UEFA Başkanı Caferin'den FFP Açıklaması: "Kimseyi öldürmek istemiyoruz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Başkanı Caferin'den FFP Açıklaması: "Kimseyi öldürmek istemiyoruz"

1524053919019.png

UEFA Başkanı Alexander Ceferin, Finansal Fair Play yaptırımları hakkında konuştu ve önemli mesajlar verdi.

UEFA Başkanı Alexander Ceferin, Finansal Fair Play yaptırımları hakkında konuştu. UEFA'nın kurallarının kimseye zorlamak için olmadığını ifade eden Caferin, "Kimseyi öldürmek istemiyoruz" dedi.

Başta AC Milan ve Paris Saint Germain'de sponsorluk sözleşmeleri olmak üzere tüm kulüpler için gerekli görüşmelerin ve incelemelerin yapıldığını ifade eden Caferin, "UEFA olarak hiçbir kulübe dayatmalar yapara "ya bunu yaparsın ya da seni dışarıda bırakırız" gibi bir zorlayıcılığımız bulunmuyor. UEFA, her kulübe yardım etmek için var, biz polis değiliz, ama saygı duyulması gereken kurallar da var. Bu bağımsız bir yargı" dedi.

Ceferin'e ayrıca, kredi sisteminin harekete geçirilmesinin yanı sıra mevzuattaki olası değişiklikler hakkında da sorular soruldu ve şu yanıtı verdi: "Yeni önlemlere ihtiyacımız var ve herkesi dahil ediyoruz, oyuncuları da. Bu sırada takımlar için yapılan limitler liglerde de yapılacak. Maaş tavanının bazı yasal sorunları vardır, ancak bir lüks vergisi uygulanabilir. Hepimiz hemfikir olmalıyız, ama büyük kulüpler bile bu müdahaleleri istiyor" şeklinde konuştu.

Real Madrid - Juventus maçının 90+7. dakikasında verilen penaltı kararı hakkında da konuşan Caferin, "Maçı son dakikada verilen bir penaltı ile kaybetmenin Buffon ve Agnelli'de yarattığı hayal kırıklığını anlayabiliyorum. Collina hakkında yaptığı açıklamaların ardından Agnelli ile görüştüm ve gereken saygı gösterdi, bir beyefendi gibi davrandı. Agnelli, hiçkimseye hakaret etmedi ya da bir saldırıda bulunmadı. Collina'nın suçlu olduğunu düşüncesine de katılmıyor. Bir takımda futbolcuları seçen teknik direktör gibi, Collina da en iyi durumda olan hakemleri seçmeye çalışıyor. Collina, UEFA'ya çok değer kattı ve ona asla karışmam.

(Sporx)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Iyi cok guzel ceza gelmeyeceği her şeklde belli maaş sınırı güzel olur
Artık forum olarak bir gece kulübünde ağırlarsınız beni

Alemin Tek Kralı

Maaş sınırı, transfer kısıtlaması, yasağı vs bunları anlıyorum da bir usulsüzlük olmadıkça sadece maddi kurallarına uymadı diye milleti turnuvalardan men etmenin hiçbir mantığı yok. Adamın toparlanma imkanını da yok ediyorsun.

Zaten bunu dile getirmiş

Alemin Tek Kralı

Ben hala korkuyorum. Bu sözler beni çok rahatlatmıyor şahsen, adamlar geçmişte çok acımasız davrandılar.
Geçmişle ilgili sözleride var artık daha yapıcı olmak zorunda olduklarını biliyor
Ornek veriyorum Turkiyenin dünyaya açılan penceresini kısıtlamak yok saymak kendi ayağına sıkmak olduğunu çok iyi biliyor
Müsterih olun

Alemin Tek Kralı

Resmen kuslara saplamis laflariyla

Baktilar sampiyonluk gitti agizlari sulandi cakallarin beklemeye gectiler

Itlerin duasi kabul olsaydi gokten kemik yagardi

Bu laflardan sonra Panathinakos'a 3 yıl ceza kesmişler.

Ne yalan söyleyeyim bizim adımıza korkmuyor değilim. Kötü bir haber almayız inşallah.

Uefa başkanı bu konuda yok hükümlü. Adam açık açık anlatıyor zaten bağımsız delege ilgilendiğini bu ffp konusuyla.

Adam kendi fikrini söylemiş sadece işte.

Bu laflardan sonra Panathinakos'a 3 yıl ceza kesmişler.

