal güneş'i seviyorum ama Almanya'da güneş yok. ne yapayım parayı mutlu olamayacaksam. inanın İzmirdeki otobüste kalabalık oluşunu ve ayakta dikilip konaya gitmeyi bile özledim, o derece.
 
Cevap: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?izmir genel olarak pahalı bi şehir sayılmaz. en azından diğer büyükşehirlere kıyasla. dışarda pek işim olmaz evden işe işten eve diyosan 1500-2000 tl yeter.
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?peki iş kurmadımda bir normal bir işte çalıştım desek 2000 tl maaş verirler mi ?

bunun cevabını akşama okumak ve sizinle sohbet etmek isterim . malesef işe gitmem gerekiyor. ilgi ve alaka için çok tşkler arkadaşlar. umarım bana yardımcı olursunuz ve beni trye gelmem için motive edersiniz her kötü yanın iyi yanı vardır her iyi yanın kötü yanı vardır Almanyadaki gibi.bir kaç sorum daha olacak iş açma konusunda onuda akşama sorarım
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?yok usta benim yaşam tarzım paraya bağlı aç gezmesinide bilirim gezip tozmasınıda. param az ise onada ayak uydurabilirim.şuan durumum çok çok iyi ama parayla mutluluk olmuyor onu öğrendim , insan sıcaklığı ve başka şeyleri paraya karşı değişebiliyor.

misal güneş'i seviyorum ama Almanya'da güneş yok. ne yapayım parayı mutlu olamayacaksam. inanın İzmirdeki otobüste kalabalık oluşunu ve ayakta dikilip konaya gitmeyi bile özledim, o derece.Helal kardeşim :tiphat: Aynı şeyleri düşünüyoruzGel İzmir'e gel. 2.000 TL rahat rahat yeter sanaAma kuracağın iş önemli. Nokta atışı yap, az risk olsun
 
Cevap: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?Büyükşehir seni yutar kardeşim.

Sen bağı bahçesi olan bir memlekete git. Yaramaz buralar pişman olursun geldigine.
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?peki iş kurmadımda bir normal bir işte çalıştım desek 2000 tl maaş verirler mi ?

bunun cevabını akşama okumak ve sizinle sohbet etmek isterim . malesef işe gitmem gerekiyor. ilgi ve alaka için çok tşkler arkadaşlar. umarım bana yardımcı olursunuz ve beni trye gelmem için motive edersiniz her kötü yanın iyi yanı vardır her iyi yanın kötü yanı vardır Almanyadaki gibi.bir kaç sorum daha olacak iş açma konusunda onuda akşama sorarımSor kardeşim sor, sen bana sor :DBen iş açma konusunda ihtisaslıyımdır. Her türlü proje vardır. Proje adamıyımdır :D
 
Cevap: Türkiye'de yaşamak için kaç para gerekir ?Helal kardeşim :tiphat: Aynı şeyleri düşünüyoruzGel İzmir'e gel. 2.000 TL rahat rahat yeter sanaAma kuracağın iş önemli. Nokta atışı yap, az risk olsun

sağol kardeş aklımdaki iş ile ilgili cevabını akşama verecem. ve fikirlerizide alacam inşallahkalın sağlıcakla
 
Cevap: Türkiye'de Yaşamak İçin Kaç Para Gerekir ?Yalnız Türkiye'de yaşamak için kazanılacak para'nın yanında, çok sağlam bir sinir sistemine de, sahip olmak gerekli.
 
Üst Alt