UEFA Kupası Final | Arsenal (1) 0-0 (4) Galatasaray | 17 Mayıs 2000 - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Uefa Kupası Final | Arsenal 1-4 Galatasaray | 17 Mayıs 2000 | Maç Sonucu

Galatasaray UEFA Kupası'nı kutladı

Galatasaray Futbol Takımı'nın 17 Mayıs 2000 tarihinde UEFA Kupası'nı kazanmasının 11. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama yemeği düzenlendi.

gsyemek_IOTDL.jpg

Galatasaray Futbol Takımı'nın 17 Mayıs 2000 tarihinde UEFA Kupası'nı kazanmasının 11. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama yemeği düzenlendi.

Sarı Kırmızı İş Platformu tarafından Yeşilköy'de bulunan Balıkçı Hasan restoranda gerçekleştirilen kutlama yemeğine, sarı-kırmızılı takımda UEFA Kupası şampiyonluğu yaşayan oyunculardan Hakan Şükür, Hakan Ünsal, Ümit Davala, Hasan Şaş, Okan Buruk ve Ahmet Yıldırım da katıldı.

Geçmiş yıllarda UEFA Kupası'nı kazanan kadroda yer alan takım arkadaşlarıyla bir araya geldiklerini, bu sene ise kutlamanın resmiyet kazandığını aktaran Hakan Şükür, ''Organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etmek istiyorum. Böylesine bir vefa gecesini Galatasaraylılarla paylaşmak güzel. Üzerinden 11 yıl geçti ama başarısını kupayla taçlandıran bir takım hala gelmedi'' dedi.

Ümit Davala yaptığı açıklamada, 17 Mayıs gibi önemli bir başarının anısına düzenlenen kutlamaların sadece Galatasaray için olmaması gerektiğine dikkat çekerek, ''11 sene uzun bir zaman. Başka bir takım da inşallah ilerleyen yıllarda bize katılır'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan, sarı-kırmızılı eski futbolcu Hakan Ünsal ise, elde ettikleri başarının 11 yıldır tekrarlanamamış olmasının üzücü olduğunu dile getirerek, ''Belki biraz bencillik olacak ama bu vesileyle her yıl hatırlanıyor olmak da güzel. On yıldır kendi kendimize kutlama yapmaktan nihayet kurtulduk. Organizasyonu yapanlara teşekkür ediyorum. Bunda Galatasaray takımının beklentilerin çok altında kalan performansının da etkili olduğunu düşünüyorum. Galatasaray iyi olsun ve biz de artık tarihteki yerimiz alalım'' diye konuştu.

TERİM DEĞERLENDİRMESİ

UEFA Kupası'nı kazanan kadronun başında bulunan Fatih Terim'in yeniden Galatasaray'ın başına geçme ihtimalinin gündeme gelmesiyle ilgili sarı-kırmızılı eski futbolcular olumlu yorumlarda bulundular.

Fatih Terim'in Galatasaray'ı çok iyi bilen biri olduğunu hatırlatan Ümit Davala, ''Tekrar görev verilirse bana göre şu anki takımı toparlayabilecek olan tek isimdir'' derken, Hakan Ünsal da, ''Fatih Terim'in ilk geldiği dönemde de Galatasaray iyi durumda değildi. Doğru yönetim ve doğru hocayla sıçrama yapabilecek durumda takım. Hocanın da bir önceki döneminden gerekli dersleri aldığına inanıyorum. Daha az yanlışın yapıldığı ve doğruların gerçekleştirildiği Galatasaray, çok daha iyi olacaktır'' şeklinde görüş belirtti.

Gecede Galatasaray ile Arsenal arasında oynanan 2000 yılındaki UEFA Kupası final karşılaşmasından görüntüler yeniden izlenirken, katılan futbolculara teşekkür plaketleri verildi.

Cevap: Uefa Kupası Final | Arsenal 1-4 Galatasaray | 17 Mayıs 2000

An itibariyle cnntürkte tekrar o atmosferi yaşama imkanı buldum. İnsanı alıp o güne tekrar götürüyor. İzlerken tüylerim diken diken olup, baya duygusal anlar yaşadım

O maç olduğunda yanlış hatırlamıyosam uyuyomusum ama bende belgesellerden izliyorum o bana yetiyo :D

daha 8 yasındaydım. harika bi duyguydu. o gun anladım nasıl bi takımı tuttugumu.

Bidaha istiyoruz. Ama bu sefer Şampiyonlar Ligini.

Basarabilecek ruhumuz var.

Mactan bir gün önce macın heyecanından adam gibi uyuyamayıp mac günü mac saatinde sızmıstım. Kendimi hiç affetmeyecem.

Doğru dürüst futbol bilmezdim o zamanlar.Hakan Şükür,Hagi,Taffarel,Ergün.Bunları bilirdim.Sonra her tur atlayışımızda konvoya çıktıkça ilgim arttı (Dayım sağolsun)

O zaman 8 yaşındaydım. O zamanki coşkuyu dün gibi hatırlıyorum. fb'li olsun, bjk'li olsun herkes tek yürekti. O zamandan aklımda belli görüntüler kalmış.

Hagi'nin kırmızı kart pozisyonu, Arif'in sol ayakla Hakan Şükür'e vermeyip sol ayakla dışarı atması, Henry'nin kafa vuruşu ve Taffarel'in kurtarışı, Viera'nın penaltı vuruşu ve üst direkten dönüşü ve tabiki Popescu'nun penaltısı falan aklımda kalan görüntüler :)

Bu gururu bize yaşattığı için Fatih Terim'e ve o zamanki futbolculara(beleşoğlu hariç) teşekkür ediyorum ve hepsine sonsuz saygı duyuyorum.

UEFA Kupası Şampiyonluğumuzun 12.Yılındayız! #TarihBirKereYazildi

580801491.jpg

[video=youtube;_alyAKDT8rA]https://www.youtube.com/watch?v=_alyAKDT8rA[/video]

:tiphat:

5442_.jpg

"Haydi oğlum, haydi oğlum. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL"

Cevap: Uefa Kupası Final | Arsenal 1-4 Galatasaray | 17 Mayıs 2000 | Maç Sonucu

-----

Tarih 17 Mayıs 2000...

Yer Çanakkale Cumhuriyet Meydanı...

Kurulan dev ekranda maçı izlemek için geldim...

Kardeşimide davet ettim ama gelmedi ( kendisi koyu Fenerli ) Ne işim var gelmiycem , nasılsa fark yersiniz dedi...

Maçı izleyeceğim yere gelince tesadüfen kayınbiraderimle karşılaştık... O da koyu Fenerli...

Maç boyu en az benim kadar heyecanlandı... Sevindi üzüldü...

Popescu son penaltıyı attığında beraber havalara uçtuk...

Ve... Sevinçten birbirimize sarılıp ağladık Koyu Fenerli kayınbiraderimle...

O zamanlar bende Feneri Avr.Kupalarında desteklerdim.

Taki Fener spor kulübü statüsünden mafya/menfaat/yalan/sahtekarlık kulübü statüsüne dönünceye kadar...

Vay be ... 12 yıl geçmiş aradan...

12 yıldır uefa kupası alamıyoruz ya çok başarısızız :asd:

Üst Alt