Türkiye'nin Yüzde 42'si Yemeği Yer Sofrasında Yiyor - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'nin Yüzde 42'si Yemeği Yer Sofrasında Yiyor

Bir kaç makale okudum da pek kayda değer bir fark olacakmış gibi gelmedi açıkçası, ana fikir insan doğasının hareketli olmaya programlı olduğu uzun süreler oturmaya göre evrimleşmemiş olması, topu topu 15 dakikada yiyip kalkıyoruz kim nasıl rahat ediyorsa öyle yer tabi lakin bunu sağlık kısmına vurgu yapmak gereksiz gibi geldi bana. Yemeklerden 1 saat sonra yürüyüş yapılmasının önerilmesi daha mantıklı, ha sofrada 1 saat falan oturuluyorsa o zaman yerde yemek fark yaratabilir.

Bir kaç makale okudum da pek kayda değer bir fark olacakmış gibi gelmedi açıkçası, ana fikir insan doğasının hareketli olmaya programlı olduğu uzun süreler oturmaya göre evrimleşmemiş olması, topu topu 15 dakikada yiyip kalkıyoruz kim nasıl rahat ediyorsa öyle yer tabi lakin bunu sağlık kısmına vurgu yapmak gereksiz gibi geldi bana. Yemeklerden 1 saat sonra yürüyüş yapılmasının önerilmesi daha mantıklı, ha sofrada 1 saat falan oturuluyorsa o zaman yerde yemek fark yaratabilir.

aaa nasıl faydası olmaz sünnet halbuki

Tercih meselesi elbette, ama masada hiç rahat edemiyorum. Annem ve babam masada yiyor dizlerindeki rahatsızlıklarından dolayı. Bana yere koyuyorlar. Levent abinin dediği gibi, çocuklu aileler için yerde yemek biraz mecburiyet oluyor. Çocuk kucakta olunca bir nevi kontrol altında oluyor biraz daha. Az yemek yedirmedim bizim cimcimelere. :)

Yerde yemek sağlık açısından çok faydalıdır. detay isteyen okuyabilir.

Yerde Oturarak Yemek Yemenin Sağlığa Faydaları | Doğal ve Bitkisel Tedavi

Avrupa kardiyoloji dergisinde 2012 de yapılan bir çalışmaya göre, herhangi bir destek almadan yerde oturmak daha sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmeyi sağlıyor. Araştırmalara göre, özellikle bağdaş kurarak yerde oturmak, vücuda esneklik ve kuvvet sağlıyor.

Eğer bir kişi otururken kalkmakta zorlanıyorsa önümüzdeki 6 yıl içinde ölüm riski, diğer insanlara göre 6.5 kat daha fazla. Bu araştırma 51-80 yaş arasındaki insanlar baz alınarak yapılmıştır.

Evde aradığı tadı bulamayıp bir şekilde dışarıda yemek yiyenler de tercihini kebap, et yemekleri, dürüm, ızgara, iskender, köfte, lahmacun ve fast food’dan yana kullandı.

burada benden bahsediyorlar

Asla medeniyet göstergesi değil lakin ben beceremiyorum. Çorba içemiyorum. Üstüme dökülüyor. Daha da kötüsü yerden kalkamıyorum.

Araştırmanın erkeklerin mutfağa girmediği yönünde sunduğu veri can sıkıcı. Bu bir sorun bence.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nerede yemek yedigin pek önemli degil aslinda medeniyet adina
ama en azindan yemek yerken bir insan agzini kapatmali
ben cok igreniyorum sundan

Üst Alt