UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turunda Rakibimiz Östersunds! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turunda Rakibimiz Östersunds!

Çok zor kura çektik. İsweç ligin şu an 3 cüsü olan bu takım son zamanlarda baya iyi formdalar.
O bölgenin takımları zaten ters geliyor bize. Üstelik bizde takım yok haken ortada.

Elenirsek supriz olmaz.

TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Malesef Ostersunds'un zayif rakibi Galatasaray'i dove dove eleyecegi eslesmedir.

Ghoddos reis fisi cekecektir.

küçümsenmesi ne kadar yanlışsa, büyütülmesi de o kadar yanlış. Yedek takımla bile elememiz lazım bunları. Kadro değerleri Tff 1.lig'de Play-Of'u zorlayacak seviyede.

Tromsö ile kıyaslanamaz. O elenme 40 yılda 1 olur. Balçıkta oynamıştık ilk maçı ve klasik duran top golüyle yenildik. İçerde "nasılsa eleriz" rahatlığıyla oynarken saçma bir gol yendi. Sonra doldur-boşalt oynadık. Kuzey takımına karşı yapılacak en son şeydi. O şekilde anca 1 gol atabildik ve elendik.

'Baktığınız zaman, elle topu kaleye götürmeye çalışsalar üç kere götürürler'

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

koskoca Galatasaray Ghoddos'tan korkacaksa kapatalim dukkani gidelim.

Biletleri nerden alabiliyoruz? Isvicre'ye gitmek istiyorum, bilgisi olan varmi.

Takımın piyasa değerinin hiç önemi yok. Almanyada her yıl.bundesliga takımları eleniyor almanya kupasındam amatör denilen takımlara karşı.
Takım kaliten vasat ama takım olabilmişsen gidip kalitesi iyi olan ama takım olamamış bir ekibi ağlata bilir. İsweç ligide okadar bir çöp ligi değil. Favori biziz net yani ama elenirsek de kimse şaşırmamalı. Schalkeyi oyun olarak ezen malmö deplasmanında kıl payı 2-1 skorla yenilmiş bu takım. Ligleri 12 ci haftadalar ve full hazırlar yani.

TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Öğlen kura çekimini UEFA'nın resmi sitesinden canlı seyrettim. Rakip belli olunca da kimdir necidir diye kısa bir araştırma yaptım. Ligleri hali hazırda devam ediyor ama onlar da yaklaşık 1 aylık bir araya girmişler. İlk maçlarını 2 Temmuz'da oynayacaklar. Bu yıl en iyi sezonlarını geçiriyorlar şu ana kadar. İsveç Ligi'nde 3.sıradalar. Ama şu da var ki daha 2 sene önce bir alt ligdelermiş ve ondan önce uzun bir zaman alt ligin müdavimiymiş. Tarihlerinde ilk defa bir Avrupa kupası maçına çıkacaklar. Kuzey futbolunu takip ederim ama ne yalan söyleyeyim böyle bir takımın varlığından ilk defa haberim oldu. Transfermakt'a göre 7,5 milyon euro, Maçkolik'e göre ise 2,5 milyon euroluk bir kadro değerleri var. Maçlarını da 5.000 kişilik kutu gibi bir statta oynuyorlar. İsmi "Godoş" diye okunan forvet oyuncuları en etkili silahları. Kuzey takımlarından oldum olası huylanırım. Sevmem yani onlarla oynamayı. Yakın tarihimizde yaşadığımız trajik maçlara bakarsanız çoğunda kuzeylileri görürsünüz. Ama herşeye rağmen Galatasaray hiç transfer yapmasa hatta A2 takımıyla bile çıksa elemesi lazım bunları.Yok ligleri devam ediyormuş, yok henüz sezon başı olduğu için takım hiç hazır değilmiş, yok transferler yetişmemiş, hani derler ya şeyimden aşağı Kasımpaşa. Vurup geçeceksin o kadar. Aslında arka arkaya 3 eleme oynayacak olmamız dezavantaj gibi görülese de bunu avantaja çevirebiliriz. Şöyle ki takım ve camia epey bir zamandır Avrupa maçlarında özgüven sorunu yaşıyor. Sümüklü bez niyetine kullanıp atmamız gereken takımlardan bile tırsıp çekiniyoruz. Bakın Fenerbahçe ile Beşiktaş son yıllarda kalburüstü takımlarla oynaya oynaya Avrupa sahnesinde daha oturaklı bir pozisyon aldılar. Direk gruplara kalmak yerine fazla sayıda eleme maçı oynayarak üzerimizdeki ölü toprağını atabilir, yani hem ısınabilir hem de biraz istatistik yapmış oluruz diye düşünüyorum. Zaten bu seviyede bile zorlanıp eleneceksek fazla ahlanıp vahlanmadan anamızın ligine dönmemiz daha hayırlı olur. Bilmem katılır mısınız?

