Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları

almanya'da 600 bin kişilik istihdam ha.

şartları türk gencine göre ağır biraz.

almanca b1 istiyorlar sanırım
6 aylık iş bulma süresi veriyorlar sana, ama o sürede aylık 750 euro paran olması lazım.

5000 euro civarı ediyor o da. yaklaşık 30 bin tl
tabi alman bankasına yatırman gerek onu da. bu para senin o 6 aylık iş bulma döneminde kullanacağın para.

daha sonra iş başvuruları ve mülakatlar. üstelik bu 600 binlik istihdam tüm dünya için geçerli. sadece türkiye değil. aslında iyi bir şans, biraz almanca ve 30 bin tl para ile denemeye değer. bedelli askerlik parası kadar. ocak 2020de thmini alım başlayacak diyorlar ama net değil daha.

arkadaşlar

asırlar boyunca küffar ile savaşmış , bugün yaşadığımız bu kutsal toprakları rabbimizin lûtfüyle bizlere miras bırakmış, türk'ün şanlı bayrağını viyanalardan tebrizlere kadar dalgalandırmış olan ejdadımız hakkında konuşur iken kullandığımız ifadelere lütfen dikkat edelim...

zira malumunuzdur türkiyemizin , özellikle ak parti iktidarı ile birlikte yeniden şahlanarak , içe değin işlemiş o kemalist prangalardan da özgürleşmesiyla DEVLET-İ ALİYYE dönemindeki gücümüz ve kudretimize yeniden erişmemizin arefesinde, türk'ün o düşmanlarına şer saçan fetih bayrağının tekrardan viyanalara , hatta bu kez hünkar-ı cumhur'un önderliğinde belki daha da ötelere; madridlere, londralara taşınacağı bu süreçte , asil osmanlı soyunun allahın izniyla bizlere mirası olan o ebedi rabia'ya yönelik ifadelerin, korku ve saygıyle karışık bir iman ve tevazu barındırmalarına özen göstermeliyiz.

ma'mafih;

osmanlı yeniden kuruluyor ve küffar korkudan tir tir titriyor! işte şimdilerle gördüğümüz ülkemizden kaçma girişimleri de bununla ilgilidir, ama beyhude. çünki; türkler geliyor!

Arkadaslar. Yapi Denetimlere imza atip havadan para almak yerine kendinizi gelistirsenize..
Insaat muhendisleri.. kaynak muhendisligi sertifikasi alin.. iskele muhendisligi diye bisey var duydunuz mu bilmiyorum.. Giydirme cephe isinde turk firmalari inanilmaz yerlere geldiler hemen hemen hepsinin Ingiltere de Fransa da ABD de isleri ve ofisleri var. Gidin CV birakin 6 ay asgari ucretle calisin bakalim 4 yillik diplomadan daha degerli oluyor mu olmuyor mu. Ulan 10 yil once biri bana bunlari dicekti aah ahhh... 4 yil okul okudumla olmuyor artik..
Yav kaynak mühendisliği sertifikası almak 25 bin lira o kadar kolaymış gibi yazıyorsunuz ki her şeyi hayret ediyorum. Yukarıda keyfi yerinde olan bol keseden atıp tutuyor demiştim ya bunun canlı örneği işte şu atılan mesaj.

Ben her yere CVmi bıraktım bırakabileceğim bana dönüş yapacağınızı düşündüğünüz yer varsa söyleyin lütfen oraya da bırakayım.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaslar. Yapi Denetimlere imza atip havadan para almak yerine kendinizi gelistirsenize..
Insaat muhendisleri.. kaynak muhendisligi sertifikasi alin.. iskele muhendisligi diye bisey var duydunuz mu bilmiyorum.. Giydirme cephe isinde turk firmalari inanilmaz yerlere geldiler hemen hemen hepsinin Ingiltere de Fransa da ABD de isleri ve ofisleri var. Gidin CV birakin 6 ay asgari ucretle calisin bakalim 4 yillik diplomadan daha degerli oluyor mu olmuyor mu. Ulan 10 yil once biri bana bunlari dicekti aah ahhh... 4 yil okul okudumla olmuyor artik..
Maalesef öyle kaynak mühendisliği sertifikası olmak kolay değil reis, ciddi bir maddi külfeti var. Her şey gibi artık bu da ticarete döküldü zaten bu işi elinde tutan maddi açıdan rahat olanlar alıyor sertifikasını da kazan kazan oluyor adam için

