UEFA Takım ve Ülke Puanlarımız - Sayfa 61 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Avrupa kupalarına katılım hakkında bir küçük yazı yazmak istedim.

Şuanda UEFA ülke sıralamasında 13. sıradayız ve gelecek yıl 9.700 puanımız silinecek. Büyük olasılıkla 16-17 bandında bir yerde olacağız.

Ülke puanı sıralamasında ilk 10 sırada yer alan ülkelerin şampiyonları Şampiyonlar ligi gruplarına direkt katılmaktadır.

Bu demek oluyor ki UEFA ülke sıralamasında ilk 12 arasında olmak çok önemli.

Biz şuanda 13. sıradayız ve şampiyon olan takımımız bu sene son kez şampiyonlar ligine direkt katılıyor.

Lig ikincisi şampiyonlar ligine katılmak için 2 ön eleme ve 1 play off oynayacak.

Toplam 3 elemeyi geçme ihtimalimiz biraz düşük.

Eğer Şampiyonlar ligi eleme turunda elenirsek UEFA Conference liginden devam ediyoruz ancak Play off turunda elenirsek UEFA gruplarına kalıyoruz.

Türkiye Kupası şampiyonu Avrupa ligi play off turundan başlayacak. Eğer ki Beşiktaş ligi ilk iki sırada bitirip ve kupada şampiyon olursa lig 3. UEFA Avrupa ligi play off turundan başlayacak.

Bu durumda Lig 4. ve lig 5. UEFA Conference liginin elemelerine katılacak.

Şuanda mantıklı görünen eğer ki şampiyon olamıyorsak Ligde ligde 3. olmak.

Çünkü Avrupa Ligi play off turuna katılıyoruz ve elenirsek dahi UEFA Conference liginde gruplardan devam ediyoruz.

Lig 2. çok fazla eleme yapacak ve lige yıpranmış başlayıp elenecek.

UEFA, Avrupada alınan galibiyetler için ülke puanı belirlerken organizasyonlar arasında farklı puanlandırma yapmıyor.

UEFA Conference ligine katılırsak şampiyon olabiliriz.

Türk ve Ukrayna takımlarının UEFA Conference liginde şampiyonluklar yaşayacağını düşünüyorum.

Burada elde ettiğimiz puanlarla ülke puanına ciddi bir katkı sağlayıp tekrardan şampiyon takımı direkt olarak şampiyonlar ligi gruplarına gönderebiliriz.

Umuyorum ki Galatasaray ülkemize bu kupayı getiren ilk türk takımı olur.

Son düzenleme:
Hırvatistan, İsviçre, Kıbrıs ve Çekya dörtlüsünden üçünü bu sezon geçmemiz zaruri. Yoksa 23-24'te ŞL'ye elemeli 1 takım yolluyoruz. UEFA'ya da kimse gidemiyor. 5 takımdan 4'e düşüyoruz.

Fb gruplara kalsın ama tjk'yi hiç tutmayacağım. 8-10 tane yerler inş.

Ekli dosyayı görüntüle 133212
bjk için en lehimize gelecek durum 2 tane baba takım bunları elek etmeli 4. torbadan zayıf ekiple biraz da uefada sürünmeleri diye düşünüyorum

bjk için en lehimize gelecek durum 2 tane baba takım bunları elek etmeli 4. torbadan zayıf ekiple biraz da uefada sürünmeleri diye düşünüyorum
valla son psv turunda uyuz ettiler. sağlam bir tokat yemeleri şart biraz susmaları için. küme düşen rio ave'ye elendiklerini, uefa'da son 2 gruptan çıkamadıklarını unutmuşlar bir 8 daha yerlerse biraz kafa dinleriz. 4. olsunlar derim o yüzden.

aszbxsg.png

Şu an için 5 takımla devam etmemiz iyi oluyor gruplara 3 tane takım kesin kalacak Trabzon ve Sivas ekstra işler yapar 5 takımla devam edersek güzel puan getirisi olur. Bir de Rusya'nın bu sene 12.600 puanı silinecek onlarda da ciddi kaos başlar kendilerini bir anda çok kötü pozisyonda bulabilirler.

Üst Alt