Türkiye'den Bir Kulübün Yabancı Sermayeye Satılma İhtimali | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Bir Kulübün Yabancı Sermayeye Satılma İhtimali

ajansspor salim manav haberine göre birleşik arap emirlikleri sermayeli kişiler ümraniyespor için devredeymiş, ümraniyespor da yalanlamamış. bu kur ve borçlardan sonra elbet bir kulüp satılacak bunun devamı gelir mi? maddi imkanlar doğrultusunda başarılı olabilirler mi tartışalım

"EN CİDDİ YATIRIMCI DANİMARKALILAR OLDU"

Göztepe'yi basit bir yapıyla yönettiklerini ifade eden Mehmet Sepil, "Dünyadan, birçok değişik ülkeden, Avrupa ve Amerika'dan birçok fonla görüştük. Bu görüşmeler daha profesyonel ve uzun sürüyor. Bunların en çok ilerlemiş olanı Danimarkalı iş insanı Rasmus Ankersen oldu. Birkaç kere Türkiye'ye geldiler. Detaylı incelemelerde bulundular. Bu ilerleyen konuşmalarda sonuç alamadık. Bunun nedeni küme düşmemizdi. Esas sorun ise Süper Lig'de düşen gelirler oldu. Ben bu sistemin içinde kalacaktım. Yüzde 100'üne hiçbir yabancı girmez. Ben 1 ya da 2 yıl başkan kalabileceğimi söylüyordum. Daha çok ortaklık olacaktı. Futbolu onların yöneteceği diğer branşları da benim yöneteceğim bir sistem konuşuluyordu ama olmadı. 5 yıl önce 500 milyon dolar olarak başlayan yayın gelirlerinin geçen sene 150 milyon dolarlara düşmesi fonların Türkiye'ye ve Göztepe'ye olan ilgisini yitirdi. İhale sonuçlarının nasıl sonuçlanacağını yakından takip ettiler. Maalesef geçen sene TL bazında verilen paranın altında bile kalacak anlaşma yapılacak. Ben komisyondaydım ama ihaleyi sonuçlandıramadık. Mevcut yayıncı kuruluşla şu an görüşme halindeler ve bitmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Zor. Böyle bir düşünce olsaydı ilk takım Başakşehir olurdu. Her şey için en ideal takım Başakşehir çünkü.

Ama 1-2 yıl içerisinde muhtemel gibi duruyor.

galatasarayımıza başkan olsam ilk işim takımı satmak olurdu para falanda istemezdim.. borçları kapat kalan ile taraftarımıza süper yıldızlar al derdim.

gs lisesi ile de tüm irtibatımı keserdim.

Üst Alt