Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları

@Taner Dipcik bu başlığa daha önce de yazdım, o dönem neden aklıma gelmedi bilmiyorum ama Türkiye'nin süper, bizim memnuniyetsiz tipler olduğumuz zırvasından dolayı sinirlerim zıpladığı için aklıma gelmedi galiba.

Şöyle bir organizasyon var; European Youth Portal
İşte gidebileceğin ülkeler, şehirler, kurumlar vs tercihte bulunabiliyorsun gayet. Yanlış bilmiyor isem tek gerekliliği 18-30 yaş aralığında olman, dil bilmek gibi bir ön koşulu da yok sadece, online mülakat tarzı bir görüşme oluyormuş son aşamada o arada kendini tanıtman, işte neden gelmek istediğini ifade etmen gibi bir süreç var onları ikna etmen adına o kadar.

Motivasyon mektubu ile başvuru gerçekleştiriyorsun, yine yanılmıyorsam 3-6-12 aylık periyotlarla işte kurum ve duruma göre değişiyor kendin hangisini istiyorsan o paralelde birini tercih edip başvurabilirsin. Kabul edildiğin takdirde, ulaşım ve konaklama masraflarını karşılıyorlar, hayatta kalacağın kadar maddi bir yardım da yapıyor ama tabii bu süreçte resmi olarak bir işte çalışman legal değil. Arkadaşımın arkadaşı bu yolla İspanya'ya gidip, Fransız bir kızla evlenip, oturum izni vs almayı deniyordu en son, başka bir elemanda Macaristan'a gitmişti ama sonra ne oldu bilmiyorum pek yakın değildim kendim de deneyecektim ama işte hem kendi güvenli alanımdan çıkmak hem ailevi bir nedenden ötürü vazgeçtim. Çok zor değil gibi bu organizasyon ile gitmek hatta bunun Güney Amerika versiyonu da vardı ama adını unuttum gitmeyi kafaya koydu isen güzel bir motivasyon mektubu hazırlarsan illa birinden kabul alırsın bence.
teşekkür ederim. bunu kaçırmamam lazım. hemen biriyle evlenirim orda

teşekkür ederim. bunu kaçırmamam lazım. hemen biriyle evlenirim orda
Valla orasını sana kalmış, çalıştığın kurumda iyi ilişkiler kurarsan belki onlar da sana yardımcı olabilir orada çalışma izni vs alırsın yani sonuçta koca bir yıl bir sürü şey yapabilirsin yapmak istedikten sonra şahsen benim motivasyonum yok ama parasız pulsuz biri için en güzel ve net çözüm bu. Güney Amerika daha çok ilgini çekiyor ise Yiğit Can İç diye bir youtuber var yanılmıyorsam o da buna benzer bir organizasyonla gidip, sonra oralarda bulundu uzun bir süre, nasıl gittiğini anlattığı videosu vardı ama kaldırmış sanırım bulamadım, instagramdan iletişime geçersen yardımcı olur bence.

Ateist, Eşcinsel, Sosyalist ve Vegan olduğunuzu tüm bu sebepler yüzünden Türk-İslam Baskısı altında yaşadığınızı; ülkenize karşı hiç bir sevgi beslemediğinizi, verilecek her türlü görevi ifa edebileceğinizi, can-namus-mal güvenliğinizi olmadığınız, istenildiği takdirde tüm kadınlarla el sıkışıp (danimarka şartı), domuz eti yiyebileceğinizi (almanya şartı) ve salip öpebileceğinizi (yunanistan şartı) ikrar ederseniz istanbuldaki herhangi bir batı demokrasi konsolosluğu size her türlü imkanı sağlayarak tahliye ettirecektir... Domuz eti yeyip salip öpmekte sıkıntı yaşamazsanız kadınlarla el sıkışmak zaten sorun olmaz gençler... Yalnız unutmayın domuz eti dışında et yedirmezler, süt içirmezler hadi bunu da geçin de Sabah-Akşam 3 öğün ardınızı dövdürmeniz gerekebilir malum eşcinsel olduğunuzu mütemadiyen ispatla mükellef olacaksınız...Hayırlı cumalar...