Ne yalan söyleyeyim bizim adımıza korkmuyor değilim. Kötü bir haber almayız inşallah.

Mesajı değiştiremiyorum. Böyle bir ekleme yapayım.

Pao'nun cezası 3 yıl değil sanırım. Gelecek üç sezonda katılma hakkı kazanacakları ilk UEFA organizasyonundan men edilmişler diyor herhalde.

Orijinal açıklama şöyle

As a consequence, the Adjudicatory Chamber ordered that the exclusion provided in the decision of 12 December 2017 shall take effect immediately and confirmed that Panathinaikos FC is excluded from participating in the next UEFA club competition for which it would otherwise qualify in the next three (3) seasons (i.e. the 2018/19, 2019/20 and 2020/21 seasons).

CFCB Adjudicatory Chamber renders Panathinaikos FC decision

İngilizce bilmediğim için düzgün şekilde çevirmem mümkün değil ama biraz zorlamayla bu anlamı çıkardım. :asd:

Bir de ceza alma sebepleri de farklı sanırım. Finansal fair play değil. Bilen arkadaşlar çevirisini yapabilir.

Mesajı değiştiremiyorum. Böyle bir ekleme yapayım.

Pao'nun cezası 3 yıl değil sanırım. Gelecek üç sezonda katılma hakkı kazanacakları ilk UEFA organizasyonundan men edilmişler diyor herhalde.

Orijinal açıklama şöyle

As a consequence, the Adjudicatory Chamber ordered that the exclusion provided in the decision of 12 December 2017 shall take effect immediately and confirmed that Panathinaikos FC is excluded from participating in the next UEFA club competition for which it would otherwise qualify in the next three (3) seasons (i.e. the 2018/19, 2019/20 and 2020/21 seasons).

CFCB Adjudicatory Chamber renders Panathinaikos FC decision

İngilizce bilmediğim için düzgün şekilde çevirmem mümkün değil ama biraz zorlamayla bu anlamı çıkardım. :asd:

Bir de ceza alma sebepleri de farklı sanırım. Finansal fair play değil. Bilen arkadaşlar çevirisini yapabilir.

Yazinin basinda bu var: "The Adjudicatory Chamber confirmed that Panathinaikos FC had breached the overdue payables requirement of the UEFA Club Licensing and Financial Fair Play Regulations "

Financial Fair Play'in gecikmis odemeler hukmunden yemis cezayi.

Bu arada Ceferin bunu Turk takimlarini baz alarak Turk basinina konusmamis, konusma daha cok PSG ve Milan gibi FFP'yi ihlal etmesi muhtemel kulupleri hedef almis, mesela PSG'nin bu yaz FFP ihlali yapmamasi icin oyuncu satmasi gerekebilir.

Ben sahsen Galatasaray'in hic ceza almamasini biraz surpriz olarak yorumlarim, zira Galatasaray normal durumdayken ihlal etmiyor, zaten ihlal icindeyken ve dolayisiyla gozetim altindayken tekrar ihlale dusuyor.

Yazinin basinda bu var: "The Adjudicatory Chamber confirmed that Panathinaikos FC had breached the overdue payables requirement of the UEFA Club Licensing and Financial Fair Play Regulations "

Financial Fair Play'in gecikmis odemeler hukmunden yemis cezayi.

Bu arada Ceferin bunu Turk takimlarini baz alarak Turk basinina konusmamis, konusma daha cok PSG ve Milan gibi FFP'yi ihlal etmesi muhtemel kulupleri hedef almis, mesela PSG'nin bu yaz FFP ihlali yapmamasi icin oyuncu satmasi gerekebilir.

Ben sahsen Galatasaray'in hic ceza almamasini biraz surpriz olarak yorumlarim, zira Galatasaray normal durumdayken ihlal etmiyor, zaten ihlal icindeyken ve dolayisiyla gozetim altindayken tekrar ihlale dusuyor.

Not: Yanlis hatirliyormusum bizim cezayi, bizimki zaten 1+1'ken yapilan mali duzenlemeler diye 1 yila indirmis uefa: UEFA'dan 1 Yıl Men Cezası Bu son ihlal de o +1'in kaldirildigi sene yapilmis.

Cezayi yanlis hatirliyor olabilirsin ama dedigin ana cerceve dogru cunku ceza maddemizde ileriki sezonlardaki maas kisitlamasi ve gozleme de deginilmisti

CD8C009F-0C4A-4FC1-8ACC-4472A1ECB967.jpeg

Üst Alt