Ama piyasaya yeni çıkmış "asgari ücretle" bile doğru düzgün iş bulamayan işi kabul etse de büyük ihtimalle mavi yaka olarak çalışacak birisine gidip kaynak mühendisliği sertifikası al demek çok kolay değil reis, adamın cebinde o sertifikayı alacak parası olsa ilk önceliği yurt dışına çıkmak olurdu

orası cennet demiyorum neyle karşılaşacağımı da biliyorum. ırkçılık olacak ama her daim değil. burda da ırkçılık olmasa da aşağılanma oluyor sonuçta. ben hiç bir şekilde münakaşa yapmıyorım. birisi bana tepki gösterirse zaten herhangi bir tepki vermem. ben de duygu yok. sinirlenmem istesem de yapamam. ırkçılık yapan boş konuştuğuyla kalır.

ince belli bardağa gelince, o zaten benim için bir şey ifade etmiyor. bırak ince bellisini bir yerde türk bayrağı görsem bile duygulanmam.

ben aynı evi yıllarca paylaştığım arkadaşımı sildim, ondan öncede sildiklerime karşı, bana demişti ki çok kolay adam siliyorsun böyle yapma. işte en son kendisini de sildim. çünkü normal insan gibi duygu beslemiyorum. bir de soğumak soğumak diyor insanlar. 3 gün sonra bakıyorsun soğuduğu kişiyle beraber.

bendeki soğumakta değil, kararmak. ben kararınca bir daha bir anlam ifade etmiyor. devletim bayrağım dinim benim için anlamı yok.

türkiyeden nefret bile etmiyorum, artık düşün türkiye benim için ne demek. nefret bile bir yandan değer verdiğin ve hayal kırıklığı beslediğin bir şeye karşı olur. nefret bile yok bu ülkeye karşı. nefret olduğu zaman bi hayal kırıklığı ve az da olsa sevgi saygı olur. karşılığı olmayan bi anlam olur. türkiye, benim nefret hissiyatı bile beslemeyeceğim bi form

Borderline personality disorder with
Türkiye de milyonların yaşadığı zorlukları yaşa belki anlarsın millet neden böyle düşündüğünü. Yurt dışında böyle senin gibi konuşmak çok kolaydır. Euroları birikip sonra Türkiye'ye dönünce de hayat sana güzel tabiki.

Genelleme yapiyorsun suan. Milletin yasadigi zorluk diyorsun. Benim yurtdışında yasadigim hayat hakkinda bir fikrin olmadan yorum yurutup yargiliyorsun. Olmuyor.

Ben ulkemi seviyorum.

Türkiye'de yaşayan bir insanın yabancı bir ülkede yaşamak istemesi doğal değil mi? Bunun işsiz olup olmamakla ya da kendini geliştirmekle bile alakası yok. Burada adam 30 yıl çalışıp alacağı bir arabayı yabancı ülkede belki 1 yılda alıyor. Bu adamın bunu istemesi doğal değil mi? Bence sorun bu iki ülke arasındaki farkın bu kadar çok olması ve bu farkın olmasını sağlayanlarda.

Ülkede 1 araba alıyorsun 1 tanede devlete alıyorsun peki bu devlet ne yapıyor senin hiçbir hakkına saygı göstermiyor e burada nankörlük var. Bunu 2 insan olarak düşünün hanginiz böyle nankör bir insanla hayatına devam etmek ister.