Ateist, Eşcinsel, Sosyalist ve Vegan olduğunuzu tüm bu sebepler yüzünden Türk-İslam Baskısı altında yaşadığınızı; ülkenize karşı hiç bir sevgi beslemediğinizi, verilecek her türlü görevi ifa edebileceğinizi, can-namus-mal güvenliğinizi olmadığınız, istenildiği takdirde tüm kadınlarla el sıkışıp (danimarka şartı), domuz eti yiyebileceğinizi (almanya şartı) ve salip öpebileceğinizi (yunanistan şartı) ikrar ederseniz istanbuldaki herhangi bir batı demokrasi konsolosluğu size her türlü imkanı sağlayarak tahliye ettirecektir... Domuz eti yeyip salip öpmekte sıkıntı yaşamazsanız kadınlarla el sıkışmak zaten sorun olmaz gençler... Yalnız unutmayın domuz eti dışında et yedirmezler, süt içirmezler hadi bunu da geçin de Sabah-Akşam 3 öğün ardınızı dövdürmeniz gerekebilir malum eşcinsel olduğunuzu mütemadiyen ispatla mükellef olacaksınız...Hayırlı cumalar...

arastirmis gibisin ustat hurmler

Belki arka dövücüdür?

@Taner Dipcik

Kardeşim yazdıklarını okudum sonuna kadar haklısın,bazıları 2 yıllık mezunu olmandan dem vurmuş ama bu hiç önemli değil İmam Hatip Mezunlarının rahat yaşadığı ülkede 2 yıllık bir mezunun eğitim seviyesi KÜÇÜMSENEMEZ. Özellikle bazı yorumlar gözüme çarptı,bedava çalıştı tecrübe kazandı gibisinden,kimse tutupta seni öyle çalıştırıp o riske girmez. 1-2 tane yoruma saçma sapan örneklere aldırış edip hayallerinin peşini bırakma

Benimde eğitim hayatında ilk önce önlisans mezuniyetim vardı sonrasında üstünü tamamladık lisansı aldık dgs ile ama lanet olsun yapmasaydım keşke. Şöyle düşün sahibinden sitesinde araba ilanı arıyosun ne kadar çok filtre koyarsan o kadar az ilan sayısı oluyor,iş ararkende böyle ne kadar üstün mezuniyetin olursa iş olanağı düşüyor,sırf bunun farkına varmamla birlikte mesela yüksek lisanstan vazgeçtim ve kararlıyım bu konuda. İş koluna gelince tamamen berbat şartlar,bitmek tükenmek bilmeyen istekler. O söylenenler varya kendini yetiştirmenle alakalı onların hepsi hikaye. Özel sektör bir işte patron yalakalığı diye bir gerçek vardır senden önce oradaki mühendis patronun yalakasıysa sen ağzınla kuş tutsan nafile.

Patron konusuna gelince,onun tek düşüncesi öküz gibi çalış,yetersiz kaldığını beyan etsin devamlı(bunu oturup konuşunca motive olarak söylediğini zannediyor birçoğuda),düşük maaş politikası.. Niye biliyor musun ? Çünkü onların gözünde sen yoksan bir başkası var..

Bunun bu hale gelmesinin en büyük nedeni eğitim sistemi. Bugün ülkede herhangi bir mühendislik programında üniversiteler yılda ortama 1 bölümden 10.000 mezun veriyor karşılığında yıllık istihdam 2000 geçmez,Mahalle başı özel üniversite dolu. Daha çok görürüz mühendis,öğretmen olupta işsizlikten polis,subay olanları.

Biraz fazla konuştum,kısaca sen buradaki kan emici vizyonsuzlara aldırma bunlar biat ederek bi kulaklarının arkasını düzdürmediği kalmış oda yakındır.

Hayallerinin peşinden aynı kararlılıkla koş

nihayet hayallerim gerçek olma yolunda ilerliyor.
kanadan yazılım firmasına teklif sunmuştum

online mülakat yaptık, şimdilik güzel geçti
almanyadan havayolu şirketinin mülakatına katıldım.
abd'de ev, bahçe ve muhitleri yenileyen inşaat ve restorasyon şirketiyle mailleşme sonucu bir takım taahhütler verdik karşılıklı.

almanya değil de, kanada veya abd arasında seçim yapmam gerekecek. 2020 ocak-şubat gibi başlamış olurum diye düşünüyorum. dışarda1 bardak çay içecek para bulamazken şuan abd ve kanada arasında seçim yapma noktasındayım.

allah türkiyeden kurtulmak isteyen tüm yoldaşlarıma yardımcı olsun, inandığı inanmadığı kitaba peygamberin yüzü suyu hürmetine ömrü ve gençliği bir grup ihtiyar imam hatipli tarafından hiç edilen bu gençlerin yüzüne baksın da yaşayamadıkları gençliğin acısını 30larından sonra güzel bir hayat yaşayarak geçirsinler.

