Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları

yallah arabistana ile ilgili görsel sonucu

Ülkemizi beğenmeyenler varmış

Yaşını bilmiyorum renktaşım. Senin o dediğin yolda gidiyorum şu an zaten mecbur olduğum için; gelgelelim YL yaparak 3000 lira alıyorum vasıfsız patron sekreteri 4500 lira. Çoğu yerde böyle, sen şanslı olansın %4-5 lik kısıma giren.
Her iş yeri tabiki aynı değil, kurumlar da çoğu şey tabiki farklılık gösterir. İnsan istedikten sonra başaramayacağı birşey yok. Teknoloji benim en uzak olduğum yerdi, şöyle anlatayım ilk maili mi belki bu iş yerin de attım. Harfleri klavye de ararken şimdi 10 parmak yazabiliyorum. Ev de yazıcıyı eşim kurarken yazıcı reyonunda işe başladım. Sürekli çabalayarak bir çok şeyin üstesinden geldim. Ben çalıştıkça bir çok kapı açıldı. Benim inancıma göre de herşey yolunda gidiyor çok şükür.

o senin hissiyatların ama, herkesin hissi bir değil.

dilime güveniyorum. daha doğrusu ingilizcede iddialıyım almanca için öyle bir şey yok. b1 bile değilim almancada ama hedefim b seviyesine yükselmek.

diğer dediklerini bilmem de ben ince belli bardak görsem senin gibi hissetmem, belki ben koşarak kaçarım ve senin gibi ağlamam. aidiyet gelecek diye bir şey yok. bu bizim yapımızla alakalı, o yüzden senin gibi hissetmeyeceğimi temin ederim

Ince belli cay bardagi gordugumde milliyetci duygularim kabardigi icin aglamadim.. Annemin hazirladigi kahvaltilari hatirladim.. dost meclislerini hatirladim. Ilk sevgilimle ictigim cayla yedigim tostu hatirladim.. ama bunu bana ne guney amerikanin Cuba libresi hatirlatti ne rusyanin votka bardagi ne arjantin bira ne alman birasi.. ince belli bardakti.. cok dindar da olsam ateist de olsam milliyetci de olsam koministte de olsam o bardak bu cografyanin.. hepimiz o bardaktan ictik..
Bilmem anlatabildim mi..

Yine de sen bilirsin tabi.. zaten insallah kendini gelistirip yurtdisina gidersin.. orda sana hatirlatirlar Turk oldugunu merak etme. Insallah da cok basarili olursun,guzel bi hayatin olur. Tum kalbimle dilerim

Ince belli cay bardagi gordugumde milliyetci duygularim kabardigi icin aglamadim.. Annemin hazirladigi kahvaltilari hatirladim.. dost meclislerini hatirladim. Ilk sevgilimle ictigim cayla yedigim tostu hatirladim.. ama bunu bana ne guney amerikanin Cuba libresi hatirlatti ne rusyanin votka bardagi ne arjantin bira ne alman birasi.. ince belli bardakti.. cok dindar da olsam ateist de olsam milliyetci de olsam koministte de olsam o bardak bu cografyanin.. hepimiz o bardaktan ictik..
Bilmem anlatabildim mi..

Yine de sen bilirsin tabi.. zaten insallah kendini gelistirip yurtdisina gidersin.. orda sana hatirlatirlar Turk oldugunu merak etme. Insallah da cok basarili olursun,guzel bi hayatin olur. Tum kalbimle dilerim

orası cennet demiyorum neyle karşılaşacağımı da biliyorum. ırkçılık olacak ama her daim değil. burda da ırkçılık olmasa da aşağılanma oluyor sonuçta. ben hiç bir şekilde münakaşa yapmıyorım. birisi bana tepki gösterirse zaten herhangi bir tepki vermem. ben de duygu yok. sinirlenmem istesem de yapamam. ırkçılık yapan boş konuştuğuyla kalır.

ince belli bardağa gelince, o zaten benim için bir şey ifade etmiyor. bırak ince bellisini bir yerde türk bayrağı görsem bile duygulanmam.

ben aynı evi yıllarca paylaştığım arkadaşımı sildim, ondan öncede sildiklerime karşı, bana demişti ki çok kolay adam siliyorsun böyle yapma. işte en son kendisini de sildim. çünkü normal insan gibi duygu beslemiyorum. bir de soğumak soğumak diyor insanlar. 3 gün sonra bakıyorsun soğuduğu kişiyle beraber.