Vatan,millet sevgisi ayağına bir ton gencecik insan ölüyor bu ülkede kimler için hangi amaç için. Düşünün bir çocuğunuz oluyor ona zarar gelmesin diye üstüne titriyorsunuz ve sözde vatan,millet için toprağa gönderiyorsunuz. Allah aşkına vatan millet mi kalmış satılmadık yer kalmamış. Bu adam neyin sevgisini hissedecek buraya, İstanbul boğazına bakan bir bir toprağın hasretini hissetse o bile yabancıya satılmış. Vatan,millet edebiyatı yapanların çocuklarına bakıyorsunuz hiç biri askere bile gitmiyor ve Türkiye'de bile yaşamıyor. Böyle bir ortam da yemişim vatan sevgisini. Öncelikle devlet olarak sen bir insana temel haklarını sağla o insan zaten sana saygı ve sevgi duyar. Önceden atalarımız bir amaç uğruna savaşmış,ölmüş ama şimdi ne uğruna öldüğün bile belli değil. İnsanlar mevcut yapı ile bu ülkede bunaldı artık, zaten yolunu bulan durmuyor gidiyor.

Maalesef öyle kaynak mühendisliği sertifikası olmak kolay değil reis, ciddi bir maddi külfeti var. Her şey gibi artık bu da ticarete döküldü zaten bu işi elinde tutan maddi açıdan rahat olanlar alıyor sertifikasını da kazan kazan oluyor adam için

Ama piyasaya yeni çıkmış "asgari ücretle" bile doğru düzgün iş bulamayan işi kabul etse de büyük ihtimalle mavi yaka olarak çalışacak birisine gidip kaynak mühendisliği sertifikası al demek çok kolay değil reis, adamın cebinde o sertifikayı alacak parası olsa ilk önceliği yurt dışına çıkmak olurdu

Bunun degisik yollari da var.. arastirmak lazim,merak eden varsa ozel.mesajla.bilgi isteyebilir.
Ayrica by sadece bir ornekti reis. Keyfi yerinde olmak ilgisi de yok. Bugun keyfim yerindeyse eger bi tarafimi yirttigim icindir. Babam.armator degil, hem calistk hem okuduk.. ben yeni mezun yaslardayken yol gosterenimiz de yoktu torpilimiz de.. biraz yol gostereyim az biraz tecrubeli bi abiniz olarak dedim ama hata etmisiz.. imza atip Kpss kasmaya devam..

Bu konuda cokca kafa yoran birisi olarak arastirmalarima ve tecrubelerime dayanarak birkac sey soylemek istiyorum. Bahsedecegim konular universite mezunu bir genc icin gecerlidir.

İlk olarak hepimiz sosyal haklarimiza deger veren, rahat ve guvende yasamamizi guvence altina alabilecek bir ulkede yasamak isteriz. Genel olarak baktigimizda bu ulkeler bati/kuzey/orta/guney avrupa ulkeleri, kuzey amerika ulkeleri ve uzak dogu ulkeleri.

Simdi gelelim bu ulkelerin, kendi ulkelerinde yasamak isteyen (oturma izni+calisma izni+sosyal guvence) yabancilardan neler istediklerine. Aslinda bu konuya bakislari cok basit. Bu ulkelerin cogu, ulkelerine faydali olabilme potansiyeli olan herkese kapilarini aciyor.

Tam olarak burada Turk genclerinin cogunun onune dev bir engel cikmis oluyor. Cunku gerek aldigimiz egitim gerekse kulturumuzun sonucu olarak gitmek istedigimiz ulkeyi ileri goturecek vasiflarin coguna sahip olamiyoruz. Ornegin Turkiye'nin ortalama bir universitesinden mezun olan ortalama bir ogrenciyi ele alalim. Universite hayati boyunca derslerini zor bela ortalama notlarla vermis, (derslerin zorluk derecesi dunya ortalamasinin cok altinda olmasina ragmen) en azindan 1 tane bile sosyo-kulturel etkinlige katilmamis, dogru duzgun 2. dili olmayan, bolumu disinda hayatin herhangi bir alaniyla ilgili en ufak bir okuma bile yapmamis ogrenciler yetistiriyoruz malesef. Durum boyle olunca da iki tarafli bir cikmaza giriyoruz. Ogrenci yabanci ulkede calisabilmek icin gereken ozguvene ve donanima sahip olamiyor. Yabanci ulke ise ogrencinin kendisini ileri tasiyabilecek potansiyeli olmadigini gordugu icin ogrenciyi reddediyor.

Sozun ozu su ki kendinizi ne kadar gelistirirseniz hem istediginiz hayati yasama sansiniz hem de uygarligi ileri goturme sansiniz artar.