türkiyeden kurtuluyor olmak bile rüya gibi, allah isteyen herkese nasip etsin bu mutluluğu

abd'de ev, bahçe ve muhitleri yenileyen inşaat ve restorasyon şirketiyle mailleşme sonucu bir takım taahhütler verdik karşılıklı.

almanya değil de, kanada veya abd arasında seçim yapmam gerekecek. 2020 ocak-şubat gibi başlamış olurum diye düşünüyorum. dışarda1 bardak çay içecek para bulamazken şuan abd ve kanada arasında seçim yapma noktasındayım.

allah türkiyeden kurtulmak isteyen tüm yoldaşlarıma yardımcı olsun, inandığı inanmadığı kitaba peygamberin yüzü suyu hürmetine ömrü ve gençliği bir grup ihtiyar imam hatipli tarafından hiç edilen bu gençlerin yüzüne baksın da yaşayamadıkları gençliğin acısını 30larından sonra güzel bir hayat yaşayarak geçirsinler.

türkiyeden kurtuluyor olmak bile rüya gibi, allah isteyen herkese nasip etsin bu mutluluğu

Tebrikler. Çalışanların sosyal hakları ve kolay vatandaşlık edinme açısından araştırıp ona göre seçim yapardım sizin yerinizde olsam.

Karşılıklı taahhüt derken üstat? Sen tamam da onlar sana neyin taahhüdünde bulundu ki????

Tebrikler. Çalışanların sosyal hakları ve kolay vatandaşlık edinme açısından araştırıp ona göre seçim yapardım sizin yerinizde olsam.

çok bilgim yok ama görünene göre kanada'da daha insancıl koşullarda yaşamak mümkün. yani devletin bütçesi mümkün olduğunca herkese eşit şekilde dağıtılmaya çalışılmış. ama abddeki durum çok daha farklı, abdde çalışıp iyi iş yaptığında yükselip para kazanmak çok daha kolay oluyor. işini iyi yaparsan korkunç paralar kazanmak mümkün.

daha sakin ama insancıl hayat için kanada
daha çok para daha çok çalılma için abd seçenekleri daha makul

Bu firmalarla nasil baglanti kurdun, basvuru sureclerini yazar misin? Ornek olur isteyenler icin

Karşılıklı taahhüt derken üstat? Sen tamam da onlar sana neyin taahhüdünde bulundu ki????

oraya gelecek hiç bir şekilde param olmadığını, uçak bileti dahil alacak kadar ekonomik durumum olmadığını belirttim yetkiliye, önce bir kişi vardı daha sonra konferansa diğer katılan yetkili bunun sorun olmayacağını ve kendilerinin çalışma iznini ilk ay konaklama ve ulaşım masraflarını karşılayacaklarını söylediler

Bu firmalarla nasil baglanti kurdun, basvuru sureclerini yazar misin? Ornek olur isteyenler icin

indeed yoluyla başvurdum. daha sonra şirket yetkilisi benimle temasa geçerek, e mail skype gibi iletişim kanallarımı talep etti. görüşme ayarlayacağını söyledi. daha sonra benden kariyerime ya da daha önce yapmış olduğum çalışmalara dair dökümler istediler. ben de onlara yaptığım 3 boyutlu çizimleri yolladım. çok beğendiklerini söylediler görüşmede, nasıl öğrendiğimi falan sordular. daha çok arkadaşla konuşur gibi bir ortamdı aşırı resmi değildi. ben de okulda temelini attığımı ama işsiz olduğum için bol bol çizim yaparak geliştirdiğimi söyledim evde kendi kendime. aynı şekilde dilimi de bu şekilde geliştirdiğimi söyledim. ülkemdeki işsizliğin tek faydası evde kendimi geliştirmek diyerek espri yaptım güldüler.

şirket bi oyun ya da bir kaç oyun ve animasyon firmalarının alt yüklenicisi gibi bir konumda anlasığım kadarıyla. onlara çizimler modelleyip yazılımlarını istekleri doğrultusunda yazıyorlarmış

bir süredir forumda doğru düzgün aktif değildim. sancılı bir süreç oldu ama sonu büyük ihtimal mutlu bitecek gibi. yine de her şey %100 tamam değil, ama büyük oranda oldu gibi.

Üst Alt