Bu arada transfer piyasasında başta Gomis, Belhanda, Maicon gibi birçok isim zikrediliyor bizimle. Bu dedikodusu geçen isimler alınırsa takım seviye atlar filan diyenler de var. Bakın ben ne yazık ki bu kadar iyimser değilim. Sanki transfer dönemi bitene kadar bir dünya isim geçecek, o geliyor bu geldi denecek ve sonunda gidenlerin yarısı bile etmeyecek adamlarla transfer dönemini noktalayıp -yazmaya elim varmasa da- Riijkardla başlayıp Hagi ile devam eden, küme düşme korkusu bile yaşadığımız o kabus sezonun bir benzerini tekrar yaşayacakmışız gibime geliyor. Beşiktaş'ın zaten oturmuş bir kadrosu var. Fenerbahçe, Valbuena ile Mehmet Ekici'yi alarak büyük iş yaptı bana göre ama Lens'i kaybederlerse yerini doldurmaları kolay olur mu bilmiyorum. Sözün özü baştaki uğursuz varken fazla hayallere kapılmadan anı yaşayın yeter.

Bu Ön Eleme maçları yönetimin kaderini belırler...

Eger yönetim bilerek yalan söyleyip gaz alıyorsa ,bu UEFA eleme maçı kaderlerini tayin eder..
zira bu maçta elenmek sezonu protestolarla geçirmek demektir..

Transferlerden en önemliside golcü un takıma katılması..
Futbolcular kendi etti kendileri bulacak..

Kendi sahanda maç kaybedersen böyle erken sezonu açarsın..
Tudora gelince benim biraz umudum var ,geçen sezondaki oyuncuları o alamsı ama yarım sezon tanıdı
Tudorun yapacagı en iyi şey kondısyonu yuksek tutmak.

Haberlere görede gunde 2 sefer antreman yaptıracakmış.
Buda lay lomcu futbolcular yandı demektir..

Yasini-Sinanı takımda tutmak istemesi çok koşanlar olması teknıklerıne katkı verırse faydalı olurlar.
Bir ata sözü var AT sahibine göre kişner ...

Bu şu demek sezon hazırlıgını saglam yapmaktır , yani sahada hem çok koşan hemde takım oyunu oynuyan.
Tudordan umudluyum demenın sebebi ,GS da kendi fikirlerıyla-taktigiyle başarılı olursa..
Avrupada piyasa yapmak orta veya iyi takıma gitmek..

Futbolda şuda var aç oyuncuyla aç t.dırektörle ,mucadele etmek başka
TOK futbolcu yani maddi doymuş isim yapmış olan ,bide tok T.DİREKTÖR oda maddi doyuma ulaşmış olanla mucadele etmek başka..
Biri ismim başarılı olursa bende kazanırım, teklifler alırım bu hem futbolcuda hemde T.Direktörde geçerli

Bide şu var Avrupadki takımlar Türkıyeye kıralık yollarıp piyasa degeri artırma işine girdiler (( örnek BJK kirladıklarından faydalandı ama hem futbolcu hemde kıraya veren takım kazandı ))

Zaten hazırlık maçlarında belli olacak seyredince anlarız hele kalıteli oyuncular gelırse bizim eski tenbel oyuncularıda uyandırır Olumlu etkıler dıye düşünuyorum..

Neticede iyi olan takıma gireceginden ,geçen sezon kötüde oynasa takımda yer alıyorlardı bu artık olmaz.
Bu açıdan umudluyum dedim..

Enseyi karartmıyalım şu ön eleme maçının sonuna kadar..