Türkiye'de yaşayan anlar sıkıntıları, mevzu maddi değil sadece, maneviyat boyutu da var. Şehirleri kalabalıklaştırdılar, insanları umursamazlaştırdılar, yolda biri ölse kimse dönüp bakmayacak seviyeye geldi.

Her gün bir olay, taraf olmazsan bertaraf oluyorsun, muhalif olsan terörist oluyorsun, insanlar ağzını açmaya korkar oldu.

O yüzden geçin bu işkembeden lafları. Biz yaşadık gençliğimizi bu ülkede; insanlar bahsettiğin noktalara bir günde gelmiyor.

Anlamiyorum, ulkemi seviyorum diyince neden boyle yazmayi uygun goruyorsunuz? Obur arkadas negatif yazinca kabul goruyor fikri. Benim fikrimede saygi göstermenizi temenni ediyorum. Seviyorum ulkemi. Yalniz olmadigimada inanmak istiyorum.

Evet, ulkemizin durumu suan zor. Lakin sevgi ve tutkumu köreltmeyecektir. Ne mutlu Türküm diyene diyorum.

Türkiye'de yaşayan bir insanın yabancı bir ülkede yaşamak istemesi doğal değil mi? Bunun işsiz olup olmamakla ya da kendini geliştirmekle bile alakası yok. Burada adam 30 yıl çalışıp alacağı bir arabayı yabancı ülkede belki 1 yılda alıyor. Bu adamın bunu istemesi doğal değil mi? Bence sorun bu iki ülke arasındaki farkın bu kadar çok olması ve bu farkın olmasını sağlayanlarda.

Ülkede 1 araba alıyorsun 1 tanede devlete alıyorsun peki bu devlet ne yapıyor senin hiçbir hakkına saygı göstermiyor e burada nankörlük var. Bunu 2 insan olarak düşünün hanginiz böyle nankör bir insanla hayatına devam etmek ister.

Vatan,millet sevgisi ayağına bir ton gencecik insan ölüyor bu ülkede kimler için hangi amaç için. Düşünün bir çocuğunuz oluyor ona zarar gelmesin diye üstüne titriyorsunuz ve sözde vatan,millet için toprağa gönderiyorsunuz. Allah aşkına vatan millet mi kalmış satılmadık yer kalmamış. Bu adam neyin sevgisini hissedecek buraya, İstanbul boğazına bakan bir bir toprağın hasretini hissetse o bile yabancıya satılmış. Vatan,millet edebiyatı yapanların çocuklarına bakıyorsunuz hiç biri askere bile gitmiyor ve Türkiye'de bile yaşamıyor. Böyle bir ortam da yemişim vatan sevgisini. Öncelikle devlet olarak sen bir insana temel haklarını sağla o insan zaten sana saygı ve sevgi duyar. Önceden atalarımız bir amaç uğruna savaşmış,ölmüş ama şimdi ne uğruna öldüğün bile belli değil. İnsanlar mevcut yapı ile bu ülkede bunaldı artık, zaten yolunu bulan durmuyor gidiyor.

Ben yurtdisinda calismayin yasamayin demiyorum.. ben de yurt disinda calisiyorum.. genclerin istemesi de gayet dogal..
Demek istedigim diplomam varla olmuyor..olmayacak.
Yurtdisinda cvlerin nasil degerlendirildigini biliyorum. O yuzden gunceli yakalayin demek istiyorum. Bunlari parasiz ya da mutevazi butcelerle yapma imkani var..
Vay arkadas ne cok yanlis anlamaya musaitmissiniz ya.
Benden yana bu kadar.. insallah herkes istedigi yerde istedigi gibi yasar

Bunun degisik yollari da var.. arastirmak lazim,merak eden varsa ozel.mesajla.bilgi isteyebilir.
Ayrica by sadece bir ornekti reis. Keyfi yerinde olmak ilgisi de yok. Bugun keyfim yerindeyse eger bi tarafimi yirttigim icindir. Babam.armator degil, hem calistk hem okuduk.. ben yeni mezun yaslardayken yol gosterenimiz de yoktu torpilimiz de.. biraz yol gostereyim az biraz tecrubeli bi abiniz olarak dedim ama hata etmisiz.. imza atip Kpss kasmaya devam..
Reis sıkıntı şu 12 senenin üzerine 4 yıl İnşaat Mühendisliği okumuş başarıyla mezun olmuş bir adam neden İnşaat Mühendisliği yapamıyor da Kaynak Sertifikası almak veya senin dediğin bir başka yol olan İskele Mühendisliği yapmak zorunda bırakılıyor ki bu memlekette ? bu adamın elindeki İnşaat Mühendisliği veya başka bir Mühendislik diploması neden o sertifikalardan daha değersiz hale geldi