bendeki soğumakta değil, kararmak. ben kararınca bir daha bir anlam ifade etmiyor. devletim bayrağım dinim benim için anlamı yok.

türkiyeden nefret bile etmiyorum, artık düşün türkiye benim için ne demek. nefret bile bir yandan değer verdiğin ve hayal kırıklığı beslediğin bir şeye karşı olur. nefret bile yok bu ülkeye karşı. nefret olduğu zaman bi hayal kırıklığı ve az da olsa sevgi saygı olur. karşılığı olmayan bi anlam olur. türkiye, benim nefret hissiyatı bile beslemeyeceğim bi form. içimde bi karşılığı yok yani. dışarda yürürken gördüğün milyonlarca kum tanesi gibi. ya da asfalttaki bi çakıl taşı. bi anlamı yok. kelime ile ifade etmesi zor, hiçlik işte

Bakiyorumki din, ulke ve milleti sevmemek forumca kabul gorulup tartismaya acilmiyor. Saygi ile karsilaniyor.

Bende bir dogma buyume gurbetci olarak vatanimi, milletimi ve dinimi sevip kutsadigimi belirtmek isterim. Heryerde gururla Turk olduğumu belirtmek isterim. Bunda utanilacak tirsacak birsey yoktur. Bilakis.

--

Türkiyeyi bukadar seviyorsan dön ozaman replikleri loading. Niyetimde oldugunu belirtmek isterim

Bakiyorumki din, ulke ve milleti sevmemek forumca kabul gorulup tartismaya acilmiyor. Saygi ile karsilaniyor.

Bende bir dogma buyume gurbetci olarak vatanimi, milletimi ve dinimi sevip kutsadigimi belirtmek isterim. Heryerde gururla Turk olduğumu belirtmek isterim. Bunda utanilacak tirsacak birsey yoktur. Bilakis.

--

Türkiyeyi bukadar seviyorsan dön ozaman replikleri loading. Niyetimde oldugunu belirtmek isterim
Türkiye de milyonların yaşadığı zorlukları yaşa belki anlarsın millet neden böyle düşündüğünü. Yurt dışında böyle senin gibi konuşmak çok kolaydır. Euroları birikip sonra Türkiye'ye dönünce de hayat sana güzel tabiki.

Evet 1 senedir işsiz olan bi inşaat mühendisi olarak tavsiyelere açığım ülkeden kaçmak için. 27 Eylül de tecili bozuyorum mümkünse o zamana kadar gerçekleştirebilecek olayım :D

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harbi mi yav benim de bi sene oldu. geçen yine bu konuyu konuşurken 1 sene işsiz olunur mu diyenler vardı. tembellik iması edildi, ne diyorsun bu duruma tembeliz ondan mı işsiziz, yoksa inanç eksikliğinden mi işsiziz. inanırsak yarın iş teklifi alır mıyız :D

harbi mi yav benim de bi sene oldu. geçen yine bu konuyu konuşurken 1 sene işsiz olunur mu diyenler vardı. tembellik iması edildi, ne diyorsun bu duruma tembeliz ondan mı işsiziz, yoksa inanç eksikliğinden mi işsiziz. inanırsak yarın iş teklifi alır mıyız :D
Valla ben inşaat mühendisi sıfatıyla 1 sene boyunca bir tane bile iş bulamadım ne maaş aradım ne şehir ne çalışma koşulu. Önümde askerlik olduğu ve çok genç olduğum için mesleğim dışındaki işlerde çalışmak istemedim ki hala da istemiyorum. Askerlik dönüşü kendi mesleğimle ilgili iş bulamamaya devam edersem artık ne iş olursa yapıcaz yapacak bişey yok.

Hali vakti yerinde olanlar için atıp tutması kolay ama 4 sene boyunca emek verip okuduğum bölümün bana kazandırdığı sıfatı kullanarak para kazanmak ve o şekilde yaşamak isterim. Bunu kimse anlamıyor maalesef git bekçi ol 4 bin lira alırsın mis gibi maaş diyorlar ama benim derdim o değil ki.

Almanya için konuşabilirim sadece..