Öğlen kura çekimini UEFA'nın resmi sitesinden canlı seyrettim. Rakip belli olunca da kimdir necidir diye kısa bir araştırma yaptım. Ligleri hali hazırda devam ediyor ama onlar da yaklaşık 1 aylık bir araya girmişler. İlk maçlarını 2 Temmuz'da oynayacaklar. Bu yıl en iyi sezonlarını geçiriyorlar şu ana kadar. İsveç Ligi'nde 3.sıradalar. Ama şu da var ki daha 2 sene önce bir alt ligdelermiş ve ondan önce uzun bir zaman alt ligin müdavimiymiş. Tarihlerinde ilk defa bir Avrupa kupası maçına çıkacaklar. Kuzey futbolunu takip ederim ama ne yalan söyleyeyim böyle bir takımın varlığından ilk defa haberim oldu. Transfermakt'a göre 7,5 milyon euro, Maçkolik'e göre ise 2,5 milyon euroluk bir kadro değerleri var. Maçlarını da 5.000 kişilik kutu gibi bir statta oynuyorlar. İsmi "Godoş" diye okunan forvet oyuncuları en etkili silahları. Kuzey takımlarından oldum olası huylanırım. Sevmem yani onlarla oynamayı. Yakın tarihimizde yaşadığımız trajik maçlara bakarsanız çoğunda kuzeylileri görürsünüz. Ama herşeye rağmen Galatasaray hiç transfer yapmasa hatta A2 takımıyla bile çıksa elemesi lazım bunları.Yok ligleri devam ediyormuş, yok henüz sezon başı olduğu için takım hiç hazır değilmiş, yok transferler yetişmemiş, hani derler ya şeyimden aşağı Kasımpaşa. Vurup geçeceksin o kadar. Aslında arka arkaya 3 eleme oynayacak olmamız dezavantaj gibi görülese de bunu avantaja çevirebiliriz. Şöyle ki takım ve camia epey bir zamandır Avrupa maçlarında özgüven sorunu yaşıyor. Sümüklü bez niyetine kullanıp atmamız gereken takımlardan bile tırsıp çekiniyoruz. Bakın Fenerbahçe ile Beşiktaş son yıllarda kalburüstü takımlarla oynaya oynaya Avrupa sahnesinde daha oturaklı bir pozisyon aldılar. Direk gruplara kalmak yerine fazla sayıda eleme maçı oynayarak üzerimizdeki ölü toprağını atabilir, yani hem ısınabilir hem de biraz istatistik yapmış oluruz diye düşünüyorum. Zaten bu seviyede bile zorlanıp eleneceksek fazla ahlanıp vahlanmadan anamızın ligine dönmemiz daha hayırlı olur. Bilmem katılır mısınız?

Bu arada transfer piyasasında başta Gomis, Belhanda, Maicon gibi birçok isim zikrediliyor bizimle. Bu dedikodusu geçen isimler alınırsa takım seviye atlar filan diyenler de var. Bakın ben ne yazık ki bu kadar iyimser değilim. Sanki transfer dönemi bitene kadar bir dünya isim geçecek, o geliyor bu geldi denecek ve sonunda gidenlerin yarısı bile etmeyecek adamlarla transfer dönemini noktalayıp -yazmaya elim varmasa da- Riijkardla başlayıp Hagi ile devam eden, küme düşme korkusu bile yaşadığımız o kabus sezonun bir benzerini tekrar yaşayacakmışız gibime geliyor. Beşiktaş'ın zaten oturmuş bir kadrosu var. Fenerbahçe, Valbuena ile Mehmet Ekici'yi alarak büyük iş yaptı bana göre ama Lens'i kaybederlerse yerini doldurmaları kolay olur mu bilmiyorum. Sözün özü baştaki uğursuz varken fazla hayallere kapılmadan anı yaşayın yeter.
Valbuena ve Ekici'den bir cacık olmaz fıss diye sönerler..

adamlar lig maçlarından dolayı formda, ligde 3üncü ler.
Bizim takımdaki defans-önliberolara bakınca ki hiç yok yani işimiz gerçekten zor olacak.
gomis falan gelirde bizim hücüm hattı formda olursa rahat geçebilir belki.

Üst Alt