Bizim burada tartıştığımız şey de bu yoksa ben Kaynak Mühendisi sertifikası olan veya İskele Mühendisliği yapan adam bir yerlere gelemez demiyorum para kazanmanın bin bir türlü yolu vardır elbet, sen bir tarafını yırtmadın, buraya hak etmeyerek geldin demiyorum bizim derdimiz bambaşka

Yol göstermek böyle olmuyor git kaynak mühendisliği sertifikası al git iskele mühendisi ol diyorsun. Hadi bugün iskele mühendisi olmak istiyorum diyince olunuyor mu sanki? İskele mühendisliği ciddi tecrübe ve sorumluluk isteyen bi iş ki ben yine de iskele mühendisi arayan yerlere başvurdum ama hiç biri geri dönmedi çünkü 3 5 senedir bu işi yapan insanları arıyorlar benim gibi tecrübesiz yeni mezunları değil. Elle tutulur bi fikrin varsa, kendimi geliştirebileceğim iş bulmamı kolaylaştıracak bi fikrin varsa, başvurabileceğim bildiğin bi ilan bi şirket varsa duymak isterim gerçekten. Ama onun dışında böyle kulaktan dolma bilgilerle atıp tutunca yardımcı olmak veya yol göstermekten ziyade insanın sinirini bozuyorsunuz sadece.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yurt dışına giden Bilgisayar mühendisliği / programcılığı mezunu arkadaşlarım yaptıkları ya da katkıda bulundukları projelerinden ve iş deneyimlerinden bahsettikleri, github profillerini de içeren birer Linkedin sayfası açtılar. Linkedin üzerinden yurt dışı firmalarına bolca iş başvurusu yaptılar. Uzun ve sancılı süreçler sonrası hepsi kendisine gidecek bir yer buldu. Sancılı dememin sebebi mesela örnek vereyim uzun bir Skype görüşmesinin üzerine teknik mülakatını da geçtikten sonra aa biz sizin AB vatandaşlığınız var zannetmiştik deyip iş teklifini geri çeken firma olmuş.

Bakiyorumki din, ulke ve milleti sevmemek forumca kabul gorulup tartismaya acilmiyor. Saygi ile karsilaniyor.

Bende bir dogma buyume gurbetci olarak vatanimi, milletimi ve dinimi sevip kutsadigimi belirtmek isterim. Heryerde gururla Turk olduğumu belirtmek isterim. Bunda utanilacak tirsacak birsey yoktur. Bilakis.

--

Türkiyeyi bukadar seviyorsan dön ozaman replikleri loading. Niyetimde oldugunu belirtmek isterim

1567980402908.png

Ülkede şu an işsizlik seviyesi gerçekten çok fazla hele ki yeni mezun olanlar için bu sıkıntı daha büyük Türkiye de özellikle inşaat sektöründe ciddi fazlalık var ayrıca inşaat alanındaki bir çok malzeme yurt dışından getirildiği için ekonomik olarak ciddi maliyetlerde ortaya çıkmaya başladı yani ekonomik düzeyi iyi de olsa şu ortamda kimse para koyup inşaat işine kolay kolay giremez hatta hiçbir işe girmez.

Şu an bir çok mimarlık ve mühendislik firmaları ekonomik sebeplerden dolayı küçülmeye başladı normal de olması gereken inşaat alanında yeni alanlar açılıp insanlara iş sağlamak fakat tam tersi durum var ve her geçen sene mezunlardan dolayı daha da fazla yığılma olacak.

Bir de faiz seviyesi çok yüksek bu da bir işe girmeyi ya da insanların bir şeyler üretmesini tamamen engelliyor.

Üst Alt