Ucuz Telefonlar Artık Ucuz Olmayacak! Yeni Vergiler Geliyor! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ucuz Telefonlar Artık Ucuz Olmayacak! Yeni Vergiler Geliyor!

300 euroluk telefonu resmen 4000 tl'ye satiyorlar. soygundan baska bir sey degil. o otu boku tl'den euro'ya cevirenler su telefonun fiyatini niye cevirmiyor? 4000 tl 536 euro yapiyor. sen almanya'da 4000 para birimi ile araba alirsin, türkiye'de telefon.

Türkiye deki fiyatlardan ziyade Samsung'un veya Apple'in en son modellerine 1000€ vermek akil kari bir is degil bence.

Sonucta telefon yav, iyice uctu gitti fiyatlar. Bir de artik yeter yav hepsi 6 inch üzerinde yeni telefonlarin cok büyük oluyor.

Türkiye deki fiyatlardan ziyade Samsung'un veya Apple'in en son modellerine 1000€ vermek akil kari bir is degil bence.

Sonucta telefon yav, iyice uctu gitti fiyatlar. Bir de artik yeter yav hepsi 6 inch üzerinde yeni telefonlarin cok büyük oluyor.
katılıyorum.

hele ki amiral gemisi telefonların yada belli modellerin 6.3inç ve üstü modelleri oluyor. şahsen ben büyük ekran sevmiyorum bu modellerin artık lite mı dersin mini mi dersin artık ama aynı özelliklere sahip sadece ekranı 5 yada 5.5inç arasında olan bir modeli çıkmalı

katılıyorum.

hele ki amiral gemisi telefonların yada belli modellerin 6.3inç ve üstü modelleri oluyor. şahsen ben büyük ekran sevmiyorum bu modellerin artık lite mı dersin mini mi dersin artık ama aynı özelliklere sahip sadece ekranı 5 yada 5.5inç arasında olan bir modeli çıkmalı
Aynen ama genelde küçük versiyonların özelliklerini de düşük tutuyorlar. Çok saçma birşey, millete zorla büyük telefon dayatıyorlar.

Baktım da mesela Xiaomi nin yeni telefonları bütün 6,67 inch. Bu ne yav.

Eskiden tabletler ilk çıktığında 7 inch büyüklüğündeydi, telefonlar da iyice oraya doğru gidiyor şimdi.

sent via GSC

kendin siparis edebilirsin moruk. hem 100 lira kar ile alirsin hatta, 1000 lira vermene gerek kalmiyor.
Euro o Euro ne lirası...
Moruk felan ne alaka.
100 metrede sana 10 metre fark atarım bu yaşımda.

Arkadaşlar bir daha söylüyorum 1 Euro 1 lira etmiyor.
Özel sektöre 4000 lira alan o kadar vasıfsız eleman var.
Almanya 1600-2000 Euro alır aynı işi yapan o eleman.

Mesela benim dayım emekli memur.
5400 lira emekli maaşı var.
Burada çalışan memur 3300-3500 euro alıyor.

Uşak geliyor beni işe al 1600 Euro net kafi diyor.
1600 liraya garson yok trde.

Gscimbom mobil

Bu ulkede telefona bu paralarin verilmesi mallik, isinizi goren bir tane alin ne gerek var abartmaya anlamiyorum

Ya zevk meselesi diyeceğim de bu nasıl zevk.. Arkadaşta iPhone 6 vardı gitmiş korona öncesi 10 bine yenilemiş bir de maddi sıkıntısı var.. Ben ondan 10 kat rahatım elimdeki telefonu 2 bine aldım 2 yıl önce ekranı çatladı değiştirttim yine çatlattım öyle kullanıyorum şimdilik.. Bozulunca alırız yenisini korona süreci aslında herkese ders olmalı büyük küçük borçtan kaçınmak lazım hayat bir anda alt üst olabiliyor.. Biraz daha asgari yaşamayı öğrenmeliyiz..

Ya zevk meselesi diyeceğim de bu nasıl zevk.. Arkadaşta iPhone 6 vardı gitmiş korona öncesi 10 bine yenilemiş bir de maddi sıkıntısı var.. Ben ondan 10 kat rahatım elimdeki telefonu 2 bine aldım 2 yıl önce ekranı çatladı değiştirttim yine çatlattım öyle kullanıyorum şimdilik.. Bozulunca alırız yenisini korona süreci aslında herkese ders olmalı büyük küçük borçtan kaçınmak lazım hayat bir anda alt üst olabiliyor.. Biraz daha asgari yaşamayı öğrenmeliyiz..
Sadece IG, Face, WS filan takılan birine zaten yeni çıkan bütün orta seviye telefonlar yeter.
Ama Cod Mobile, Pubg vs gibi high end oyunlar oynayan birinin üst seviye telefon olması normal. Bu tür oyunlarda batarya + performans kritik bir konu. Yani ikisi de telefon işte mantığı her kesim için doğru değil.

Burda mesele şu ki, üst seviye telefonların artık 5K'dan filan başlaması. Hatta üst seviyeyi geçtim, 500-600 TL'lik giriş seviyesi telefonlar bile 1000 TL olmuş durumda.
TR'de hakikaten telefon çalışır durumdaysa ve gündelik gereksinimlerinizi karşılıyorsa yeni telefon almak akıl karı değil. Soygun resmen. Hala fil tarihinden kalma GM Discovery kullanıyorum. Bataryası bozuldu, bayramdan sonra bi batarya siparişi geçip en az 1 sene daha kullanmayı planlıyorum.
Çünkü elimdeki bütçeyle alacağım telefon ile şu anki GM Discovery ile yapabildiklerimden farklı bir şey yapamayacağım. Telefona o kadar para vermişken high end oyunları sıkıntısız oynatacak bir cihaz istiyorum.
Hoş, bu gidişle hükümet değişmediği sürece biraz zor telefon alırım.

Abime PC toplamaya niyetlendik. Ryzen 3700X ve RTX 2060 tabanlı monitör dahil bir sistem topladım. Öyle çok fazla uçup da kaçmadım yani ha. Baya baya ortalamanın bi tık üzerinde parçalar seçtim. Ordan kıstım, burdan kıstım 12K'ya anca düşürebildim. Şimdi aynı sistem 13K filan olmuş. Ki üzerinden 2 ay filan geçti yani.
Sonra bu kadar parayı bir PC'ye vermek içine sinmedi ve vaz geçti. Adam öğretmen oldu, evlendi, hala üninin başında aldığı laptopu kullanıyor.
Bundan 2 sene önce de Xiaomi'nin amiral gemisi telefonunu 1300 TL'ye almıştı. Şimdi o ayarda bir telefonun fiyatı malum.

Diğer abim tam 10 ay önce kendine 2012 Toyota Corolla aldı. 52.750'ye. Şu anda bizim arabaya 85-90 istiyorlar.

Bu ülkede araba, telefon, bilgisayar filan hakikaten lüx olmaya başladı. Acı gerçek...

Üst Alt