Tembel olmayıp İyi araştırma yapıldığı vakit çok iyi yerlere gele bilir. Baya destek veriyor Almanya hükümeti bu aralar meslek sahibi olma konusunda. Ha gelip oturduğum yerden herşey olur derse kişi bir şeyde olmaz.
Bir üniversite ögrencisi ariyordu belediyenin en büyük sirketi ve basvuru yaptim, beni aldilar. Tek basvuran da ben degildim elbette. Hemen 1 hafta sonra aradilar imzalari atalim eger hala istiyorsaniz diye. Ve 6 kisilik ekibe ben dahil oldum. Koca firmada 200 calisan varsa 5 türk yoktur. Yani ufak bir pozisyon olsa da bir Türk'ü tercih ettiler. Yer yer irkcilik olabilir ama alim yapan insanlarin görüsü önemli. Ve cogu, ben inaniyorum ki hakkaniyetli alim yapiyor. Fetö ve benzer örgütlerin referansiyla is tutamazsin burada.

--

Türkiye'de yaşayan anlar sıkıntıları, mevzu maddi değil sadece, maneviyat boyutu da var. Şehirleri kalabalıklaştırdılar, insanları umursamazlaştırdılar, yolda biri ölse kimse dönüp bakmayacak seviyeye geldi.

Her gün bir olay, taraf olmazsan bertaraf oluyorsun, muhalif olsan terörist oluyorsun, insanlar ağzını açmaya korkar oldu.

O yüzden geçin bu işkembeden lafları. Biz yaşadık gençliğimizi bu ülkede; insanlar bahsettiğin noktalara bir günde gelmiyor.

Valla ben inşaat mühendisi sıfatıyla 1 sene boyunca bir tane bile iş bulamadım ne maaş aradım ne şehir ne çalışma koşulu. Önümde askerlik olduğu ve çok genç olduğum için mesleğim dışındaki işlerde çalışmak istemedim ki hala da istemiyorum. Askerlik dönüşü kendi mesleğimle ilgili iş bulamamaya devam edersem artık ne iş olursa yapıcaz yapacak bişey yok.

Hali vakti yerinde olanlar için atıp tutması kolay ama 4 sene boyunca emek verip okuduğum bölümün bana kazandırdığı sıfatı kullanarak para kazanmak ve o şekilde yaşamak isterim. Bunu kimse anlamıyor maalesef git bekçi ol 4 bin lira alırsın mis gibi maaş diyorlar ama benim derdim o değil ki.

İmza atıp geçsen en az 10 k kazanırdın bir senede

İnşaat mühendislerinin 4 imza yetkisi yok mu firmalarla anlaşsan sana yakın yerde olanlarla arada bir kontrole gidersin sadece.Böyle yapan çok

--

Oradan sevmek guzel, ben de severim 1 ay burada krallar gıbı tatil yapip sevmeyi. Arkadas da oyle sevmek istiyor zaten

Türkiye'de yaşayan anlar sıkıntıları, mevzu maddi değil sadece, maneviyat boyutu da var. Şehirleri kalabalıklaştırdılar, insanları umursamazlaştırdılar, yolda biri ölse kimse dönüp bakmayacak seviyeye geldi.

Her gün bir olay, taraf olmazsan bertaraf oluyorsun, muhalif olsan terörist oluyorsun, insanlar ağzını açmaya korkar oldu.

O yüzden geçin bu işkembeden lafları. Biz yaşadık gençliğimizi bu ülkede; insanlar bahsettiğin noktalara bir günde gelmiyor.
:tbr:

arkadaşımın teki de estonyaya gidiyor. onun arkadaşı var fatih o gitti önden geçen sene. şimdi askerliği de duruyor bakaya durumdayken yurtdışına çıkabiliniyor mu yav?

gerçi varsın çıksın. bir daha yaşamayacağı ülke için 6 ay tuvalet temizlemesi mantıksız zate

Her olayin ortalama ömrü 2-3 gün o da belki Twitter'da gündem olursa. Insanlar ölüyor, kadinlara ve cocuklara kötü seyler yapiliyor ama hic kimse buna karsi bir sey yapmaya tenezzül etmiyor. Varsa yoksa makam, mevki, aman basima bir sey gelmesinciler.

Üst Alt